×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

7 revolucionāri izgudrojumi, kas nogalināja savus radītājus (1)

1. Francs Reihelts: kostīms–izpletnis

1no7
kostims-izpletnis


Autore – Vilma Veldre, žurnāls “Planētas Noslēpumi”

Izgudrotāji velta daudzus gadus dzīves, lai īstenotu vispārdrošākās ieceres, turklāt allaž uzlabo un pilnveido savus lolojumus tik ilgi, kamēr beidzot jūtas gatavi tos demonstrēt pasaulei. Daudziem no viņiem atlikusī dzīves daļa izvēršas visnotaļ drūma, lai gan mēdz būt arī izņēmumi. Proti, ir tādi izgudrotāji, kuru izgudrojumi ne tikai spēj piesaistīt pārējās pasaules uzmanību, bet tostarp arī kļuvuši par pašu izgudrotāju nāves iemeslu. Lūk, daži tādi gadījumi.

Francs Reihelts (1879–1912) bija pārliecināts par to, ka spēj izgatavot īpašu kostīmu aviatoriem, kas var pārvērsties izpletnī. Šis austriešu izcelsmes francūzis, kurš vairāk pazīstams ar palamu “Lidojošais šuvējs”, no dzīves šķīrās 1912. gada 4. februārī, kad paša izgudrotajā kostīmā nolēca no Eifeļa torņa pirmās platformas. Neskatoties uz to, ka iepriekš bija plānots izmantot manekenu, pašā pēdējā mirklī izgudrojuma autors izlēma pats notestēt jauno tērpiņu.

Par dziļu nelaimi viņam pašam un viņa ģimenei, Reihelta ticība tam, ka viņa izgudrojums patiešām darbosies, izrādījās tikai vēlamā pieņemšana par esamību… Pēc tam, kad paliela vērotāju pulciņa priekšā Reihelts gluži vienkārši ietriecās zemē, viņu gan vēl nogādāja slimnīcā, lai gan jau bija skaidrs, ka viņš nomira acumirklī un uz vietas. Saglabājies pat ieraksts kinolentē ar viņa nāvējošo lēcienu no 90 metru augstuma, un to pavada attiecīgs komentārs: “It kā viņš būtu jau sajutis šaušalīgo likteni, kas viņu sagaida, nesekmīgais izgudrotājs ilgi svārstījās, pirms metās lejā lielajā tukšumā.”

  1. Francs Reihelts: kostīms–izpletnis
  2. Makss Valjē: šķidrās degvielas raķešu dzinējs
  3. Oto Lilientāls: planieris
  4. Harijs K. Dalians jaunākais un Lūiss Slotins: dēmoniskā lode
  5. Žans Fransuā Pilārs de Rozjē: Rozjē Lode
  6. Horass Lousons Hanlijs: Hanlija zemūdene
  7. Aurels Vlaiku: aeroplāns

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja so izgudrotaju nebutu tad ari sajos laikos mums nebutu aviacijas, sis komentars attiecas uz likumdevejiem kuri pat sajos laikos liek kaju prieksa tadiem cilvekiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+