Latvijā
Sabiedrība

Izsludināts konkurss sabiedrības izglītošanas pasākumiem par deportācijām1

LETA/Evija Trifanova

Kultūras ministrija izsludinājusi konkursu “Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu sabiedrības izglītošanas pasākumu par deportācijām nodrošināšanai”, liecina oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publiskotā informācija.

Konkursa nolikumā minēts, ka viens no uzdevumiem ir organizēt sabiedrību izglītojošus pasākumus un aktivitātes par deportācijām, tai skaitā – sagatavot dokumentālās filmas par padomju represijām un deportācijām, sagatavot ceļojošās izstādes, kas veltītas 1941. un 1949.gada deportāciju piemiņai, organizēt konferences, kā arī organizēt koncertus, kas veltīti 1941. un 1949.gada deportāciju piemiņai.

Aicināti pieteikties pretendenti, kura ir Latvijā reģistrēta biedrība vai nodibinājums, kas vismaz trīs gadus darbojas sociālās atmiņas jomā un veic sabiedrību izglītojošu darbību par represijām un deportācijām Latvijā, ir īstenojuši vismaz divus līdzvērtīgus projektus, kā arī atbilst citām prasībām.

Projekta finansējuma avots ir Kultūras ministrijas valsts budžeta apakšprogrammā “Sabiedrības saliedētības pasākumi” konkursa mērķim paredzētie finanšu līdzekļi 50 000 eiro apmērā gadā.

Pretendents ne vairāk kā 20% no piešķirtā finansējuma drīkst izlietot uzdevumu īstenošanai nepieciešamo administratīvo izmaksu segšanai.

Uzdevumu veikšanas laiks ir divi gadi.

Pieteikumi jāiesniedz Kultūras ministrijas Dokumentu pārvaldības nodaļā līdz 2019.gada 16.jūlijam plkst.17, nogādājot tos personīgi, vai nosūtot elektroniski uz parakstītu ar drošu elektronisko parakstu.

Ar konkursa nolikumu plašāk var iepazīties Kultūras ministrijas tīmekļvietnē “www.km.gov.lv” sadaļā “Finansējuma iespējas”, kā arī līdz pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām Kultūras ministrijā.

LA.lv