Mobilā versija
+7.0°C
Sarmīte, Tabita
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
11. februāris, 2014
Drukāt

“Izsmadzeņotā” mīlestība


Foto - LETAFoto - LETA

Sirakūzu universitātes profesores Stefānijas Ortigas pētījums apliecina, ka iemīlēšanās ne tikai smadzenēs rada tādas pašas ķīmiskās vielas kā kokaīna efekts, bet arī iedarbojas uz smadzeņu laukiem, kas atbildīgi par cilvēka intelektu.

Ortigas pētnieku grupa atklājusi, ka, cilvēkam iemīloties, pastiprināti sāk darboties 12 smadzeņu lauki, smadzenēs radot dopamīnu, oksitocīnu, adrenalīnu un vazopresīnu, kas veicina tādas pašas eiforijas sajūtas kā kokaīna lietošana. Vienlaikus iemīlēšanās atstāj ietekmi uz smadzeņu laukiem, kas atbildīgi par izziņas procesiem. “Tāpēc var rasties jautājums, vai cilvēks iemīlas ar sirdi vai smadzenēm?” vaicā Ortiga. “Tas ir ļoti slidens jautājums, bet es teiktu, ka būtiskākās ir smadzenes. Bet, protams, arī sirdij ir ietekme uz ārkārtīgi sarežģīti veidoto iemīlēšanās procesu.” Viņas pētījums arī apliecina, ka ir nepieciešama tikai piektā daļa sekundes, lai cilvēks iemīlētos.

Pievienot komentāru

Gribi pilnībā mainīt stilu? Kā spert pirmo soli, iesaka stiliste Una BernatovičaLūdzu, pastāstiet, kas jādara, lai sieviete pilnībā mainītu savu stilu! Kā panākt efektu, lai neviens viņu vairs nepazīst? ILONA KULDĪGĀ
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
Draugiem Facebook Twitter Google+