×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Ļvivā atklāta izstāde “Latviešu sapņi”

Foto: Ārlietu ministrijaFoto: Ārlietu ministrija

10. septembrī Ļvivas Etnogrāfiskajā muzejā ar Latvijas vēstniecības Ukrainā atbalstu “Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta” komunikācijas kampaņas ietvaros atklāja divas izstādes – latviešu mākslinieces Agneses Bules izstādi “Latviešu sapņi un mīti par latviešiem”, kā arī izstādi “Grafiski stāsti. Starptautiskie zīmoli, notikumi un mākslinieki Latvijas Nacionālās bibliotēkas attēlizdevumu kolekcijās”, informē Ārlietu ministrijā.

Izstādes atklāšanā uzrunu teica Latvijas Republikas goda konsuls Ļvivā Volodimirs Garcula (Volodymyr Hartsula), muzeja direktors Romāns Čmeliks (Roman Chmelyk). Goda konsuls nolasīja Latvijas vēstnieces Ukrainā Argitas Daudzes uzrunu. Vēstniece akcentēja latviešu un ukraiņu kopīgo vēlmi dzīvot mierā, labklājībā, kā arī pauda stingru atbalstu Ukrainai.

“Latviešu sapnis” ir mākslinieces Agneses Bules 1999. gadā aizsāktais mākslas un sociālais projekts. Tas ir mākslinieka domu un mākslas iespēju klejojums latviešu mītu, vēstures, poētikas, kā arī identitātes pasaulē. Izstāde ar labsirdīga humora izjūtu māksliniece aplūko latviešu tautas izcelšanās, attīstības, esamības un ikdienas eksistences tēmas. Latviešu pasaules robežas ir radoši paplašinātas. To nodrošina sapnis, kura formā un ietvarā latviskā pasaule, kā arī latvieša tēls atrod savu jauno veidolu. Ar sapņa brīvības palīdzību māksliniece vienlaikus skatās pagātnē, tagadnē un nākotnē.

Izstāde “Grafiskie stāsti. Starptautiskie zīmoli, notikumi un mākslinieki LNB attēlizdevumu kolekcijās” tapusi, Ārlietu ministrijai sadarbojoties ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas speciālistiem. Tā vēsta par vērtīgajām vēstures liecībām, kas iemūžinātas LNB attēlizdevumu kolekcijās – fotogrāfijās, zīmējumos, plakātos un pastkartēs. Tās visas atklāj ārvalstu mākslinieku, politiķu, kolekcionāru un starptautisko notikumu saikni ar Latviju.

Izstādi finansē Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas vēstniecība Ukrainā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību, kā arī lai nodrošinātu publicitāti starptautiskajos medijos par Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu, vienlaikus parādot Latviju kā valsti ar daudzveidīgu, interesantu kultūras dzīvi un aicinot apmeklēt Latvijas galvaspilsētu.

Ļvivā izstādes varēs apskatīt līdz 10. oktobrim, tālāk tās ceļos uz Odesu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+