Foto – Stock.xchng

Izvēlē reitings nav izšķirošs 0

Dažādu augstskolu studentiem jautāju, vai viņiem ir svarīgi, kuru vietu reitingā ieņem augstskola, kurā viņi studē, un vai, izvēloties augstskolu, ņēma vērā tās novērtējumu dažādos reitingos.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Rūta Mājeniece, LU Sociālo zinātņu fakultātes studente, LU Studentu padomes priekšsēdētāja: “Reitingi bieži vien neatspoguļo to, kas ir svarīgi tieši studentiem vai vidusskolēniem. Kritēriji mēdz būt pārāk formāli un jauniešiem neko neizsakoši. Manuprāt, labāki būtu tā saucamie multiranki, kas salīdzina dažādu augstskolu studiju pro­grammas, ne augstskolu kopumā. Kad pati izvēlējos augstskolu, skatījos, kādas programmas tā piedāvā, kādi studiju kursi tajās iekļauti, kādas ir iespējas iekļūt budžeta vietā, uzklausīju atsauksmes. Reitingus neskatījos, bet, ja nākotnē būs vēlreiz jālemj, kur studēt, centīšos atrast reitingus, kas veidoti pēc multiranku sistēmas.”

Artūrs Kaļva, RSU Medicīnas fakultātes students: “Kad skatos augstskolu reitingus, vienmēr ir prieks redzēt savu augstskolu labā vietā. Taču Latvijā veidotie reitingi, manuprāt, neparāda to, kas būtu jāparāda. Man daudz uzticamāki šķiet ārvalstu ekspertu vērtējumi, kas pausti studiju virzienu vērtēšanas procesā. Kad pats izvēlējos augstskolu, man nebija lielas izvēles iespējas. Zināju, ka gribu studēt medicīnu un to var darīt tikai LU un RSU. Izvēlējos RSU, jo tai ir lielāka pieredze medicīnas studijās, gandrīz visi Latvijas vadošie ārsti tur dalās savās zināšanās. Svarīgi bija arī tas, ka RSU ir daudz ārvalstu studentu, jo arī tas liecina, ka RSU piedāvājums ir kvalitatīvs.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ilva Grigorjeva, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes studente, RTU parlamenta prezidente: “Kad izvēlējos, kur studēt, neskatījos, kāda ir augstskolu vieta reitingos. Taču citi reflektanti gan, iespējams, uz tiem skatās. Ja reitingos neiedziļinās, no tiem var rasties nepareizs priekšstats par augstskolu. Jaunietis paskatīsies tikai uz vietu, ko augstskola ieņem reitingā, bet neizpētīs, par ko doti punkti un kā šis vērtējums veidojies. Man šķiet nepareizi, ja reitingos vērtē visas fakultātes pēc vienādiem kritērijiem. Esmu redzējusi pērn “LA” publicēto reitingu un raugos uz to diezgan skeptiski. Man nav skaidrs, kāpēc reitingā nav ņemta vērā studiju programmas sasaiste ar darba tirgu un darba devēju viedoklis. Būtu labi, ja pēc reitinga varētu saprast, kāpēc tas vispār ir veidots, kāda ir tā mērķauditorija.”

Klāvs Galenieks, RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes students: “Kad domāju, kurā augstskolā studēt, man nebija lielas izvēles, jo arhitektūru Latvijā var studēt tikai RTU un privātajā augstskolā RISEBA. Izvēlējos RTU, jo šai augstskolai ir lielākā pieredze arhitektu sagatavošanā. Manā gadījumā, izvēloties augstskolu, reitingi bija otršķirīgi, jo tajos neparādās vērtējums par katru fakultāti, bet tikai par augstskolu kopumā. Man savukārt ļoti svarīgi bija, kādi fakultātē ir mācībspēki. Uzskatu, ka uzticamāki būtu reitingi, kuros būtu salīdzinātas nevis augstskolas, bet vienas jomas fakultātes dažādās augstskolās. Nepiekrītu reitingiem, kuros tieši Latvijas Universitāte novērtēta visaugstāk, jo uzskatu, ka šajā universitātē spēcīgas ir tikai dažas programmas, nevis visa augstskola kopumā. Nav arī skaidrs, kāpēc Rīgas Ekonomikas augstskola nav augstākajās vietās Latvijā veidotajos reitingos.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.