×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
29. novembris, 2017
Drukāt

Vai Ziemassvētki būs balti? Dabas vērotāja prognoze decembrim (5)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Dabas vērotājs Vilis Bukšs norādījis uz vairākiem zīmīgiem datumiem, kad jāvēro laiks, lai prognozētu laikapstākļus decembrī – vai būs sniegs un vai būs sals.

Pēc viņa vērojumiem – 18. augusts, kas prognozēja decembri, bija vasarīgi silts un sauss. Šī pazīme liecina, ka sals pastiprināsies mēneša vidū un laikā pirms Ziemassvētkiem Latvijas austrumos būs sniegains un mērens sals. Atbilstoši jūnija un augusta nozīmīgām dienām laikā ap 21. decembri var būt arī lielāks sals, bet mēneša beigās atkal atkušņi.

Vilis Bukšs prognozē, ka decembra pirmajā pusē laika apstākļi mainīgi. Nelielam salam sekos atlaideņi un nokrišņi sniega, slapja sniega, atkalas un tuvāk jūrai lietus veidā. Mēneša vidū sals pastiprināsies un dažviet skaidrās pilnmēness naktīs temperatūra var nokrist līdz mīnus 15 grādu atzīmei. Tas būs īslaicīgi un sals atlaidīs.

Pirms un ap Ziemassvētkiem var būt arī decembra aukstākais laiks, kad naktīs Latvijas austrumos sals var sasniegt mīnus 17 grādu atzīmi. Ziemassvētki Latvijas austrumu novados un vidienē rādās būt balti un ar nelielu salu. Pēc Ziemassvētkiem kļūs siltāks.

Tālāk janvārī iespējams kailsals, kam sekos sniegaina un mērena sala laiks.

Latviešu ticējumi vēsta:

Kāds 1. decembris, tāda ziema. Ja 1. decembra rītā salst – ziemas sākums auksts. Ja dienas vidū atkusnis – janvārī ziema atlaidīs. Ja 1. decembra vakarā sniegputenis – ziema būs gara un pavasaris vēls.

Ja 4. decembrī salst – tad Ziemassvētkos un Jaungadā būs sals. Ja atkusnis – tad arī svētkos būs atkušņi.

Ja Lūcijās – 13.decembra – rīts skaidrs – atlikušais decembris būs sauss. Ja snieg un putina, līdz Ziemassvētkiem vēl snigs un putinās.

Ja Vecgada vakarā snieg, bites labi spietos un būs laba ābolu raža. Ja zvaigznes dzied, būs jauka vasara, tautas ticējumus atgādina dabas vērotājs Vilis Bukšs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Bukšs zina ko saka,viņa prognozes ir 100 x labākas par sinoptiķu kuru prognozes ne vienu reizi nav bijušas pareizas

  2. ja ietinās baltos palagos tad ne tikai ziemassvētki arī līgo ir balti

  3. Bukšs lai iet sēņot… viņa prognozes ir kukū

  4. Vēl neviena Bukša prognoze nav piepildījusies. Viņa prognozes vienmēr, pilnīgi vienmēr ir garām. Kāpēc tērē laiku tādas publicējot?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.3
Alūksne +18.7
Daugavpils +17.3
Saldus +16.5
Liepāja +18.1
Jelgava +17.8
Ventspils +16.2
Limbaži +17
Madona +18.7
Rēzekne +17.8
Draugiem Facebook Twitter Google+