×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Kā vērtējat lēmumu aizliegt kanāla “Rossija RTR” retranslēšanu? (49)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA
Uzziņa

* Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi aizliegt retranslēt un izplatīt TV programmu "Rossija RTR" Latvijas teritorijā par programmas saturā atkārtoti konstatētiem pārkāpumiem.

* Naida kurināšanas pazīmes un aicinājumi uz karadarbību konstatēti 2015. gada 18. – 19. janvāra raidījumā "Svētdienas vakars ar Vladimiru Solovjovu" un 2015. gada 6. jūlija raidījumā "Vēstis".

Kopš pirmdienas stājies spēkā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) aizliegums retranslēt un izplatīt TV programmu “Rossija RTR” Latvijas teritorijā sešus mēnešus. Šī kanāla izplatīšana uz trīs mēnešiem bija liegta arī 2014. gadā. Kā šo aizliegumu vērtē kabeļtelevīzijas pakalpojuma sniedzēji Latgales reģionā?

Juris Maskalāns, SIA “Scintilla” vadītājs: “No vienas puses, lēmums ir saprotams un atbalstāms, jo Latvijai jāaizsargā sava informācijas telpa, bet, no otras puses – mani neapmierina veids, kādā līdz šim pārvaldošās organizācijas nodarbojušās ar kanālu slēgšanu. Šis lēmums ir kaitējošs legāli strādājošiem operatoriem, jo visiem tirgus dalībniekiem nav vienādas izejas pozīcijas – ir ļoti daudz puslegāli un pilnīgi nelegāli operatori, kurus neviens neuzrauga. Abonentam ir pilnīgi vienalga, kas piegādā signālu – viņš maksā naudu un izvēlas to, kas piedāvā attiecīgo saturu. Ja mēs būsim bez šī kanāla, klients pieslēgsies konkurentam. “Rossija RTR” noteikti bija desmit visvairāk skatīto kanālu sarakstā. “Rossija 24” un “Russia Today” nekad neesam iekļāvuši savā piedāvājumā, jo, mūsuprāt, tie ir propagandas kanāli. Nelaime ir tā, ka lielu daļu kanālu to izplatītāji piedāvā vienā pakā. “Rossija 24” iet kopā ar “RTR Planeta” u. c. kanāliem, līdz ar to mums jāpērk visu vai neko. “RTR Planeta” skatās vecāki cilvēki, kurus vairāk interesē seriāli vai filmas, un daudziem tagad jāskaidro, ka ne jau mēs slēdzam to kanālu. Situācija Latgalē ir tāda, kāda ir. Ja būtu iespēja strādāt auditorijai, kurā nebūtu pieprasījums pēc šiem kanāliem, būtu ļoti priecīgs – varētu izslēgt lielāko daļu Krievijas kanālu. Taču realitāte ir cita.”

Ilga Liepniece, telekomunikāciju uzņēmumam “Dautkom” piederošā portāla “grani.lv” redaktore: “Mūsu attieksme pret “Rossija RTR” slēgšanu ir negatīva, jo lēmuma izpilde ir uz mūsu pleciem. Tas nozīmē, ka cilvēki vaino mūs, neapzinoties, ka mēs nepieņemam šādu lēmumu. Tie, kas skatās satelīttelevīziju un nelegālo televīziju, turpinās skatīties šo aizliegto kanālu un palielināsies viņu abonentu skaits. Te katrs otrais iedzīvotājs zina, kur piezvanīt, lai uzliktu satelīt­antenu. Iepriekš šī kanāla slēgšanas dēļ mūsu auditorija kritās apmēram par 3%. Ņemot vērā, ka šī brīža aizliegums sakrīt ar “TV5” slēgšanu un “Rossija RTR” aizlieguma termiņš ir ilgāks, paredzam kritumu līdz pat 10%. Ja mēs iepriekš zinātu, ka kanāls aicinās uz karadarbību kā “Rossija RTR” gadījumā, mēs noteikti vispār neiekļautu šādu kanālu savā piedāvājumā. Mēs esam par to, ka jāstrādā saskaņā ar likumu. Taču vienlaikus vēlētos, lai kanāla aizliegums attiektos pilnīgi uz visiem tirgus spēlētajiem.”

 

Vjačeslavs Ščupaks, SIA “Starnet” vadītājs: “Mēs nodarbojamies ar sakariem, nevis politiku, mans galvenais uzdevums ir piedāvāt cilvēkiem to, ko viņi grib, un nopelnīt arī naudu. Nezinu, ko NEPLP tajā kanālā atrada, bet, ja atrada ko nelikumīgu, tad mēs nerādīsim. “Rossija RTR” mēģināsim aizvietot ar kādu citu kanālu, kas ir diezgan vienkārši izdarāms. Cilvēki pagaidām nav sūdzējušies par iztrūkumu, redzēsim, kā būs turpinājumā.”

Aija Polovinska, SIA “KTV Universs” vadītāja: “Šaubos, vai šis lēmums būs efektīvs, jo iepriekš līdzīgs lēmums arī neko nedeva. Grūti teikt, kā vajadzētu labāk rīkoties – tur padomē sēž cilvēki, lai viņi arī domā. Mums vispār nav daudz abonentu, bet, tā kā te ir Latgale, daudzi skatās televīziju krievu valodā. Nebūs viens kanāls – būs cits. Nedomāju, ka būs kāda liela starpība. Ja cilvēkam ir satelītantena, viņš vispār var uztvert, ko vien grib. Šodien tas kanāls ir labs, rīt – izrādās, ka parādījusies propaganda. Katrā kanālā ir propaganda – arī latviešu kanālos.”

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Jus ka PSRS laikos,visu tikai aizliegt-aizliegt un velreiz aizliegt-luk demokratija LATVIJA,bet pasi nenodarbojaties ar propagandu? Jau apriebusies amerikanu bojeviki!

 2. Lai skatās ko grib, bet valstij naidīgos kanālus jāklapē ciet bez liekas vāvuļošanas. Un tīklu jāveido tā, lai tas būtu viegli izdarams. Tad jau arī narkotiskas vielas nevajag aizliegt jo tie kam vajag dabūs, robežas nevajag iežogot un ātrumus ierobežot arī jo vienalga brauks.

  • Itkā jau jāpiekrīt ,taču tas atgādina padomju okupācijas laikus, toreiz arī lika zāģi virsū Amerikas balsij. Tagad arī tāpat ,vajaga tādu politiku ,ka cilvēki paši neskatās šādus kanālus ,vai paskatījušies ,nodomā kādas muļķības tajos rāda. Nespējam neko labāku un patiesāku piedāvāt un tad aizliedzam ,tas tikai apliecina mūsu nespēju.

 3. Pozitivi. Tam butu jabut passaprotamam. Un nav ko telot jefinus, spelejoties ar PSEIDO demokratisku demagogiju, kurai nav neka kopeja ar to. Jo sen zinams, ar ko atskiras varda briviba un ta pati demokratija, no totalitarisma un ta izversta hibridkara un propagandas pret to. Bet nozelojamakais, ka pat te spamojosie kremla trolli, kuri iestajas par totalitarismu, tatad tautu paverdzinasanu, nez kapec citigi blej un pieprasa demokratiju, lai to varetu iznicinat.
  Kaut kas te neiet kopa. Tadiem nav jadod iespejas. Un tapec to ierobezosana ir atbalstama.

 4. Krievija ir agresīva valsts Atbildēt

  Ne tikai RTR bet arī citi kanāli jāslēdz. Propagandu rādīs par citiem kanāliem.

 5. Krievija ir naidīga valsts Atbildēt

  Kura uzbrūk saviem kaimińiem ar destruktīvu propagandu. Šādu agresiju nevar atstāt neatspēkotu, kaut vai pat simboliski.

 6. es esmu pret krievu kanalu sleksanu, jo mana gimene no maza berna lidz veciem cilvekiem skatas krievu kanalus jo vini ir pardomati un sakarigi, bet pa latvijas kanaliem zinas un degpunkts. vairak nau ko skatities ka arzemju bojeviki, laikam latviesiem nau ko skaistu paradit.

 7. patrioti- kuri ir pret translācijas slēgšanu… Fui!

 8. Katrai valstij vajag savu kulturu, savu politiku, savu tautu aizstavet Tapec atklatu pretinieka
  informaciju vajag bez saubam aizliegt.

 9. Nesamērīgi lielais Krievijas propogandas kanālu skaits rada sajūtu, ka joprojām dzīvojam Padomju Savienībā un Latvijas rusifikācija )pārkrievošana) norit vēl agresīvāk nekā toreiz.

 10. aizliedz ari visus anglu valodas kanalus ,vecaka gada gajuma cilveki nesarot anglu vervelesanu,ta ari nav valsts valoda.Latvijas tv tiesam nav ko skatities,un es ari neskatos,dazreiz ritos 900 sekundes,viss parejais murgs.,visi sitie pasmaju seriali.Un vel reklamas nospikotas no krievu filmam,un sanak ,ka putra bez sals,piem rek. npec filmas Briljantu roka,arprats,pasi neko izdomat neprot.Un par to politiku ,es vinu neskatos,musejie vairak kasas pie Krievijas,neka krievi,kanala Rossija,ir labi humora raidijumi,filmas,tiesam,jaapsver doma,atteikties no tv,krievu filmas var skatities ari interneta,kapec maksat lieku kapeiku ne par ko.

 11. Kabeļu TV maksājam par Latvijas TV kanāliem, jo KF ir ļoti lēti ( 150. kanāli 25 eiro gadā) ES kanāli satelītā televīzijā par velti, ja nepasūta speciālās TV pakas un tas vis legālajā satelīta TV.

 12. Vajadzētu ar steigu aizliegt Amerikāņu bojevikus man no viņiem nelabi metas tapēc jaunatne paliek tik nežēlīga visus tos daudzos kanālus ārā ar pasteigu Krievu kanālos interesanti šovi sadzīviskas filmas nu izdzēšiet to propogandu bet pārējais lai paliek vai tad jūsu tehnoloģija to nespēj

  • Man gan ir vienalga kāda valsts raida,es izvēlos sev interesējošo raidijumu,ziņas vai filmas.
   Ir jau arī labas krievu filmas,arī vecās padomju laiku.Mēs, vecākā paaudze, labi saprotam krievu valodu,tādēļ nav problēmu ar valodu raidijumos arī kultūra ir tuvāka nekā piem.amerikāņu,nerunāju par viņu normālajām filmām,bet tie grāvēji gan ir kaut kas šausmīgs,bet kā jau minēju,izvēlēties var sev interesējošo.

 13. Tikai ka negatīvi. Interesants kanāls.

 14. Labāk būtu izdomājuši savu propagandu ko likt ziņu vietā. Žēl nebija sliktas filmas ko skatījāmies brīvdienās. Arī TV 5 krievvalodīgajiem iedzīvotājiem vajadzēja saglabāt, jo tagad vēl vairāk skatīsies citus Krievijas kanālus. Tas būs vēl sliktāk, jo Krievija propagandas ziņā nesnauž.

 15. Mums ka tik ko aizliegt ir jau arī ko skatīties bez propagandas ar abonentiem kā ar maziem bērniem katram pašam sava galva ko te kāds var ieborēt domāju ka neko

 16. protams,ka slikti verteju ar kadam tiesibam man ka cilvekam var aizliegt skatities to ko es gribu skatities a?es neskatos vispar latviju ,man nepatik lv kanali nu ko tagad vai uz cietumu jaiet ,,,?neko tur nERADA ,KAS MAN PATIK,KONCERTUS JA RADA TAD MULD PUS STUNDU UN OTRA STUNDA LAIZ REKLAMU VOT I LUDZU…ES UZSKATU ,KA KATRAM SAVS …

 17. Vērtēju negatīvi,jo skatījos filmas tajā kanālā….,kas attiecas uz propagandu – tad tā ir visur….Latvijas kanāli ir garlaicīgi un plānoju attiekties no televīzijas vispār,jo pilnīgi varu iztikt ar internetu….kam maksāt par TV,ja kanālus pats nevar izvēlēties….un vēl tās reklāmas….domāju,ka atteikšos no TV….

 18. ļoti daudzi cilvēki pārdzīvojam,mums tā politika neinteresēja,bet tur bija ļoti labas filmas,kuras sestd.un svētd.varējām skatīties,ļoti žēl.

 19. POzitīvi. Ir labi Latviešu kanāli, lai krievu kanālus skatās Krievijā. Latvijā, jāraida Latvijas kanāli un Latviešu valodā. Anglijā un Amerikā , taču ar rāda tautas valodā , nevis krievu!!!

 20. Sen to vajadzēja!

 21. aunu bars…tak lielākā daļa kanālu ir no krievijas un krieviski..salīdzinot, latviešu kanāli ir uz pirkstiem skaitāmi. Patiesībā ir sajūta,ka dzīvojam Krievijā…diemžēl.

 22. Tie krievu kanāli tā jau par daudz,laiks samazināt jau sen

 23. itkā vārda brīvība,bet metodes tās pašas,PSRS laikos,bij aizliegtas Amerikas balss,vai Brīvā eiropa,nu aizliedz RTR,jo no kaut kā tak baidās,vismaz no viedokļa,kas nesakrīt ar valdības viedokli….

 24. Neapmierina.Tur vismaz filmas interesantas rādīja,ko nevar teikt par latviešu murgiem,ko tagad rāda.

 25. Kā bērnišķīgu, muļķīgu izlēcienu.

 26. Ja ir vēlme redzēt, pastāv tāda lieta kā kanāla tiešraide internetā. Kad aizliedza kanālu, kļuva interesanti, kas tur tik provokatīvs tiek raidīts. Sāku vērot. Pagaidām nekā.

 27. Ja pārak aizraujas ar Gēbelsa ranga propogandu ( lasi meliem jau propogandas stilā – pat par krustā sistu bērniņu Dombasā, tad sen jau vajadzēja pietikt…). Vēlos redzēt normālu TV bez gēbelsiem…

 28. MUSEJIE MELO VEL TRAGISKAK UN PIESPIEZ KLAUSITIES VINU PRETIGAJOS MELOS ,MUMS LAIKAM IR IEVIESTA DIKTATURA ,KAD SKATISITIES TO KO PAVELESIM,PRETIGI PASKATATIES PASI UZ SEVI TAD NOPELIET CITUS KO GRIBESU TO SKATISOS NEVISS KO PAVELES KRETINI.

 29. Jo mazāk trokšņa, jo labāk.

 30. Maksāju par šiem kanāliem,bet nekad neskatos.Lattelekomā nevar izvēlēties ko vēlos skatīties,tāpēc jāmaksā arī par to ko nevēlos.Tā nu pie mums pelna kā kurš grib.

  • Tas ir cilvēktiesību pārkāpums. Jums liek maksāt par preci kura jums nav vajadzīga. Iesakām iesūdzēt Latvijas valsti Eiropas tiesā un jūs kļūsiet ļoti bagāts !

   • nevar iesūdzēt tiesā par to,ko pats esi piekritis maksāt.

    • Maksāt mums liek, bet rādīt, nerāda. Kāpēc man būtu tikai tās Amērikas filmas jāskatās, ja Krievijai ir daudz skaistākas un saprotamākas filmas, piemēram romantiskās.

 31. Informācijai gan būtu jābūt vispusīgai un pamatotai uz faktiem, nevis pēc principa — tā un vis. Ja krievi melo, tad vajadzēja melus atspēkot ar pamatotiem faktiem.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+