Mobilā versija
Brīdinājums +0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
17. decembris, 2013
Drukāt

Japāna palielinās militāros tēriņus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Japānas valdība prezentējusi valsts jauno nacionālās drošības stratēģiju, kas turpmāko piecu gadu laikā paredz arī ievērojamus militāro tēriņu palielinājumus, informē ārvalstu ziņu aģentūras.

Nākamajos gados Japāna iecerējusi modernizēt savu bruņojumu, iepērkot pretraķešu aizsardzības iekārtas, zemūdenes, bezpilota lidmašīnas, helikopteru bāzes kuģus un amfībijas, informē raidsabiedrība BBC. Tādējādi turpmākajos piecos gados Japānas militārie tēriņi sasniegs 23,97 triljonus jēnu jeb 232 miljardus dolāru. Domājams, ka ar šādiem pasākumiem Japāna mēģinās radīt nopietnāku pretstāvi Ķīnai, ar kuru tai ir teritoriālie strīdi par īpašumtiesībām uz Austrumķīnas jūrā esošajām salām. Gan Ķīna, gan Japāna uz tām pieteikušas savas pretenzijas. Arī Japānas nule prezentētajā nacionālās drošības startēģijas dokumentā netiek slēptas bažas par Ķīnas militārajām spējām. “Ķīnas nostāja attiecībā uz citām valstīm un tās militārie manevri kopā ar neskaidro militāro un nacionālās drošības politiku apliecina Japānas un plašākas starptautiskās sabiedrības bažas,” rakstīts Japānas nacionālās drošības stratēģijas dokumentā.

Jau kopš gada sākuma Japāna aizvien palielinājusi savus militāros tēriņus. Pērn amatā ieceltais premjerministrs Sindzo Abe mudinājis izvērst militārās aktivitātes. Viņš izveidojis Nacionālās drošības padomi, kurai dots uzdevums pārraudzīt visus jautājumus, kas saistīti ar Japānas bruņojumu. “Padomes darbs Japānas ārpolitiku un drošības politiku padarīs caurskatāmu kā Japānas iedzīvotājiem, tā pārējai pasaulei,” apgalvoja Abe.

Japāna gatavojas ieprikt:
– divus ar “Aegis” pretraķšu sistēmu aprīkotus kuģus
– 52 amfībijas
– 28 iznīcinātajus “F-35”
– 17 “Boeing Osprey” lidaparātus

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+