×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. novembris, 2016
Drukāt

Jaunais Seims gatavs 2018.gadā atvēlēt aizsardzībai 2% IKP (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas jaunais Seims otrdien vienbalsīgi pieņēmis rezolūciju par ārpolitikas, drošības un aizsardzības politikas pārmantojamību, kurā apņemas 2018.gadā nodrošināt aizsardzības finansējuma līmeni, kas sasniegtu 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Dokumentā uzsvērta apņemšanās īstenot jau iepriekšējā Seima pilnvaru laikā parakstīto vienošanos par Lietuvas ārpolitikas, drošības un aizsardzības politikas vadlīnijām 2014.-2020.gadam, kurā parlaments apņēmās izpildīt valsts saistības pret NATO attiecībā uz 2% IKP atvēlēšanu aizsardzībai līdz 2020.gadam, bet šajā laikā tika panākta arī politiska vienošanās sasniegt minēto līmeni jau divus gadus agrāk.

Rezolūcijā arī apliecināts atbalsts Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerības politikas mērķiem un pausta apņemšanās pabeigt sarunas ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju par Lietuvas dalību OECD.

Paredzēts arī stiprināt Lietuvas attiecības ar ASV, Lielbritāniju, Vāciju, Franciju, Poliju, Igauniju, Latviju, Ziemeļvalstīm un citām demokrātiskām valstīm.

Dokumentā norādīts, ka Lietuvas Seims, prezidents un valdība kopā ar parlamentā pārstāvētajām politiskajām partijām saskaņo nacionālos stratēģiskos ārpolitikas, drošības un aizsardzības politikas mērķus un ievēro uz kopīgu konsensu balstītās valsts ārpolitikas, drošības un aizsardzības politikas tradīcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un Latvijā -parasiet 2 % aizsardzībai ZZS prezidentam, premjeram – rausta valodu – es , mēs, domājam, plānojam — ko plāno ? Valdību ar SC ? Tur jau ar 2 % var nesanākt…un arī nebūs vajadzīgs, jo kurš nebaro savu armiju, baro svešu. Šaubos vai tur Lielkrievijā tāda ZZS būs vajadzīga… Tur pie Kremļa vārtiem stāv ……. bāls un rokā lūgums pēc roku dzelžiem un vagoniem…
    Negribu to murgu un arī Latvijai vajag tos 2% .

  2. Maz, bez 5% es jūtos neaizargāts

Draugiem Facebook Twitter Google+