×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
13. jūnijs, 2017
Drukāt

Jaunie kumeļi, vecie kleperi. Kas notiek ar Nacionālo apvienību? (44)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vislatviešiem pirmo reizi piesakot sevi kā valsts lieluma politisko spēku un startējot Saeimas vēlēšanās, uzzīmēju “Visu Latvijai” pirmsvēlēšanu plakātu – jaunu kumeļu ar vēlēšanu numuru uz sāna un līdzās vecu, nodzītu kleperi. Vēlēšanu sauklis izteica domu, ka no jauna kumeļa var daudz ko sagaidīt, bet nodzīts kleperis jānoraksta. Manis zīmētais plakāts lieti noderētu arī nesen notikušajās pašvaldību vēlēšanās, vienīgi kumeļi jau citi – Bondars un Strīķe. Kas notiek ar Nacionālo apvienību? Vai agrāk tik cerīgais politiskais spēks sāk pārvērsties par vecu, rutīnas nomocītu kleperi?

Intervijā masu medijiem Raivis Dzintars apgalvoja, ka Rīgas mēra kandidāte Baiba Broka esot vienīgā, kura spējot sastādīt konkurenci Nilam Ušakovam. Kādu konkurenci cienījamā politiķe spēj sastādīt, mēs redzējām vēlēšanu dienā. Gribot negribot jāsecina, ka Nacionālās apvienības politiķi dzīvo vēlamo iedomu pasaulē. Par atrašanos vīziju varā liecina arī, manuprāt, neveiksmīgi izvēlētais vēlēšanu sauklis – par latvisku Rīgu! Ne tāpēc neveiksmīgs, ka būtu nepareizs, bet tā iemesla dēļ, ka nelaikā pateikts. Un nelaikā pateikts var nodarīt vairāk ļauna nekā laba. Runa nav par faktu, ka padomju okupācijas laikā galvaspilsētā ieplūdināti neskaitāmi tūkstoši sveštautiešu, tie tāpat nebalsos par NA. Problēma ir cita.

Pēc breksita Anglijā un Lepēnas panākumiem Francijā Eiropas iedzīvotāju vidū un arī mūsmājās vārdi “nacionāls”, “nacionālists” ir ieguvuši negatīvu nokrāsu, saistītu ar agresīvu populismu. Masu mediji nacionālismu jauc ar izolacionismu, norobežošanās kāri un neiecietību pret cittautiešiem. Ar šo greizi pasniegto niansi, patīk vai ne, šodien jārēķinās nacionālās ideoloģijas politiķiem. Jaunā situācija prasa jaunu pieeju. Pirms izvirzīt saukli, ilgstoši un visaptveroši jāstāsta – nacionālā ekonomika, cik vien iespējams, izmanto vietējo darbaspēku, bet ievestu vien tik ilgi, kamēr netiek sagatavoti vietējie, pašmāju speciālisti. Kur vien iespējams, preces ražo paši un no vietējām izejvielām, nevis ieved. Patēriņā priekšroku dod pašmāju pārtikai, tādējādi nodrošinot darbu vietējiem zemniekiem. Valsts pārvalde ar nodokļu un nodevu palīdzību veicina vietējo preču cenu pievilcību, nevis uztraucas par ārzemju investoru interesēm. It sevišķi grupās, kuras varam saražot paši.

Nacionālā izglītība nosaka, ka izglītība iegūstama valsts valodā, kas savukārt veicina vienotas pilsoņu kopības rašanos, un vienota nācija ir daudz stabilāka par divkopienu. Prasība pēc izglītības iegūšanas valsts valodā neliedz mazākumtautībām mācīties arī savu mātes valodu, bet viņi to dara papildus, parasti svētdienas skolās. Austrālijā – tipiskā imigrantu zemē – izglītība visiem iedzīvotājiem ir angļu valodā. Līdztekus Austrālijas valdība atbalsta svētdienas skolu pastāvēšanu un pat piešķir daļēju finansējumu šo mācību iestāžu uzturēšanai, ja vien svētdienas skola spēj savākt noteiktu daudzumu skolēnu. Tā ir gudra un toleranta politika, kas atbalsta imigrantu vēlmi zināt savu senču valodu, bet dara to atsevišķi no pamatizglītības. Latvijā mītošajiem krieviem, ja viņi vēlētos kopt savu kultūru un valodu, nebūtu grūti nokomplektēt svētdienas skolas. Savukārt nacionālā politika aizstāv latviešu tautas tiesības dzīvot saskaņā ar latvisko dzīvesziņu un nejusties apdraudētiem pašiem savās mājās. Cittautiešiem, ja viņi vēlas dzīvot Latvijā, šī loģiskā prasība jārespektē kaut vai tāpēc, ka latviešiem nav citas valsts, kur uzturēt latvietību.

Padomju laikā Tramvaju un trolejbusu pārvaldes priekšnieks bija Aleksandrs Zālītis. Kad darba apspriedē no Maskavas atsūtītais poļitruks uzstāja, ka jārunā krieviski, lai visi varot saprast, Zālīša kungs vēsā mierā atbildēja – kur tad latvieši runās latviski, ja savā dzimtenē viņi to nevar? – un turpināja vadīt apspriedi latviešu valodā. Lūk, nacionālās politikas piemērs valodu jautājumā! Vienīgi pēc tam, kad sabiedrībai izskaidroti nacionālās politikas noteikumi un visiem trīs reizes pārprasīts, vai pareizi sapratuši, tad plakātā var droši rakstīt – par latvisku Rīgu!

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. Nacionālai apvienībai vajadzētu vismaz trīs jauniešus sponsorēt un aizsūtīt uz ārzemēm mācīties kādiem jābūt līderiem-politiķiem .Mācīties,mācīties un tad apmācīt savējos!

 2. Pirmkārt – nevajadzētu klausīties politisko avantūristu propagandā (no impērijām aizgūtajā), bet domāt loģiski un – tikai dabas likumsakarībās!
  Kas tad ir un ko dara tas cilvēks, kas piekopj latviskumu Latvijā…? Ja uz to paskatamies bez “garīdznieku” un “reālpolitiķu” starpniecības, tad tas ir dabisks viena cilvēka – Homo sapiens sugas populācijas indivīda – ekoloģijas process, kurā šis cilvēks integrējas etniski un ne citādi. Bet process ir dabisks, un tam ir arī dabas stihijai raksturīgs “nepārvaramas varas spēks”. Un ar politiku tam zinātniska sakara nav; ar to nodarbojas – vai nu šī ekoloģiskā procesa stabilizētāji (nacionālpatrioti), vai tā jaucēji (klaidoņi un okupanti)!

 3. Nacionāļi guļ vienā miegā! Dzintars ir apsūbējis! Labi sēdēt Saeimā. Patiesi, viena pati Mūrniece neizglābs nacionāļus no bankrota.

 4. Šņore- vienīgais CELMLAUZIS! Piekrītu. Darītāji Latvijas laba, tie ir jāatbalsta. Piemēram, Rībena un citi patriotiskie vārdos un darbos. Nevar tikai skaitīties un aizņemt nacionālo nišu, dažkārt balsot tikai partijas, ne Latvijas interesēs. Par celmlaužiem!

 5. Ja ZZS Jūrmalā strādās kopā ar Saskaņu, kāda būs nacionāļu reakcija Saeimā? Joprojām strādās ZZS valdībā?

 6. Kad nodibinājās TB/LNNK es priecājos. Tāda partija, kas iestājas par nacionālu Latviju, vajadzīga kā ēst! Bet vajadzīgi īsti, gudri, idejas aizrauti cilvēki, kas to vada. Tagad šo partiju vada tādi, kas ar savu rīcību cilvēkus nevis piesaista, bet atgrūž, degradē nacionālisma ideju (kuru daži pajoliņi nemitīgi jauc ar nacismu). Skumji un nožēlojami!

 7. Visu Latvijai ir aizgājuši no nacionālā KODA– LATVIEŠI IR DARBA TAUTA,. Kļuva par pļāpu partiju, jo bija par slinkiem , lai kļūtu par darba partiju.. Sākumā liku lielas cerības, ierosināju….. Lepniba, ko tur vecais maisies…. Ko var darīt? Atpelnīt pensijas. Šņore- vienīgais CELMLAUZIS!

 8. jaa tie tikai parazitee,broka bija aarpus sajeegas,pilniiga nulle

 9. Vienīgie Tēvzemieši bija Atmodas sākumā ,kad dibināja Pilsoņu kongresu ,bet laiks un naudas vara ,un čekas-partijnieku rīcība viņus lēnām atšķaidīja ,pat nosaukumu -diemžēl.

 10. To Saeimā vajag cilvēkus un nevis kumeļus Atbildēt

  Citēju R.Dzintaru:” No NA ievēlēti deputāti 66 pašvaldībās. Ievēlēto deputātu skaita ziņā esam 1. vietā, jo kopējais ievēlēto deputātu skaits pārsniedz 200. ” No ZZS pašvaldībās ievēlēti 158 deputāti, arī “Saskaņai”
  ir mazāk ievēlēto deputātu. Iesaku lasīt statistiku, nevis filozofēt!

  • Par to gan jāpateicas vietējiem pašvaldību cilvēkiem, kam uzticas, nevis kopumā partijai, kas visu laiku ir tikai diskreditējusi nacionālo ideju – ekonomikas un saimniecības jomā – jo īpaši!

 11. Tā jau nav, ka nacionāļi neko nedara, tomēr Saeimā tikuši, sevi neafišē, tas ir fakts. Bet pašvaldību vēlēšanās savāca visvairāk deputātu vietu valstī – arī tur ir vajadzīgs darbs un tā ir zināma iestrāde Saeimas nākošajām vēlēšanām. Vai tad “Vienotībai” iet labāk? Kļūdas jau pielaiž visi. Var jau viņus nolīdzināt ar zemi, lamāt, bet kas tad būs ieguvēji, ja mēs viens otru tā ēdīsim? Tikai ne valsts. Žurnālists kaut ko uzraksta un tūlīt vesels bars metas virsū: jā, jā, viņi neko nedara, viņus nedzird, es par viņiem nebalsošu! Bet par ko tad tu balsosi? Likumdošana arī ir darbs un ne tas vieglākais. Protams, ka NA kā partijai ir jāstrādā redzamāk un un jādod iespēja sevi pierādīt jaunajiem. Tomēr graudi no pelavām ir jāprot atšķirt. Esam visai viegli ietekmējami ļautiņi no saziņas līdzekļiem un tas ir slikti.

  • Saeimā vajag cilvēkus un nevis kumeļus Atbildēt

   1. NA neieguva visvairāk deputātu vietas skaitot pa visām pašvaldībām valstī. Varu kļūdīties, bet visvairāk dabūja ZZS un otrajā vietā SC.
   2. Atbildot uz jautājumu par ko balsošu – balsošu par Bordāna partiju.

 12. Ja nemaldos, tad NA balsoja par Citadeles pārdošanu.
  Ko NA darīs ar LMT un Lattelecom – balsos, ka šos abus valsts uzņēmumus jāapvieno, jāizliek biržā un jāpārdod ārzemniekiem?

 13. Nekādi nepiekrītu autoram, ka pēc brexita un Lepēnas Eiropā nacionālisms ieguvis negatīvu nokrāsu. Ar brexitu ESV smagi aplauzās, jo prognozēja par izstāšanos tikai 33% un gribēja ar referendumu nolaist tvaiku. Pret Lepēnu mobilizēja visas pasaules globālistus un dabūja viņas vietā Edipa kompleksa nomāktu nenoteiktību, kuru, visticamāk, tieši vada ārēji spēki. Tieši nacionālismā eiropieši redz glābiņu no musulmaņu imigrantiem, kuri strādāt nevēlas, bet labprāt izvaro un spridzina.

  • Kādā nacionālismā? Vai par kremļa naudu nopirktajā Ļepeņihas politikā?Moskaļu agresīvās politikas atbalstīšanā?
   Paldies,par tādu “nacionālismu”.

 14. Normāla attieksme Vienotībai būs tikai pret ārzemju saimniekiem. Tā ir tikai sakritība, jo ”ārvalstu investoriem” arī nepatika Latvijas korupcija- kāpēc vēl kādam papildus jāmaksā. Un tapa Jaunais laiks.

 15. Bijušais na vēlētājs Atbildēt

  Jā, kauns par NA. Pilnīga veģetēšana. Nekādas pozīcijas. Nekāda viedokļa, pašapmierināti, liekulīgi mūļi un mūķenes, kas tup Saeimā savam ērtumam. Vienīgā personība par ko tur nav kauns ir Mūrniece.
  Ar Broku startēt Rīgā… Tur nu vajadzēja ieraut kārtīgi pirms tam?

 16. ne jau tikai kleperi un NA. kamēr latviešu politiķi nrsapratīs, ka vienīgais līdzeklis nacionālas LATVIJAS saglābšanai ir visu, pasvītroju visu, latvikso partiju apvienošanās vienā blokā – gals latviskai valdīšanai būs klāt nākošās vēlēšanās – kā Rīgā. Un nav ko tīksmināties ar Ušakova balsu zudumu – to pietiks prrovincē pie zudumiem latviešu sīkpartijās un visur citur!

  • Cik procenti latviskajās partijās esošo tiešām iedegas par valsti??? Lielākā daļa tur atrodas tikai personīgo ambīciju un interešu vadīti, nav viņiem ne ideju, ne ideālu…

 17. Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

  Partijas novecošanā, vecuma bezspēkā un partijas palikšanā par vecu kleperi ļoti vainīgs ir Raivis Dzintars, kurš neraujas pie varas un tāpēc ļauj citiem saimniekot. Viņš, kā izskatās no malas, ne spēj, ne grib būt ministrs vai ministru prezidents. Kas tas par līderi, kurš pieķēries lēnajam, mierīgajam un flegmatiskajam deputāta darbam siltā krēslā? Ja tā ir virsotne un citu augstāku mērķu nav, tad par NA nav vērts balsot.
  Un Dzintaram, kurš tūlīt būs 40 gadus vecs, joprojām nav stratēģiskās domāšanas. Tā bija kļūda fanot par Zatleru pēc tam, kad šis atlaida Saeimu. Tā bija kļūda virzīt Broku uz Rīgas mēra amatu. Tā bija kļūda par ministriem iecelt Rasnaču, Melbārdi un Gerhardu. Tā ir kļūda, ka partija zem saukļa “par latvisku Latviju!” reāli cīnās tikai par 2 lietām – par valodas sargāšanu (kur paliek valodas attīstīšana??) un par bērnudārziem latviešu valodā; NA joprojām naivi domā, ka tai izdosies gan latviskot, gan integrēt krievu okupantus un kolonistus. Un pēdējā kļūda – atbalsts akcīzes nodokļa celšanai, kā arī NA neiebilda pret to, ka MK gribēja panākt, lai katrs iedzīvotājs gadā maksā 240 eiro papildus par obligāto veselības apdrošināšanu.

  • Скажите правду, гражданин. Из вашего «дзинтарюгенда» так и не выросло настоящего политика. Нет в нём харизмы, а политиканства – сверх меры. Да и мозгов нужно по больше.

  • Par Melnbārdi gan nepiekrītu! Lieliska ministre!

 18. Labs raksts! Paldies!

 19. nacionālā kārts Rīgā NEDER! Pārāk krieviska pilsēta.

 20. vienkārši teikšu: Atbildēt

  Paldies Kārlim! Puiši no ”Visu Latvijai!” savā lakā izdarīja ĻOTI RUPJU KĻŪDU, pieņemot savā pulkā vecos TB/LNNK neliešus, kuri tā arī līdz šim NEKO NAV PAVEIKUŠI VALSTS LABĀ!!! Vienīgi pašus padarījuši par vainīgiem visos grēkos attiecībā uz šodienas situāciju un arī par pašvaldību vēlēšanu rezultātiem Rīgā, virzot TĀDU KADRU KĀ BROKA!?????? KUR BIJA VECO BUKU PADOMS???????? KUR??? VAI TIEŠĀM NEVIENS NEREDZ VECO KADRU DARBĪBU UN NESPĒJ ANALIZĒT VIŅU DARBĪBAS REZULTĀTUS??? Man jau tikko pašā sākumā NEPATIKA R.Zīles teiktais, ka VIŅI (TB/LNNK) pieņēmusi ” Visu Latvijai!” jaunos puišus NEVIS OTRĀDI!? Vecajiem neliešiem VISPĀR draudēja neievēlēšana nākamajās Saeimās!? Arī tagad visas kļūdas tiek piedēvētas jaunajiem, bet vecie saulītē berzē rokas… KAD ”Visu LATVIJAI!” BEIDZOT NOMETĪS TO NASTU UN DARBOSIES PAŠI???

  • Zīle okupācijas gados bija aktīvs komunists. Tagad uzmeties par nacionālistu un latviskuma aizstāvi. Arī Broka nekļuva par VL! biedreni, bet īsi pirms aizpagājušajām Saeimas vēlēšanām demonstratīvi iestājās partijā TB/LNNK.
   Un kā lai balso par Broku, kura strādā 12 amatos un LU rektorātā algā saņem tik, cik 3-4 profesori?? Broka nav gudrāka pat par 1 profesoru un Brokas paveiktā darba apjoms nav pielīdzināms 3-4 profesoru darbam.

 21. tie “jaunie ārieši”ar savu nacisma idealoģiju jau ir apnikuši visiem. nu protams palicis fanātu pulciņš kas ir tikpat aprobežoti un uz saukļiem vien dzīvo, bet pārejiem tā mužigā naida kurināšana jau piegriezusies. neko konstruktīvu un virzošu jau NA nepiedāvā. tikai naidu, tikai visu aizliegt, tikai slēgt……

  • Rekur vēl viens spilgs pamuļķa piemērs, kas vienā maisā sabāž nacismu un nacionālismu. Ironiski, ka rakstā tieši runāts par šādu ačgārnību popularizēšanu.

   • ka ļaujies manupulešanai. NA ir tipiski nacisti. ar ko saukis latviju latviešiem atšķiras no hitlera vāciju vāciešiem? un tādu idiotu kā tu paliek arvien mazāk, arvien vairāk tautas saprot kas ir kas:)

    • Ieteiktu pirmoreiz mūžā atvērt vārdnīcu un izlasīt, kas tad ir nacisms un, nevis mētāties ar vārdiem, par kuriem galīgi nav sajēgas.

 22. NA struktūra, kura maskējās aiz nacionāliem saukļiem, lai tik noturēties pie siles.

 23. Nacionāļi ir kļuvuši par sava veida parazītiņiem. Vienmēr esoši pozīcijā valstī ar pāris ministru portfeļiem, izdarījuši lāga neko nav, brēkā vien. Kad jautā kāpēc neesat izdarījuši ko solījāt, tad čīkst, ka citi traucē.

  Esoši un izbijuši mākslinieki, sportisti un kultūras darbinieki. Jaunieši, kas par kļuvuši par profesionāliem deputātiem pēc augtskolas sola….. neko no tās partijas nevar gribēt – kāds sastāvs, tādi rezultāti – savtīgi.

  • Nosauc man kaut dažus minētos NA sarakstā! Sportisti ir ZZS un SC, mākslinieki arī bija citur un ir beigušies. Toties nez vai tautai vairs vajag universālo ministru Gerhardu, Briselē aptaukojušos Zīli, mūžīgo tieslietu ministru Džo un mūžīgo jurisprudences korifeju Fantomasu. Bet vecais Sjļivkins ar savām atsevišķajām politnekorektajām domām [karalis ir kails!] traucē ērto dzīvi.

   • Lūgtum:
    Nauris Puntulis – nacionālās operas solists
    Jurģis Klotiņš – orķestra mākslinieks

    No skolas sola par deputātu – Jānis Dombrava !

 24. Izspēlēt Rīgā tikai ar nacionālām kārtīm ir neiespējami.

 25. Jā, Brokas virzīšana bija kļūda. Savas draudzības dēļ ar konkurentu ģimeni viņa bija izteikti neaktīva. Iespējams, partijā domāja, ka viņas pieredze Domes darbā noderētu, taču viņa uz to netiecās. Nemaz nebrīnītos, ja Broka nomainītu partijas piederību, jo viņa ir pašlabuma meklētāja, bet nacionāļi (lielākā daļa) ir ideālisti.

  • Precizēsim: tie nacionāļi, kas vēl nav iestājušies partijā, ir ideālisti. Šī partijā (jebkurā) būšana ideālistus izstumj vai nokauj.

 26. tāda organizācija vēl nebija dzirdēta, ko viņi 30 20 gadu garumā ir izdarījuši tautas labā

 27. Es līdz šīm vēlēšanām arī balsoju par NA,bet šoreiz nē. Ja Broka var sēdēt pie viena galda ar visniknāko latviešu nīdēju,tad man neder nekādi skaidrojumi.

 28. Kas te kādam vēl jāskaidro, Liepiņa kungs? Atkal aicini skaidrot (tikai nezin kam?), kas ir “nacionāls” vai
  “nacionālists”, aicini kaut kam izdabāt, būt tolerants! Nekas te nevienam nav jāskaidro – Latvija galu galā ir nacionāla valsts ar savu teritoriju, valodu, kultūru, bet ja daļai latviešu trūkst nacionālās pašapziņas un tie pakļaujas masu saziņas līdzekļu pļāpāšanai – pie tā jau nav vainīga NA. Lūk, pat to ir jārunā! Ka NA pietrūkst jaunu līderu, izņemot Šnori, tas gan ir fakts, bet kurā partijā viņi netrūkst? Vecie nelaiž jaunos pie teikšanas! Šie steriotipi, ka “nacionāls” ir lamu vārds, nāk no padomju laikiem un tālaika paaudzes un daži to laiku žurnālisti šo tēmu labprāt zelē arī šodien.

  • Kas ir vl(tb/lnnk), tā ir juristu, zvērinātu advokātu un tiesu piedzinēju, menedžeru kompānija, noziedzīgs uzņēmums kurš zem nacionāliem saukļiem čakarējot smadzenes 5% mazizglītotu Latvijas iedzīvotāju ir ielīduši saeimā. Turklātšajā bandā ir noziedznieki – masoni, vismaz 50% šīs kompānijas sastāvs ir masoni, masoni ir slepkavas.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Politiķi laukos zvejo balsis

Tuvojoties 13. Saeimas vēlēšanām, deputātu kandidāti dodas biežākās vizītēs pie Latvijas vēlētājiem uz novadiem.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+