×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Jaunieši pie Brīvības pieminekļa stāsta par latviešu leģionāriem (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Pie Brīvības pieminekļa notiek latviešu leģionāru piemiņas pasākums.

Šorīt pie Brīvības pieminekļa pulcējās vairāk nekā 10 jaunieši, kuri garāmgājējiem stāstīja par latviešu leģionāriem, novēroja aģentūra LETA.

Jau ziņots, ka no plkst.6 līdz 13 pašvaldībā pieteikta sapulce Brīvības pieminekļa laukumā un piegulošajos parkos. Pasākuma organizators ir biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam”.

Kā pasākuma mērķis norādīts – atgādināt par 1944.gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un leģiona Otrā pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem.

Bariņš jauniešu atradās pie paša Brīvības pieminekļa, bet citi tuvākajā apkārtnē dalīja garāmgājējiem informatīvo materiālu “Latviešu leģions patiesības gaismā”.

Pie pieminekļa drošības iestādes izvietojušas nožogojošās barjeras. pagaidām gājēju kustība Brīvības pieminekļa apkārtnē nav ierobežota.

Kā ziņots, šodien Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, notiks četri iepriekš pašvaldībā pieteiktie 16.marta pasākumi, kas saistīti gan ar leģionāru piemiņu, gan nosodījuma paušanu nacismam.

Pašlaik notiek jau minētā sapulce, ko rīko biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam”.

No plkst.11 līdz 13 pašvaldībā pieteikts gājiens maršrutā Skārņu iela-Kaļķu iela-Brīvības bulvāris (Brīvības piemineklis). Pasākuma organizators ir biedrība “Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa”. Kā pasākuma mērķis minēta ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa pēc dievkalpojuma leģionāru piemiņai, kas notiks plkst.10 Rīgas Svētā Jāņa baznīcā.

Biedrības pārstāvis un Rīgas domes deputāts Jānis Atis Krūmiņš (VL-TB/LNNK) aģentūrai LETA pastāstīja, ka iecerēts mierīgs gājiens, lai parādītu godu leģionāriem kā neatņemamai Latvijas valsts sastāvdaļai.

Gājienā tradicionāli piedalās arī paši leģionāri un kritušo leģionāru tuvinieki. Gājiens tiek rīkots kritušo leģionāru piemiņai – to leģionāru, kuru apbedījuma vietas nav zināmas. Pēc gājiena biedrības pārstāvji dosies uz Lesteni, lai pieminētu tur apglabātos karavīrus.

Plānots, ka gājienā piedalīsies vairāk nekā 100 dalībnieku.

Tikmēr no plkst.13 līdz 14 pašvaldībā pieteikta sapulce/pikets Brīvības pieminekļa laukumā. Pasākuma organizators ir biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja”. Kā pasākuma mērķis norādīta sapulce “Waffen SS” upuru piemiņai un par “Waffen SS” noziegumu attaisnošanas bīstamību. Šajā laikā biedrības pārstāvji arī plāno nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāvis Aleksejs Šaripovs.

Plānoto dalībnieku skaitu organizatori nenorādīja.

Savukārt piketu pie Laimas pulksteņa no plkst.11 līdz 13 pieteicis nacionālradikālās biedrības “Gustava Celmiņa centrs” vadītājs un “pērkoņkrustiešu” ideoloģijas popularizētājs Igors Šiškins. Viņš pasākuma pieteikumā norādījis, ka tas būs leģionāru piemiņas pasākums – izmantojot Baltijas valstu, kā arī Baltkrievijas un Ukrainas karogus, plānots atveidot “miera jostu”. Plānots, ka piketā varētu piedalīties 20 cilvēki.

Visos pasākumos kā ik gadu drošību nodrošinās Valsts un Rīgas Pašvaldības policija.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Jauniem un muļķiem var visu ko iestāstī, un tie nu būs tie vēstures skaidrotāji! Neonacisti! Ar to viss ir pateikts….

  2. H.Biezais, vēsturnieks:”Latviešu iekļaušana tautai naidīgajā SS karaspēkā ir smags pazemojums un apgrūtinājums saskarsmē ar citām tautām. Leģiona traģiskais liktenis nav pārvarāms, ne toreiz sekojot, ne tagad turpinot mūsu tautas interesēm svešu propagandu.” (Latvija kāškrusta varā. Sveši kungi,pašu ļaudis.)
    – Vai tiešām pašlaik kāds kopā ar Ukrainas jaceņukiem sāks skaidrot eiropiešiem leģionāru dotā zvēsresta aktualitāti:” Dieva vārdā es svinīgi apsolu cīņā pret boļševismu neierobežotu paklausību vācu bruņoto spēku virspavēlniekam Ādolfam Hitleram, un par šo solījumu es kā drošsirdīgs karavīrs vienmēr esmu gatavs atdot savu dzīvību!”

  3. pēc tam kad NA vēsturi izstāsta sanāk ka rumbulā ēbreji paši nošāvās un nometnes vispār bija atpūtas nometnes gaidām un skautiem. ādolfs nāca pār eiropu kā mesija atbrīvotājs ar areolu ap galvu un enģeļa spārniem…..

  4. Malači jaunieši! Viņiem vajadzēja aiziet uz Saeimu un pie Straujumas ,lai to visu ieskaidrotu.Tad nebūtu jārepresē ministri,kuri zina savas valsts vēstui.

Draugiem Facebook Twitter Google+