×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. septembris, 2012
Drukāt

Jauno projektu cenas varētu nostabilizēties ap 1300 eiro kvadrātmetrā

Foto-LETAFoto-LETA

Turpmākajos gados, ja tirgū būs maz jauno projektu dzīvokļu, tad, protams, cenu kāpums būs straujāks. Ja būs daudz attīstītāju un turpināsies banku pārņemto īpašumu un projektu pārdošana, tad cenas varētu nostabilizēties ap 1300 eiro (910 lati) kvadrātmetrā, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja namu apsaimniekošanas nozares eksperte Laimdota Šnīdere.

“Tad, kad bijām burbuļa virsotnē – 2007.gada vasarā -, padomju laikā celto dzīvokļu cenas labākajās sērijās no cenām jaunajos projektos atšķīrās par aptuveni 10% līdz 20%. Patlaban šī atšķirība pieaugusi līdz 50%, un tā jau ir normāla proporcija, ar nosacījumu, ka jaunie projekti ir patiešām kvalitatīvi,” sacīja Šnīdere.

Viņa skaidroja, ka kvalitatīvos projektos būvniecības cena ir robežās no 800 līdz 1000 eiro (no 560 līdz 700 lati) par kvadrātmetru, tas nozīmē, ka dzīvokļu pārdošanas cena varētu būt robežās no 1200 līdz 1400 eiro (840 līdz 980 lati) par kvadrātmetru.

“Tā vēl ir pieejama cena, protams, ideāli būtu, ja jaunā projekta cena būtu ap 1000 eiro (700 lati) kvadrātmetrā. Tomēr, tā kā patlaban būvniecības tirgū ir darbaspēka trūkums, būvniecības izmaksas nevarēs noturēt zemas. Līdz ar to arī jauno projektu cenas būs tādas, kā minēju,” skaidroja Šnīdere.

Viņa piebilda, ka ir vēl viena komponente, kas noteiks cenas – cik daudzi no Latvijas aizbraukušie tuvākajos gados būs gatavi atgriezties, bet tas jau būs atkarīgs no tā, kā attīstīsies valsts ekonomika.

Jautāta, vai ārvalstu pircēju skaits, kas dzīvokļus iegādājas, lai iegūtu uzturēšanās atļauju, varētu būt pietiekami liels, lai dotu grūdienu tirgus attīstībai, Šnīdere sacīja, ārvalstu pircēji orientējas uz īpašumiem Rīgas centrā un Jūrmalā, un tik, cik ir šādu īpašumu, ir arī ārvalstu pircēju.

“Cenas šādiem īpašumiem jau patlaban ir augstas, tāpēc jādomā, vai parādīsies tādi jaunie projekti, kuri būtu šo pircēju interešu lokā. Tie tiktu būvēti speciāli šiem pircējiem un nebūtu orientēti uz vietējo tirgu,” norādīja Šnīdere.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+