×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Latvijas Zemnieku savienībai jauns karogs, līdzšinējais karognesējs (11)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā sestdien tika iesvētīts atjaunotais partijas karogs. Līdzšinējo LZS karogu ikviens interesents varēs apskatīt Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā "Pikšās". Turpretim galveno karognesēju jeb partijas priekšsēdētāju delegāti vēl nedomā sūtīt atpūtā. Šos pienākumus arī turpmāk veiks Augusts Brigmanis.

Zemnieku savienības priekšsēdētāja amatā pārvēlētajam Augustam Brigmanim būs jāpasvīst, lai stiprinātu vienprātību partijā.

Uz Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresu Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavas pilī bija ieradušies 310 delegāti un kupls skaits viesu – tostarp pārstāvji no radniecīgās Lietuvas Zemnieku un zaļo apvienības. Pirms kongresa sākuma zemsavieši kavēja laiku, pārlasot katram izsniegto “Latvijas Avīzes” piektdienas numuru ar LZS līdera Augusta Brigmaņa interviju. Īpašas vajadzības pēc pašreklāmas Brigmanim gan nebija – viņš bija vienīgais izvirzītais priekšsēdētāja amata kandidāts.

Tieši pirms gada, noslēdzot savu uzrunu partijas kongresā, Brigmanis pauda pārliecību, ka partijai ir visas iespējas uzvarēt 12. Saeimas vēlēšanās. Sestdien no tās pašas tribīnes viņš partijas biedriem atzina: “Aritmētiskā izteiksmē mums tas neizdevās, bet citādi varam sevi saukt par šo vēlēšanu uzvarētājiem. Mūsu Saeimas frakcija ir kļuvusi ievērojami lielāka.” Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), kurā ietilpst arī Brigmaņa vadītā partija, šobrīd parlamentā pieder 21 deputāta vieta. No tām deviņas ir LZS, bet pārējās aizņem savienības partneri no citām partijām (zaļie, ventspilnieki, liepājnieki).

Vēl savā uzrunā kongresa delegātiem Brigmanis norādīja, ka ZZS loma valdošajā koalīcijā ir pieaugusi un partija vajadzības gadījumā ir gatava uzņemties arī premjera amatu. Gāzt pašreizējo Laimdotas Straujumas valdību gan viņi nevēloties, jo tas destabilizētu situāciju valstī, bet ir gatavi vajadzības gadījumā virzīt saviem vēlētājiem būtiskus likumprojektus arī bez pārējo koalīcijas partneru piekrišanas. Pašreiz LZS pārstāvji valdībā vada Zemkopības ministriju (Jānis Dūklavs) un Labklājības ministriju (Uldis Augulis), kuri bija ieradušies kongresā un atskaitījās delegātiem par nozarē paveikto. Kā novēroju, delegāti viņu atskaitēs nebija īpaši ieinteresēti un Auguli, kurš bija aizrāvies stāstījumā par sociālās jomas aktualitātēm, noplaudēja no skatuves. ZZS koalīcijā atbild arī par aizsardzību, veselību un ekonomiku, bet šīs ministrijas vada partneri no Zaļās partijas un “Latvijai un Ventspilij”, kuri uz LZS kongresu nebija ieradušies. Brigmanis gan paslavēja arī viņus, starp pēdējā laika sasniegumiem minot ekonomikas ministres Danas Reiznieces-Ozolas cīņu pret nelietderīgu naudas šķērdēšanu “Expo” izstādes organizēšanā, veselības ministra Gunta Belēviča lēmumu atcelt konkursu par jaunu nomas līgumu ātrās palīdzības mašīnu nomai un aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa veikumu, vienojoties par aizsardzības budžeta pieauguma plānu.

Savu uzrunu Brigmanis beidza ar Kārļa Ulmaņa citātu: “Tautai, kuras dvēselē nav iededzināts mirdzums par viņas nākotnes varenību, ir lemts iznīkt un bojā aiziet.”

Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule savā runā mudināja ZZS aktīvāk strādāt arī ārpolitikas jomā. Viņa sūkstījās, ka tikšanās reizēs ar ārvalstu politiķiem biežāk ir redzami citu partiju politiķi, un atgādināja, ka izcilais Latvijas pirmā neatkarības perioda ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics arī bija LZS pārstāvis.

Zemniekiem ir īpaša mīlestība pret statistikas datiem un kongresos vienmēr tiek atvēlēts laiks iepazīstināšanai ar socioloģisko aptauju rezultātiem. Šoreiz pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš bija ieradies ar īpaši labām ziņām – 
ZZS šobrīd piedzīvojot vienu no savā vēsturē augstākajiem popularitātes brīžiem. Par to šobrīd būtu gatavi balsot 14 – 15% vēlētāju. Tādējādi ZZS kļuvuši par otro populārāko partiju aiz “Saskaņas”, izspiežot no šīs pozīcijas “Vienotību”. Delegāti Kaktiņa demonstrētos grafikus un tabulas uzņēma ar skaļiem aplausiem.

Priekšsēdētāja vēlēšanas noritēja bez aizķeršanās, un savu amatu saglabāja A. Brigmanis. Viņa vietnieki turpmāk būs Jānis Dūklavs un Armands Krauze. LZS valdē ievēlēti Ilze Kļava, Vineta Ķine, Uldis Augulis, Andris Rāviņš, Iveta Grigule, Reinis Uzulnieks, Daiga Jurēvica, Didzis Zemmers, Ināra Ostrovska, Sandra Viškure.

Partijas vadībai jau tuvākajā laikā nāksies krietni izmantot savas diplomātiskās spējas, lai saglabātu mieru partijā, jo politiskajā darba kārtībā nonākuši vairāki jautājumi, kuros LZS biedru domas būtiski atšķiras. Pirmkārt, strauji tuvojas Valsts prezidenta vēlēšanas. Kad Brigmanis no tribīnes ņēmās cildināt Andri Bērziņu, auditorijā varēja novērot pretrunīgu reakciju – Dūklavs un vairākums Vidzemes delegātu staroja kā maija saulītes, bet citur zālē sākās neapmierināta ņurdēšana. Arī neoficiālās sarunās LZS delegāti izteica pretrunīgus vērtējumus par pašreizējo prezidentu.

Taču daudz nopietnāka konfrontācija iespējama saistībā ar Finanšu ministrijas izstrādāto pašvaldību izlīdzināšanas modeli. Daļa pašvaldību (galvenokārt Pierīgas novadi) pret to kategoriski iebilst, bet citām (piemēram, lielajām pilsētām) tas būs diezgan labvēlīgs. ZZS lepojas, ka ir pašvaldībās balstīts politiskais spēks, bet kā tam rīkoties, ja pašas pašvaldības nonākušas frontes pretējās pusēs? “Mana misija kā ZZS Saeimas frakcijas vadītājam un LZS partijas priekšsēdētājam būs atrast visiem pieņemamu kompromisu šajos jautājumos. Esam jau sākuši par to diskutēt un meklēt dažādus ceļus,” teica Brigmanis. Konkrēta risinājuma viņam pagaidām nav, bet nolemts, ka šonedēļ Pierīgas pašvaldību pārstāvji tiksies ar finanšu ministru Jāni Reiru (“Vienotība”), lai pārrunātu plānotās izmaiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Brigmanis ir tautas slepkava.

 2. Brigmanis ir tauitas slepkava.

 3. KAROGĀ IR VIENA NEPILNĪBA – CENTRĀ VAJAG LEMBERGA BILDI ! KĀ JAU RIKTĪGAI KOMUNISTU – STAGNĀTU PARTIJAI .

  • un nekaunās piesegties ar Kārļa Ulmaņa karogu…! Bet nu ir cerība, ka Dievs tos nežēlos un valns paraus! Cilvēki kļūs redzīgāki, un Saeimas vēlēšanas pienāks ātri.

 4. Ar jaunu karogu pie jaunām silēm!

 5. Lūdzu izlabojiet virsrakstā kļūdu – nevis Zaļo un Zemnieku savienībai jauns karogs, bet gan Latvijas Zemnieku savienībai

 6. “Augustam Brigmanim būs jāpasvīst, lai stiprinātu vienprātību partijā.”
  Interesanti, kā gan šī “pasvīšana” izpaudīsies? Ja vieni grib Bērziņu par prezidentu, bet otrie nē, kā tad tam Brigmanim ir jāsvīst, lai šīs pretrunas nolīdzinātu? Tāpat ar to pašvaldību izlīdzināšanas modeli.
  Baigie zemnieki atradušies ar “dižo komunisma druvu arāju” Brigmani priekšgalā!
  Arī viņu reklamētie “sasniegumi” ir atbilstoši.

  • Nav ko svīst un izdomāt jaunu divriteni! Kaimiņvalstī Austrumos taču viens personāžs uzskatāmi parādījis, kā to vajag darīt:)

 7. Brigmanis un & muļķo vientiešus, uzdodamies par pirmskara LZS tiesību pārņēmējiem.

 8. Lielākie divkoši, pat karogu noskūpstīja, lai labāk izskatās.

 9. gan domāja ZZS biedri, kad atkal ievēlēja Brigmani? Vai partiju kongresi kādu nopietnu problēmu arī risina, vai tikai reklamē savu izcilību?
  Vienā laivā ar Lembergu, vai arī ZZS ir pret NATO? Paklausieties Lembergu Krievijas kanālos pie Kiseļeva, kur kopā ar Gapoņenko abi pauž kaut kādus savus Latviju apmelojošus izdomājumus.

Draugiem Facebook Twitter Google+