Ekonomika
Bizness

Jaunups: latvieši nemīl bagātos uzņēmējus, bet ražošana gan patīk 16

Foto – LETA

“Latvijas situācijā šis OIK ļoti sit pa ražotājiem. Latvijas iedzīvotājs no vienas puses nemīl tos bagātos uzņēmējus, bet no otras puses – ražošana gan patīk!” partijas “Latvijas attīstībai” valdes loceklis Edgars Jaunups norādīja RīgaTV 24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?”, komentējot skandālu par krāpšanos ar OIK atļaujām un atklājot, kas, viņaprāt, cilvēkus šajā situācijā tracina visvairāk.

Jaunups uzskata, ka ir 3 galvenie iemesli, kāpēc sabiedrība ir sašutusi par krāpšanos ar OIK atļaujām.

Pirmkārt, elektrība ir dārgāka nekā tai vajadzētu būt. Tas, protams, ir viens no aspektiem. Tomēr Jaunups arī vērsa uzmanību uz to, ka maksājam mazāk nekā daudzās Eiropas valstīs: “Ja mēs salīdzinām ar citām Rietumeiropas valstīm, mūsu mājsaimniecību iedzīvotāji maksā daudz mazāk.”

Kā otro sašutuma cēloni Jaunups minēja to, ka skandālā iesaistīti arī politiķi. “Otrs iemesls ir, ka acīmredzami ļoti daudzi no šo licenču ieguvējiem ir vienā vai otrā veidā saistīti ar politiķiem un partijām,” norādīja Jaunups. Tas vēl vairāk diskreditē politisko sistēmu.

Būtiskākais aspekts gan esot tas, ka šī krāpšanās ar OIK ietekmē ražotājus. “Latvijas iedzīvotājs no vienas puses nemīl tos bagātos uzņēmējus, bet no otras puses – ražošana gan patīk! Tā kā tas tik ievērojami sit pa ražotājiem, tad liekas, ka dēļ šī iemesla mūsu valsts nevar uzplaukt,” sabiedrības sašutumu skaidroja Jaunups.

LA.lv