Kultūra
Kultūrpolitika

Jautājam partijām: Vai turpināsies darbi pie iecerēto lielo kultūras objektu būvniecības0


Vieta starp Hanzas un Skanstes ielu, kur paredzēts celt laikmetīgās mākslas muzeju.
Vieta starp Hanzas un Skanstes ielu, kur paredzēts celt laikmetīgās mākslas muzeju.
Foto: LETA

Laikā, kad strauji tuvojas 13. Saeimas vēlēšanas, kas notiks 6. oktobrī, “Kultūrzīmes” uzdod lielākajām partijām jautājumus par viņu iecerēto kultūrpolitikā. Atbildētāji tika izvēlēti, ņemot vērā partijas vietu reitingos, kā arī kultūrpolitikai atvēlēto vietu, detalizētību un izvērsumu programmā, jo nav noslēpums, ka kultūrpolitika nav Latvijas politiķu iecienītāko politikas segmentu vidū. Lūdzām arī, lai politiķu atbildes būtu maksimāli konkrētas un personalizētas.

Vai un kādiem līdzekļiem gatavojaties īstenot lielos kultūras infrastruktūras objektus – Nacionālo koncertzāli, Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju (vai kādu citu)?

Jaunā konservatīvā partija, EVITA ZĀLĪTE-GROSA
Mūsu prioritāte ir Nacionālā vēstures muzeja rekonstrukcija un jaunas koncertzāles būvniecība. Finansējumu var rast no neapgūtajiem Eiropas finanšu līdzekļiem un realizējot JKP ekonomisko programmu.

Nacionālā apvienība, DACE MELBĀRDE
Prioritātes ir īstenot uzsāktos nacionālās kultūras infrastruktūras projektus (no valsts budžeta šobrīd tiek investēts vairāk nekā 100 milj. eiro), uzsākt Nacionālās koncertzāles projekta īstenošanu Rīgas vēsturiskajā centrā, t. sk. izmantojot ES fondu finansējumu no šī gada plānošanas perioda, kā arī plānojot un ieguldot valsts investīcijas. Aktualizēt Latvijas Laikmetīgā mākslas muzeja būvniecības projektu nākamā ES fondu plānošanas perspektīvā. Laikmetīgās mākslas izstāžu nodrošināšanai nākamās Saeimas laikā īstenot izstāžu zāles “Arsenāls” renovāciju.

“Saskaņa”, INGA GOLDBERGA
Vispirms jāizvērtē šobrīd esošo koncertzāļu lielākas izmantošanas un esošo ēku pielāgošanas iespējas. Varētu atbalstīt LLMM izveidi pie Nacionālā mākslas muzeja, finansējumu paredzot gan no valsts budžeta, gan pašvaldības, gan piesaistot ārējo finansējumu un sadarbojoties ar sabiedriskajām organizācijām, kas ieguldījušas lielu darbu šajā jomā līdz šim. Te vietā būtu arī netradicionāls risinājums, turpinot Rotko centra iesākto, LLMM veidot Daugavpils cietoksnī.

“Jaunā Vienotība”, INTS DĀLDERIS
Prioritāri risināms kultūras jomā strādājošo atlīdzības palielinājuma jautājums. Lielo infrastruktūras objektu attīstību vēlamies skatīt kontekstā ar šo problēmu. Tādēļ ļoti nepieciešamās Nacionālās koncertzāles Rīgā un citu objektu izveidei maksimāli jāpiesaista ES fondi, pašvaldību un privātais finansējums.

“KPV LV”, ATIS ZAKATISTOVS
Kultūras infrastruktūras objektu būvniecība nebūs prioritāte.

Zemnieku un zaļo savienība, MĀRIS KUČINSKIS
Turpināma diversificēta pieeja, meklējot katram objektam optimālu finansējuma avotu, jo tikai no valsts budžeta visus šos objektus īstenot nevarēs atļauties.

Lasiet arī, ko partijas domā par VKKF finansējuma modeļa maiņu.
Lasiet arī, ko partijas piedāvā izglītības jomā.
Lasiet arī, ko mazās partijas piedāvā izglītības jomā.

LA.lv