×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
7. maijs, 2017
Drukāt

Jonass uzvar braucienu un mājas posmā paliek otrais (1)

MXGP.COMMXGP.COM

Pasaules čempionāta septītajā posmā motokrosā MX2 klasē Ķeguma “Zelta zirga” trasē līdzjutēji gaidīja Paula Jonasa uzvaru, otrajā braucienā to izdevās panākt, tomēr divu braucienu summā otrā vieta aiz dāņa Tomasa Šēra Olsena. .

Sava mājas trase un it kā pazīstamas smiltis, līderpozīcijas pasaules čempionātā un uzvarēts pēdējais smilšu posms Valkensvārdā latviešu motokrosa talantu Paulu Jonasu iecēla favorītu kārtā. Tomēr Ķeguma smiltis labi patika arī vairākiem konkurentiem.

Spēku samēri iezīmējās jau sestdienas kvalifikācijā, kurā uzvaru izcīnīja dānis Tomass Šērs Olsens. Tā nebija nejaušība, jo tieši viņš uzņēmās pirmā finālbrauciena vadību un pirmo reizi savā karjerā iekļuva ne tikai pasaules čempionāta labāko trijniekā, bet uzvarēja braucienā!

Pauls Jonass kvalifikācijā izcīnīja trešo vietu (aiz Olsena un amerikāņa Tomasa Kovingtona), trešo izcīnīja arī pirmajā braucienā. Līdzjutēji tika apbalvoti ar fantastisku cīņu visa brauciena garumā. Sākotnēji Jonass bija ārpus labāko trijnieka, taču ātri tika līdz tam un sāka cīņu ar savu “KTM Red Bull” komandas biedru spāni Horhe Garsiju. Konkurenta apdzīšanai bija vajadzīgas teju 20 minūtes. Kad tas bija paveikts un līdzjutēji sāka cerēt uz Olsena noķeršanu, situācija pavērsās pavisam citādi – no muguras krāgā iemetās pasaules čempionāta vicelīderis šveicietis Žeremī Sīvers. Cīņa pus sekundes ietvaros, izvēloties dažādas trases trajektorijas un ik pa laikam braucot teju blakus, aizritēja līdz pat brauciena pēdējiem metriem. Līdzjutēji pūta taures, svilpa un kliedza, tomēr pēdējā pusaplī pār Ķeguma trases pakalniem atskaņēja skaļa nopūta. Šveicietis izmantoja nelielu Paula saminstināšanos un aizspurdza garām. Par šādu iznākumu Pauls diez vai bija priecīgs, novilka zābakus un paslēpās aiz komandas autobusa sienām. Tomēr čempionāta kopvērtējuma punktus skaitīs rudenī un arī šajā braucienā iegūtie 20 ir lielā vērtē. Vicelīderim Sīveram tika pa diviem vairāk, kopvērtējumā starpībai sarūkot līdz 15 punktiem.

Otrajā braucienā Jonasam daudz labāk padevās starts, trasē aiztraucoties otrajam aiz komandas biedra Prado. Vienā no trases pampakiem gandrīz gadījās kritiens, motocikls uz brīdi kļuva kā nevaldām vērsis, taču Pauls to apsegloja. Vēl brīdis, un publika gavilēja – Jonass bija līderis. Nosargāt pozīcijas izdevās gandrīz desmit minūtes. Pamatīgu uzbrukumu sāka amerikānis Toms Kovingtons, apdzina Paulu un aiztraucās it kā drošā vadībā.

Izbrauktā trase sūtīja jaunus pārsteigumus – brauciena vidū motociklu nenovaldīja jau Kovingtons, krita un Jonass atguva vadību. Tuvākais kopvērtējuma konkurents Sīvers pēc kritiena pirmajā aplī un vēlākām problēmām ar motocikla sēdekli bija izstājies, Olsens tikai tuvojās labāko trijniekam, iebrauca tajā, bet pēc beļģa Žuljēna Lībera kritiena pakāpās uz otro vietu un izcīnīja savu pirmo “Grand Prix” uzvaru.
Latvijas karogiem plīvojot, Jonass uzvarēja otro braucienu un par to bija ļoti, ļoti priecīgs. Posma kopvērtējumā sanāca otrā vieta aiz ne mazāk laimīgā Olsena. Tomēr pats galvenais – pasaules čempionāta kopvērtējumā Jonass savu pārsvaru palielinājis līdz 42 punktiem. Jonasam – 287 punkti, Sīveram – 245, Olsenam – 235.

Ķegumā startēja arī Tomass Šileika, kurš šo sezonu lielākoties aizvada Vācijā. Starp finālistiem bija, taču pirmajā braucienā Šileika pakrita un izstājās.

Eiropas čempionāta trešais posms 250 kub.cm klasē savās mājās neizdevās Kārlim Sabulim, kurš punktus izcīnīja tikai pirmajā braucienā – 9. un 31. vieta. Kopvērtējumā Sabulis ar 66 punktiem atkāpies uz septīto vietu. Kristers Drevinskis abus braucienus pabeidza 23. vietā.
Eiropas čempionāta posmā 125 kub.cm klasē latvieši palika bez ieskaites punktiem – Rainers Žuks 24. un 30. vietā, Niks Niklāvs Sūna un 37 un 29.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+