Apbrīno

Jubilāru koncerts “Tepat, starp jums!” 16

Foto – Valts Kleins

Smiltenē 26. augustā Jāņukalna estrādē koncerts “Tepat, starp jums!”, kas veltīts leģendāro dziedātāju  Viktora Lapčenoka, Noras Bumbieres un Žorža Siksnas  jubilejām. Koncertā piedalās abi jubilāri – Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, kā arī Ira Krauja-Dūduma, Daiga Petkēviča, Normunds Jakušonoks, Rūta Dūduma, Sabīne Berezina un Katrīna Bindere. Muzikālais noformējums – orķestris Edgara Jasa vadībā.

Šogad 70 gadu jubileju svin leģendārais mūziķis un Noras Bumbieres fonda valdes loceklis Viktors Lapčenoks, 60. dzimšanas dienu atzīmē Žoržs Siksna, bet 70 gadi šogad apritētu arī viņsaulē aizgājušajai skatuves dīvai Norai Bumbierei. Par godu šīm skaistajām jubilejām tapusi koncertprogramma “Tepat, starp jums” ar labi pazīstamām un iemīļotām latviešu estrādes melodijām. “Koncerta nosaukums “Tepat, starp jums” iedvesmots no N. Bumbieres dziesmas – tas ļoti skaidri apliecina, ka pati māksliniece, viņas balss un talants joprojām dzīvo kopā ar mums, viņas balsi apbrīno paaudzes un dziesmas var klausīties vēl un vēl. Tāda pati vērtība latviešu estrādē ir arī V. Lapčenoka un Ž. Siksnas izpildītajām dziesmām – tās gadu gaitā ir kopā ar mums,” teic koncerta režisors Sandis Kalniņš.

Koncerta pirmajā daļā dažādās paaudzēs mīlēti mūziķi izdziedās dziesmas “Viena tante teica”, “Vēl nav par vēlu”, “Autodziesmiņa”, “Es gribu dejot bugi” no N. Bumbieres repertuāra, caur tām atklājot mākslinieces skatuves dzīvesstāstu, savukārt pasākuma otrā daļa būs veltīta V. Lapčenokam un izskanēs dziedātāja dziesmas “Vēju stunda” un “Mēmā dziesma”. Otrs koncerta jubilārs Ž. Siksna klausītājām veltīs dziesmas “Muļķe sirds”, “Genoveva”, “Ap Jāņiem, Mārtiņos” un citas klausītāju mīlētas dziesmas. “N. Bumbiere un V. Lapčenoks ir latviešu estrādes klasika, tieši no viņiem esmu visvairāk ietekmējies – viņi ir bijuši labs paraugs man kā māksliniekam. Man laimējies muzicēt kopā ar Noru, un domāju, ka līdz pat šai dienai viņas unikālais balss tembrs ir nepārspēts,” teic Ž. Siksna.

Šajā reizē Maestro ar koncerta māksliniekiem un skatītājiem būs tikai domās. “Maestro ir ļoti daudz koncertu. Viņš nevar atbraukt uz visiem. Šajā reizē koncertā nebūs arī Zigfrīda Muktupāvela un Emīla Balcera. Mums ir liela solistu izvēle, tāpēc skatītāji noteikti nebūs vīlušie. Koncertā skanēs klausītāju zināmās, iemīlētās dziesmas, bet mēs esam atraduši arī tādas dziesmas, kas ir mazāk skanējušas, lai ir klausītājiem kā pārsteigums,” atklāj Noras Bumbieres fonda dibinātāja un dvēselīte, Noras māsa Māra Zustrupa.

 

26. VIII 18.00 Jāņukalna estrādē Smiltenē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7; 10 un 12.

LA.lv