×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. janvāris, 2012
Drukāt

Jumis palīdz!

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Alūksnes uzņēmēju pāri Jolantu un Mairi Arājus vienā bildē iedabūt nav viegli: katram ir savs darbalauks un vairāki objekti dažādās vietās. Viņu daudznozaru uzņēmumam “JM Grupa” aizvadītais gads bijis veiksmīgākais, un arī jaunais sola tālāku augšupeju.

 

Jolantas un Maira stāsts sācies pirms 20 gadiem, sakot jā vārdu kopīgiem plāniem un pašu veidotai dzīvei.

Abus vienoja ne vien mīlestība, bet arī līdzīgi principi: ja ko uzsāc, izdari līdz galam – lai viss būtu tīri un glīti, tad rezultāts priecēs pašus un citus!

Labos priekšnoteikumus papildināja mantotā uzņēmība, atbildības izjūta un fiziskās aktivitātes.

Jolantai kopš bērnības paticis palīdzēt vecmāmiņai veikalā un darbs ar cilvēkiem.

Mairis jau uz skolu gājis kājām, lai mammas doto autobusa naudiņu izmantotu pēc savas saprašanas: pirka deficīta niekus pārdošanai!

Pašsaprotami, ka savu biznesu viņi sāka ar tirdzniecību. Dzīves sparu un fizisko formu abi joprojām uztur slēpojot, skrienot un peldot.

Kopīgas intereses stiprina gan laulību, gan biznesu, arī bez atšķirīguma nevar! Pūces Jolantas un cīruļa Maira pamīšo ritumu vēl vairāk dažādo viņa Cēsu arodskolā apgūtās galdnieka prasmes un dizainera gars.

 

Atspēriens pakalnā
Aluksne-15_066_VS

Gulbenes – Alūksnes mazbānīša tuvumā Jolantas tēvs bija ierīkojis autoservisu. Meita ieteica to papildināt ar kafiju un kaut ko iekožamu, un virs servisa tapa kafejnīca ar Maira galdniecībā gatavotu mēbelējumu. Esošajai būvei ģimene kopīgiem spēkiem uztaisīja lejas zāli ar biljardu. Diemžēl serviss negāja, un to pārcēla uz pilsētas centru, izveidojot Alūksnē pirmo automazgātavu. Tēva atrastais pakalns netālu no Ziemeļaustrumvidzemes tūrisma artērijas – šaursliežu dzelzceļa– loģiski veidojās par pievilcīgu vietu ar diskotēkām, muzikāliem un bērnu sarīkojumiem, kas 2000. gada 25. decembrī sāka darboties atpūtas kluba statusā. Tikmēr jaunie uzņēmēji jau bija nodibinājuši savu firmu “JM Grupa”, kas attīstību turpināja vairākos virzienos, ieskaitot kokapstrādi, turklāt paši uzsākuši studijas. Jolanta izvēlējās psiholoģiju, Mairis – uzņēmējdarbības vadību. Augstskolu diplomiem segumu stiprinājusi prakse savā uzņēmumā. Jolanta beigusi arī vairākus speciālos kursus, apgūstot masāžas nianses un ūdens aerobiku.

Tēva autoservisa telpā vēlāk ierīkoja nelielu 4 x 6,5 m baseinu, kas rosināja saunas un attiecīgu palīgtelpu izveidi. Arī Jolantas tālāku izglītošanos, šoreiz medicīnas virzienā, lai varētu iegūt arī masieres sertifikātu. P. Stradiņa medicīnas koledžā iegūtā laborantes profesija viņai patīk ne mazāk kā masāžistes prakse, tāpēc paralēli daudzveidīgajam darbam uzņēmumā viņai arvien ir neliela slodze vietējās slimnīcas laboratorijā. Visas norises vedināja uz kaut ko mierīgāku. Klubs pamazām pārvērtās par viesnīcu “Jolanta”, ko ar 7 numuriem iekārtoja otrajā stāvā, no tā uz leju pārceļot nu jau restorānu jaunajā piebūvē, kur plašā, stiklotā un apsildāmā terasē atradās jauna vieta galda spēlēm un dančiem. Sākotnēji paskaļais klubs laika gaitā pārvērties par daudzpusīgas atpūtas centru ar skaistumkopšanas kūrēm un ūdens aerobikas nodarbībām saimnieces vadībā. Pēdējos gados viņa nodevusies darbam arī ar bērniem, vadot aerobikas pulciņu.

 

Izaugsme kustībā

Aluksne-16_023_VSUzņēmēju pāris arvien centies radīt to, kas pašiem patīk, tāpēc viņu piedāvātie pakalpojumi tik harmoniski papildina cits citu, un klientiem ir plaša izvēle viena uzņēmuma ietvaros. Arājus iedvesmo izbraucieni pa Latviju, iepazīstoties ar citām atpūtas vietām, pašu izdoma, aktivitāte un kapacitāte. Gandrīz viss atpūtas kompleksa inventārs tapis viņu daudznozaru uzņēmumā. Jolanta uzteic vīra gaumi un dizainera dotības, kuras pārmantojusi meita Linda. Pēc E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas viņa nodevusies foto lietām, kam turpinājums plānots ASV universitātes fotoreportieru studiju programmā.

Neapraudzīta palika SIA “JM Grupa” automazgātava un pirms četriem gadiem izveidotā solāriju studija iepretim Bībeles muzejam. Pēdējais iestādījums ļauj bez iepriekšēja pieraksta tikt arī friziera krēslā un kosmētiķes rokās!

Lai gan pastāvīgus ienākumus dod visi pakalpojumi, uzņēmuma pelnošākā nozare ir kokapstrāde ar divām ražotnēm – galdniecību un kurināmā ražošanu. Aizvadītais gads līdzšinējā darbībā bijis visveiksmīgākais, jo klientu nav trūcis arī viesnīcai, kas vienmēr ir pilna. Tur apmetusies pat Zviedrijas helikoptera ekipāža, kas apgriež augsto koku zarus lētāk nekā attiecīgie pašmāju speciālisti. Aizņemta arī pirms pāris gadiem uzceltā mājiņa ar ekonomiskajiem numuriņiem.

Maira pārvaldītajā kokapstrādē šogad palaista jaunā skaidu brikešu ražošanas līnija, kas ieviesta ERAF un LIAA atbalstītā projekta ietvaros. Viņam ir prieks par sadarbību ar vietējiem uzņēmumiem – SIA “Tells”, kurš attiecīgo iekārtu ražojis, un piegādātāju SIA “ODA Instruments”. Tas, ka Latvijā ražo teicamas kokapstrādes mašīnas, kurām ir tikpat lietpratīgi uzstādītāji, bijis atklājums arī projekta vadībai. Rezultātā tēriņi mazāki un arī tālākā ekspluatācija un apkope daudz vienkāršāka! Ir atrasti stabili pircēji, un kurināmā ražošana iet augšup. Galdniecībā, kur netrūkst individuālo pasūtījumu mēbelēm un durvīm, pamatdarbs ir koka līstu (ap 50 veidu) ražošana. Dažādām vajadzībām, atšķirīgiem profiliem un izmēriem, krāsotas un neapstrādātas, tās ieguvušas labu noietu vietējā tirgū un eksportā. Šogad plānots atvērt ne vien specializētu firmas veikalu Rīgā, bet arī Alūksnes ezera krastā esošās ražotnes kantora daļu pārveidot par viesnīcas numuriem. Tūrisma attīstībai jau ieguldīts ne mazums līdzekļu, tostarp kuterim, ar kuru vizināties pa ezeru. Tā pieaugs darbavietu skaits, kas arī pašlaik nav mazs – 48 nodarbināto. Uzņēmēji ir pārliecinājušies, ka pelna tas, kurš vairāk strādā. Tad arī klienti ir apmierināti un kopīgais gandarījums lielāks. Jauns atspēriens gūts tieši krīzes laikā, kad tapuši daudzi jauninājumi un dzimušas tālākas ieceres.

– Mums noteikti ir palīdzējis Jumis, – apgalvo Mairis. – Ar savu divžuburu vārpu tas ir ne vien druvu dievība latviešu mitoloģijā, bet arī auglības veicinātājs. Jumis mums ir gan pašu mājas korē, gan ražotnes logo, un to dāvinām arī draugiem kā radošā spēka zīmi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+