×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Rita Našeniece: Jums pateiks, par ko uztraukties (54)

Foto - Aigars JansonsFoto - Aigars Jansons

Rita Našeniece

Vienlaikus ar labklājības ministra Jāņa Reira paziņojumu, ka Latvija parakstīts Stambulas konvenciju, medijos ievēroju citu ziņu: jauna sieviete ar bērnu tika pēkšņi, naktī izlikta uz ielas, jo vēlējusies iepazīties ar komunālo pakalpojumu rēķinu pirms tā nomaksāšanas saimniecei. Saimniece rēķinu neparādīja, noskaitās un bērns ar mammu palika bez pajumtes. Dažas dienas vēlāk saņēmu ziņu no citas māmiņas. Šoreiz personīgi. Jaunajai sievietei, kas viena audzina mazuli, nebija naudas ēdienam. Nevienai no abām sievietēm Stambulas konvencijas parakstīšanas vai neparakstīšanas fakts neko viņu dzīvē nemainīja, un atļaujos domāt, ka arī nemainīs. Varbūt otrajai mammai dažas dienas palīdzēja mani pārdesmit eiro, ko iedevu.

Tādām māmiņām kā viņai un simtiem latviešu vecāku Rīgā palīdzētu kas cits. Tas, ka viņi – latvieši, varētu sūtīt savu bērnu latviešu bērnudārzā. Tad māte ietu darbā, nopelnītu sev un mazulim iztiku.

Vai man vienīgajai tas liekas ārprātīgi un greizi – Latvijā sapņot sapni par to, ka latvieši Latvijā varētu sūtīt savus bērnus bērnudārzā latviešu valodā un doties darbā pēc iespējas agrāk?

Ja krievu māmiņa savu rindu uz bērnudārzu sagaida pusotru gadu pēc bērna piedzimšanas, tad viņa tūlīt pēc bērna kopšanas atvaļinājuma var iet darbā. Ģimene var domāt par nākamo mazuli, kam tiks sagādāts tāds pats serviss. Latviešu ģimene Rīgā savā 2,7 reizes garākajā rindā gaidīs līdz bērna trīs, četru un vairāk gadu vecumam. Mamma nevar pelnīt naudu jeb nopelnīto atdos auklei. Ģimenes materiālais stāvoklis ir būtiski sliktāks, bet vēlme pēc nākamā bērna – maza. Satversmes 91. pants uzsver, ka cilvēka tiesības Latvijā tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas. Taču šobrīd šī diskriminācija ciniski tiek vērsta pret pašiem latviešiem. Jautājums par to, ka Rīgā ir tūkstošiem diskriminētu ģimeņu, politiskajā un elektronisko mediju vidē neeksistē. Tas eksistē šajās ģimenēs, virtuves sarunās, rēķinot ģimenes budžetu, plānojot aizbraukšanu aiz robežas, bet tur neeksistē.

Par šo jautājumu klusē sabiedriskie mediji. LTV Ziņu dienesta dubultmorāli parāda šī dienesta darbība. Gada sākumā “Panorāma” detalizēti pilnīgā labsajūtā apsūkāja Nacionālās apvienības politiķa mātes ierakstu sociālajos tīklos. Bet par visai neseno Ušakova sievas aizstāvības vēstuli slavenās karikatūras “lielmeistaram” pastāstīts netika. Vēstule bija interesanta – tā bija klasisks propagandas piemērs ar naida runu un meliem. Starp vaimanām par draudzību ar Krieviju Iveta Stratiņa – Ušakova savā (vai paklausīgo sabiedrisko attiecību darboņu sacerētā) tekstā pauž: “Joprojām ir ārsti, kas, pārkāpjot Hipokrata zvērestu, atsakās ārstēt bērnu, kurš nerunā latviski.” Kas, kādi ārsti un kad netiek minēts un, dabīgi, arī nevar būt minēts. Par vēstuli godprātīgi izstāstīja TV3, bet “Panorāma” par to klusēja. Manuprāt, mēra sievas naida runa publiskā uzsaukumā ir pietiekami svarīgs iemesls, lai par to runātu sabiedriskais medijs. Vismaz tas būtu taisnīgi un atspoguļotu realitāti godīgākā veidā. Un, protams, tā ir tikai sagadīšanās, ka LTV Ziņu dienestu vada Rīgas domes vicemēra Andra Amerika padomnieka Ģirta Dripes dzīvesbiedre Iveta Elksne, kuras ģimenes labklājība ir atkarīga arī no tā, vai Ušakovs un Ameriks paliks pie varas arī nākamajās vēlēšanās.

Man svarīga ir mediju reakcija uz naida kurinātājiem un propagandas ruporiem. Man ir svarīgi, kas notiek ar mūsu ģimenēm. Divas lietas – drošība un sociālais taisnīgums. Un visu to risku mazināšana, kas liek tautai noasiņot.

Tā vietā no rīta līdz vakaram mediji un politiķi mani pārplūdināja ar Stambulas konvenciju. Es neesmu sociāli konservatīva. Mans viedoklis par vairākumu starptautisko dokumentu ir pragmatisks. Ja es dzertu kafiju ar ministru Dzintaru Rasnaču, tad teiktu – liecieties mierā, Rasnač, parakstām to papīru un miers. Galu gala tā ir tikai kārtējā konvencija, no kuras nabaga ļaužu dzīvē nemainīsies nekas ne uz labo, ne kreiso pusi. Varmācību ģimenē neapkaro ar konvencijām, bet arī no konvencijām tās vairāk nekļūst. Bet es nedzeru kafiju ar Rasnaču. Un viņam, sociāli konservatīvam ministram, ir tiesības sagatavot slēdzienu atbilstoši saviem uzskatiem. Parlamentam šo slēdzienu ir tiesības noraidīt. Parakstīt to, kas jāparaksta. Un ejam tālāk. Mierīgi.

Tā vietā notika neglīta ārdīšanās pret Stambulas konvencijas pretiniekiem. Tās apogejs bija Rēdera intervija ar Rasnaču LTV1, kura notika nevis intervijas, bet maoistu pāraudzināšanas toņkārtā. Sabiedrībā viedokļi varbūt dažādi un tiem jābūt dažādiem. Bet, lai kādi tie būtu, ir jābūt sarkanajai līnijai, pie kuras mēs apstājamies un viens otram paspiežam roku. Tumsonīgi nav viedokļi, bet gan veids, kā mēs tos paužam. Naids, vajāšanas, izrēķināšanās par jebkādu viedokli – tā arī ir tumsonība. Apsēstība ar viedokli neļauj redzēt reālu iekšpolitisku apdraudējumu. Apsēstība ar viedokli neļauj redzēt nabadzību, patiesu diskrimināciju, lietu reālo kārtību.

Politikas varnešu un mediju dienaskārtībā tiek piedāvātas tēmas, ar kurām ir iespēja ņemties, bet kuras ir destruktīvas. Ja cilvēks ir autoagresīvs, tas nodarbojas ar paškaitēšanu, sliktākajā gadījumā – viņš ir pašnāvnieks. Tautā, kurā mediji un politiķi aiz savas neuzmanības vai ar nolūku uzkurina fanātisku autoagresiju, stāvoklis ir līdzīgs. Cilvēki tā arī nesagaidīja Valsts prezidenta reakciju uz Ušakova vulgārajām provokācijām, bet dzirdēja viņa gaušanos par Stambulas konvenciju.

Ir viegli parakstīt konvencijas. Ir viegli, barā kliedzot, mīlēt visu cilvēci. Un vienlaicīgi būt vienaldzīgam pret reāla savas ģimenes locekļa vai kaimiņu bērna ciešanām. Patiešām palīdzēt cilvēkam prasa darbu.

Fanātiska himēru dzenāšana nav darbs. Himēras dzenājot, tās aug lielākas. Un kamēr tās dzenā, kāds cits jau ir apsēdies pie dzenātāja galda, ēd viņa pusdienas, izliek no mājām himēru dzenātāja ģimeni un ievācas tajās uz dzīvi.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. KAUNS, OBAMELI, KAUNS ! Atbildēt

  arī šī vāvuļošana atgādina to, ka baurs dzīvo matriksā, – bērnu ir 2 reizes mazāk ka pirms 20-25 gadiem, tukšu ēku tagad jebkurā Latvijas pilsētā ir papildnam, bezdarbs sieviešu vidū, it īpasi 40-65 gadu vecuma sasniedz kādus 35 %…(tas ir labākais vecums auklītēm (it īpasi ja pašas mātes ar pieaug. bērniem) pilnīgi noteikti), auklīšu algas patreiz ir ap 400-500 eiro max.(pēc nod . nomaksas), – tad kur ir problema ierīkot kaut 50o0 bērnudārzus, iesk. jebkuru apdzīvotu vietu ar 100 pastāvīgajiem iedzīvotajiem? Kas te ir par velnu , ka baurs(nejaukt ar mums- latviešiem) savā verdziskumā spēj sa čakaret ikvienu ideju?

  Un tikmer zviedreļu un žīdēļu augļojošie mēsli turpina to apzagt , bet Volstrītas smerdeļi stāsta, ka apzagtie Latvieši esot tiem parāda:))

 2. Tie deputāti kas balsos par pida-rasistisko Stambulas konvencijas parakstīšanu būs valsts un tautas nodevēji. Skatoties šajā sarakstā viegli nākamās vēlēšanās varēs izsvītrot tautas nodevējus un pida-rasima atbalstītājus deputātu vidū(Vienotība +… ).

 3. Pida-rasisman Latvijā nē !!!! Atbildēt

  Liberastu bezdzimuma izdzimteņu sekta(Vienotība +) kas sludina pida-rasistu ideoloģiju Ģenderismu un tās informatīvā kara ieroci – Stambulas konvenciju ir galvenais drauds Latvijas sabiedrības un ģimeņu pastāvēšanai un tās neizsargātākai daļai – bērniem.

 4. Ka raksts ir labs un aktuals, liecina kaut vai uzsutito kremlinu izmisigais blejejkoris, kuru saimnieks sajutis nelabu tik del ta, ka kads pameginajis par to pateikt taisnibu un likt ari citiem padomat.
  Jau sen mums nav realas izveles iespejas, Atskiras un mainas tikai solijumi, nekauniga retorika un partiju nosaukumi, bet butiba, mums visiem par nozelu, paliek. Jo kas var mainities, ja politiku nosaka tie pasi, varbut nedaudz pacelojot pa partijam.
  Bet galvena problema, ja kads vel nav ieverojis, ir tiesi speciali saceretais un partiju bezzaudejuma variantam predzetais velesanu likums, kur nav tautai dota pat iespeja izvelet kadu arpus tam, bet tikai tos, kurus listes salicis partiju saimnieks, kurs, spriezot pec vienotas paklausibas un stila, ir visam partijam viens, kurs uztur prokremlisku kursu, bet tas saucamas nacionals partijas, daridamas to pasu, atrunajas ar pseido patriotiskiem saukliem. Un viss. Cekas maisi tiek slepti, par ko sakotneji pacentas daudzu slavinama un smuki smaidosa Vaira 2 reiz atmezdama atpakal atversanas likumu, tiek uztureta okupantu valoda, speciali grauta ekonomika. Un tiesi tas visuzskatamak parada valdoso tendejumu.
  Ka rakstija savas atminas Valdis Steins, tad komunistu apversums tika uztaisits jau pasos ta sauktas Atmodas pirmsakumos, kad komunisti, ar daudzu par nacionaliem izliekoso, ieskaitot arzemju latviesus…, palidzibu un atbalstu, sagraba varu, ko notur joprojam. Tas liecina ne par ko citu, ka vien to, ka nav mums vel neatkariba atguta, tie pasi komunisti pamainijusi izkartnes, deklare sevi par patriotiem, bet kalpo tam pasam saimniekam, pie tam erti piezidusies vel pie ES fondiem, kuru izmantosanas neefektivitate ir vnk kliedzosa.
  Lidz ar to mes, diemzel esam vel Ukrainas pirms Maidana stadija ar saviem “Janukoviciem” pie varas, kuri retorika ir par Eiropu, bet darbos par cekistu slepsanu un okupantu valodas stiprinasanu, par sliktu latviesu.
  Ka vinus dabut nost? Maidans diez vai deres, jo ir maz efektivs kaut vai tadel, ka, ka redzam pec Ukrainas piem., ta vara ir sasedinajusi visu savejo ierednu aparatu, kurs citadi nespej nemaz darboties, pie tam vairuma ir izteikti nelojals civilizacijai vispar..
  Taisit partiju ari laikam atkrit, daudzu iemeslu del, ka ta, ka kurs to daris, kurs bus tas popularais, par kuru balsos, un kur bus lidzekli, kas so projektu izbidis?
  Atliek laikam pats parastakais, bet iespejams efektigakais, visu sakt no sakuma ar totalu tautas kustibu, vai ta butu ka Tautas fronte, vai Pilsonu kongress, vai tml, kas apvienos visu tautu kopejam merkim reali atgut savu valsti, kura patreiz, ka izskatas, ir reali nozagta un nav musu.

  • Raksts ir ļoti patiess un vajadzīgs. Tas, ko es novēroju ir patiesās dzīves informācijas trūkums Latvijas Televīzijā. Viņi paši taisa savu realitāti, kārto savus rēķinus, izrēķinās ar tiem, kas viņiem nepatīk. Bet jautājums ir, kas notiek ar tautu, jo jāpalīdz ir tautai un tautas intereses jāaizstāv. To LTV nedara.

   • LTV un LR jau sen pilda politisko pasūtījumu. It īpaši uzkrītoši cenšas LTV1 tādi tēli ka Aidis. Es klausos to rādio un mani visu laiku nepamet tāda neērtības sajūta – kaut kas tajā dzirdētajā liekas totāli nepareizi. Nav neviena vārda par mūsu pašu interesēm.

 5. Naivā autore – parakstam un miers. Šādas konvencijas pašas nedzimst. Tās rada. Apzināti un ar tālejošu mērķi. Bieži vien tas notiek kontekstā ar citām aktivitātēm. Un varbūt tikai pēc 10 gadiem tā puzle saliekas kopā (līdzīgi kā ar bēgļiem tagad – šengena, cilvēktiesības, iecietība, diskiminācija, naida runas utt). Tāpēc pareizi ir – izlasam…10x…saprotam…izvērtējam savu situāciju…mēģinam prognozēt…šaubu gadījumā neparakstm…vai parakstam saglabājot manevra iespējas. P.S. Ikdienā mēs taču neparakstam dokumentus, kuru patieso jēgu nesaprotam.

  • Man šķiet, ka viss ir vienkāršāk. Nobalsot vajag, pieņemam vai nepieņemam. Bet nevajag jau latviešiem viens otram rīkli plēst. Un vēl Ušakovam kalpot, kā šāda priekšniece LTV.

   • Kāds šeit sakars ar Ušakovu? Valstij nav jāpievienojas konvencijām, kuru patieso jēgu neizprot. Neatkarīgi no tā, kurš ir Rīgas mērs.

 6. REDERS BIJA RAIDIJUMA PRASTAKS PAR KIRZAS ZABAKU JA TA VAR VADIT RAIDIJUMU TAD ES ESMU NEGERIS TAS BIJA PRETIGI SKATITIES IESAKUrederam lai neparverte sevi lai jau cena ir sausmiga 125 eiro par stundo lai vaditu raidijumu bagata valsts mums ir loti bagata

 7. palasiet draugiem.l v/blogs/post/Par-emociju-parveidosanu-un-izpausmi-darbiba_14285179

  boot.l v/forums/index.php?/topic/167011-rēdera-žurnālistikas-paraugstunda/

 8. Par Rēdera rīcību jau nu nevajadzētu sevišķi brīnīties. Padomju laikos žurnālisti ne tā vien lamāja politiskos pretiniekus, un mēs cilvēki , arī žurnālisti, nēsam sevišķi mainījušies. Vienkārši Rēfers nav izturējis pārbaudījumu ar viņām piešķirto varu.
  Palikt ar cieņu pret politisko oponentu ir jāmācās.

  • Oponēšanas kultūra ir inteliģences pazīme. Rēderam ar to ir ļoti lielas problēmas, kaut gan Spriņģei gāja vēl trakāk. Vispār kopš pazuduši Domburs un Strautmane nav sakarīgas intervēšanas, ir vai nu pielīšana un izdabāšana, vai kaut kādi murgi, kā ar Rēderu.

 9. Ritai Našeniecei. “Naida runa” ir Stambulas konvencijas autoru rīks, līdzeklis. Ja ievies un izmanto ienaidnieka piedāvāto metodi, tad pats piedalies ienaidnieka mērķa sasniegšanā. Stambulas konvencijai nav cita mērķa, kā tikai negatīvajā slēdzienā konstatētie. Viss labais, kurā Stambulas konvencija iepakota, ir tikai konfekšu papīrītis apkārt sū.am!

  Vai krievu sieviete ar bērnu meklēs palīdzību pie Ritas, ja viņu izliks no dzīvokļa? Vai krieviem pieder vairākums Saeimā, kuras rokās ir izdot likumus, kā dibināt, finansēt un vadīt izglītības iestādes Latvijā? Vai krievu rokās ir Saeima, kura nosaka (anti)demogrāfiski orientētos atbalsta pasākumus bērniem, bērnu vecākiem, aizgādņiem, ģimenēm?

  Ja nepatīk attēls spogulī,nevajag lamāt spoguli! Ne Ušakovs, ne Putins, bet paši latvieši sevi ved lībiešu ceļā…

  • Dārziņus atver, aizver, remontē pašvaldība. Rīgas pašvaldība ir SC rokās. Akūtā problēma ar latviešu dārziņiem ir Rīgā nevis Valmierā vai Siguldā. Secinājumus izdariet pats.

 10. Liekulības tirgus medijos un politikā.

 11. Nav nav Stambulas konvencija mazsvarīga.
  Tas, ka ir ari citi jautājumi – tadi bij jau 10gdus pirms stambulas konvencijas. Lieli reķini, nepartraukta pārtikas cenu kāpcana u.tml. tās ir hroniskas lietas. Sī – akūta. Steidzama un tada ,kas tiek veikta TAGAD.

 12. Latvieši Latvijas teritorijā ir bijuši pamattauta gadsimtiem.
  Tas nav pareizi, ka latviešu bērns tiek latviešu valodīgā bērnudārzā 4 gadu vecumā, bet krievu bērns krievvalodīgā bērnudārzā pusotra gada vecumā, rindas dēļ.

 13. Un joprojām neesam dzirdējuši prezidenta viedokli un lēmumu par slimās sievietes lūgumu atļaut viņai saņemt pašas apmaksātās zāles, kas varētu glābt viņas dzīvību.
  Kāda konvencija?

 14. Par šo jautājumu klusē sabiedriskie mediji. LTV Ziņu dienesta dubultmorāli parāda šī dienesta darbība. Gada sākumā “Panorāma” detalizēti pilnīgā labsajūtā apsūkāja Nacionālās apvienības politiķa mātes ierakstu sociālajos tīklos. Bet par visai neseno Ušakova sievas aizstāvības vēstuli slavenās karikatūras “lielmeistaram” pastāstīts netika. Vēstule bija interesanta – tā bija klasisks propagandas piemērs ar naida runu un meliem. Starp vaimanām par draudzību ar Krieviju Iveta Stratiņa – Ušakova savā (vai paklausīgo sabiedrisko attiecību darboņu sacerētā) tekstā pauž: “Joprojām ir ārsti, kas, pārkāpjot Hipokrata zvērestu, atsakās ārstēt bērnu, kurš nerunā latviski.” Kas, kādi ārsti un kad netiek minēts un, dabīgi, arī nevar būt minēts. Par vēstuli godprātīgi izstāstīja TV3, bet “Panorāma” par to klusēja. Manuprāt, mēra sievas naida runa publiskā uzsaukumā ir pietiekami svarīgs iemesls, lai par to runātu sabiedriskais medijs. Vismaz tas būtu taisnīgi un atspoguļotu realitāti godīgākā veidā. Un, protams, tā ir tikai sagadīšanās, ka LTV Ziņu dienestu vada Rīgas domes vicemēra Andra Amerika padomnieka Ģirta Dripes dzīvesbiedre Iveta Elksne, kuras ģimenes labklājība ir atkarīga arī no tā, vai Ušakovs un Ameriks paliks pie varas arī nākamajās vēlēšanās.

  Man svarīga ir mediju reakcija uz naida kurinātājiem un propagandas ruporiem. Man ir svarīgi, kas notiek ar mūsu ģimenēm. Divas lietas – drošība un sociālais taisnīgums. Un visu to risku mazināšana, kas liek tautai noasiņot.
  Par šo jautājumu klusē sabiedriskie mediji. LTV Ziņu dienesta dubultmorāli parāda šī dienesta darbība. Gada sākumā “Panorāma” detalizēti pilnīgā labsajūtā apsūkāja Nacionālās apvienības politiķa mātes ierakstu sociālajos tīklos. Bet par visai neseno Ušakova sievas aizstāvības vēstuli slavenās karikatūras “lielmeistaram” pastāstīts netika. Vēstule bija interesanta – tā bija klasisks propagandas piemērs ar naida runu un meliem. Starp vaimanām par draudzību ar Krieviju Iveta Stratiņa – Ušakova savā (vai paklausīgo sabiedrisko attiecību darboņu sacerētā) tekstā pauž: “Joprojām ir ārsti, kas, pārkāpjot Hipokrata zvērestu, atsakās ārstēt bērnu, kurš nerunā latviski.” Kas, kādi ārsti un kad netiek minēts un, dabīgi, arī nevar būt minēts. Par vēstuli godprātīgi izstāstīja TV3, bet “Panorāma” par to klusēja. Manuprāt, mēra sievas naida runa publiskā uzsaukumā ir pietiekami svarīgs iemesls, lai par to runātu sabiedriskais medijs. Vismaz tas būtu taisnīgi un atspoguļotu realitāti godīgākā veidā. Un, protams, tā ir tikai sagadīšanās, ka LTV Ziņu dienestu vada Rīgas domes vicemēra Andra Amerika padomnieka Ģirta Dripes dzīvesbiedre Iveta Elksne, kuras ģimenes labklājība ir atkarīga arī no tā, vai Ušakovs un Ameriks paliks pie varas arī nākamajās vēlēšanās.

  Man svarīga ir mediju reakcija uz naida kurinātājiem un propagandas ruporiem. Man ir svarīgi, kas notiek ar mūsu ģimenēm. Divas lietas – drošība un sociālais taisnīgums. Un visu to risku mazināšana, kas liek tautai noasiņot.
  Par šo jautājumu klusē sabiedriskie mediji. LTV Ziņu dienesta dubultmorāli parāda šī dienesta darbība. Gada sākumā “Panorāma” detalizēti pilnīgā labsajūtā apsūkāja Nacionālās apvienības politiķa mātes ierakstu sociālajos tīklos. Bet par visai neseno Ušakova sievas aizstāvības vēstuli slavenās karikatūras “lielmeistaram” pastāstīts netika. Vēstule bija interesanta – tā bija klasisks propagandas piemērs ar naida runu un meliem. Starp vaimanām par draudzību ar Krieviju Iveta Stratiņa – Ušakova savā (vai paklausīgo sabiedrisko attiecību darboņu sacerētā) tekstā pauž: “Joprojām ir ārsti, kas, pārkāpjot Hipokrata zvērestu, atsakās ārstēt bērnu, kurš nerunā latviski.” Kas, kādi ārsti un kad netiek minēts un, dabīgi, arī nevar būt minēts. Par vēstuli godprātīgi izstāstīja TV3, bet “Panorāma” par to klusēja. Manuprāt, mēra sievas naida runa publiskā uzsaukumā ir pietiekami svarīgs iemesls, lai par to runātu sabiedriskais medijs. Vismaz tas būtu taisnīgi un atspoguļotu realitāti godīgākā veidā. Un, protams, tā ir tikai sagadīšanās, ka LTV Ziņu dienestu vada Rīgas domes vicemēra Andra Amerika padomnieka Ģirta Dripes dzīvesbiedre Iveta Elksne, kuras ģimenes labklājība ir atkarīga arī no tā, vai Ušakovs un Ameriks paliks pie varas arī nākamajās vēlēšanās.

  Man svarīga ir mediju reakcija uz naida kurinātājiem un propagandas ruporiem. Man ir svarīgi, kas notiek ar mūsu ģimenēm. Divas lietas – drošība un sociālais taisnīgums. Un visu to risku mazināšana, kas liek tautai noasiņot.
  Par šo jautājumu klusē sabiedriskie mediji. LTV Ziņu dienesta dubultmorāli parāda šī dienesta darbība. Gada sākumā “Panorāma” detalizēti pilnīgā labsajūtā apsūkāja Nacionālās apvienības politiķa mātes ierakstu sociālajos tīklos. Bet par visai neseno Ušakova sievas aizstāvības vēstuli slavenās karikatūras “lielmeistaram” pastāstīts netika. Vēstule bija interesanta – tā bija klasisks propagandas piemērs ar naida runu un meliem. Starp vaimanām par draudzību ar Krieviju Iveta Stratiņa – Ušakova savā (vai paklausīgo sabiedrisko attiecību darboņu sacerētā) tekstā pauž: “Joprojām ir ārsti, kas, pārkāpjot Hipokrata zvērestu, atsakās ārstēt bērnu, kurš nerunā latviski.” Kas, kādi ārsti un kad netiek minēts un, dabīgi, arī nevar būt minēts. Par vēstuli godprātīgi izstāstīja TV3, bet “Panorāma” par to klusēja. Manuprāt, mēra sievas naida runa publiskā uzsaukumā ir pietiekami svarīgs iemesls, lai par to runātu sabiedriskais medijs. Vismaz tas būtu taisnīgi un atspoguļotu realitāti godīgākā veidā. Un, protams, tā ir tikai sagadīšanās, ka LTV Ziņu dienestu vada Rīgas domes vicemēra Andra Amerika padomnieka Ģirta Dripes dzīvesbiedre Iveta Elksne, kuras ģimenes labklājība ir atkarīga arī no tā, vai Ušakovs un Ameriks paliks pie varas arī nākamajās vēlēšanās.

  Man svarīga ir mediju reakcija uz naida kurinātājiem un propagandas ruporiem. Man ir svarīgi, kas notiek ar mūsu ģimenēm. Divas lietas – drošība un sociālais taisnīgums. Un visu to risku mazināšana, kas liek tautai noasiņot.
  Par šo jautājumu klusē sabiedriskie mediji. LTV Ziņu dienesta dubultmorāli parāda šī dienesta darbība. Gada sākumā “Panorāma” detalizēti pilnīgā labsajūtā apsūkāja Nacionālās apvienības politiķa mātes ierakstu sociālajos tīklos. Bet par visai neseno Ušakova sievas aizstāvības vēstuli slavenās karikatūras “lielmeistaram” pastāstīts netika. Vēstule bija interesanta – tā bija klasisks propagandas piemērs ar naida runu un meliem. Starp vaimanām par draudzību ar Krieviju Iveta Stratiņa – Ušakova savā (vai paklausīgo sabiedrisko attiecību darboņu sacerētā) tekstā pauž: “Joprojām ir ārsti, kas, pārkāpjot Hipokrata zvērestu, atsakās ārstēt bērnu, kurš nerunā latviski.” Kas, kādi ārsti un kad netiek minēts un, dabīgi, arī nevar būt minēts. Par vēstuli godprātīgi izstāstīja TV3, bet “Panorāma” par to klusēja. Manuprāt, mēra sievas naida runa publiskā uzsaukumā ir pietiekami svarīgs iemesls, lai par to runātu sabiedriskais medijs. Vismaz tas būtu taisnīgi un atspoguļotu realitāti godīgākā veidā. Un, protams, tā ir tikai sagadīšanās, ka LTV Ziņu dienestu vada Rīgas domes vicemēra Andra Amerika padomnieka Ģirta Dripes dzīvesbiedre Iveta Elksne, kuras ģimenes labklājība ir atkarīga arī no tā, vai Ušakovs un Ameriks paliks pie varas arī nākamajās vēlēšanās.

  Man svarīga ir mediju reakcija uz naida kurinātājiem un propagandas ruporiem. Man ir svarīgi, kas notiek ar mūsu ģimenēm. Divas lietas – drošība un sociālais taisnīgums. Un visu to risku mazināšana, kas liek tautai noasiņot.
  Par šo jautājumu klusē sabiedriskie mediji. LTV Ziņu dienesta dubultmorāli parāda šī dienesta darbība. Gada sākumā “Panorāma” detalizēti pilnīgā labsajūtā apsūkāja Nacionālās apvienības politiķa mātes ierakstu sociālajos tīklos. Bet par visai neseno Ušakova sievas aizstāvības vēstuli slavenās karikatūras “lielmeistaram” pastāstīts netika. Vēstule bija interesanta – tā bija klasisks propagandas piemērs ar naida runu un meliem. Starp vaimanām par draudzību ar Krieviju Iveta Stratiņa – Ušakova savā (vai paklausīgo sabiedrisko attiecību darboņu sacerētā) tekstā pauž: “Joprojām ir ārsti, kas, pārkāpjot Hipokrata zvērestu, atsakās ārstēt bērnu, kurš nerunā latviski.” Kas, kādi ārsti un kad netiek minēts un, dabīgi, arī nevar būt minēts. Par vēstuli godprātīgi izstāstīja TV3, bet “Panorāma” par to klusēja. Manuprāt, mēra sievas naida runa publiskā uzsaukumā ir pietiekami svarīgs iemesls, lai par to runātu sabiedriskais medijs. Vismaz tas būtu taisnīgi un atspoguļotu realitāti godīgākā veidā. Un, protams, tā ir tikai sagadīšanās, ka LTV Ziņu dienestu vada Rīgas domes vicemēra Andra Amerika padomnieka Ģirta Dripes dzīvesbiedre Iveta Elksne, kuras ģimenes labklājība ir atkarīga arī no tā, vai Ušakovs un Ameriks paliks pie varas arī nākamajās vēlēšanās.

  Man svarīga ir mediju reakcija uz naida kurinātājiem un propagandas ruporiem. Man ir svarīgi, kas notiek ar mūsu ģimenēm. Divas lietas – drošība un sociālais taisnīgums. Un visu to risku mazināšana, kas liek tautai noasiņot.

  • Ой, а вы не автор случайно? А то цитируете целыми абзацами. Или у вас просто проблемы с копи – паст? Получился у вас целый патетический манифест. Правда совсем нечитабельный, многа букафф!

   • LA cenzors, kurs dzes normalus un aktualus komentarus, laikam ir tads pats Sharikovs, ka ta kvekskitis, kuru tas palaidis un lauj piekezit visas diskusijas.

    • А Вата есть вата, ей не понять. Слишком высокого мнения о себе. Называть своё националистическое квакание нормальным комментарием – это перебор. Сами вы Шариков, однако.

 15. Raksts jau labs, bet tā vārīšanās ap to konvenciju ir miglas laišana ,lai tauta nepievērstu uzmanību daudz nopietnākām varnešu spēlītēm. Vai tad neviens valstī neredz, ka noticis apvērsums un visu varu sagrābusi ZZS?Visi svarīgie posteņi valstī ir ZZS rokās. VID piespieda aiziet, bet pirms tam pavēlēja salikt bandeniekus pēc ZZS plāna, Vienotības ministri darīs ko ZZS liek, jo nav vairs aizmugures Āboltiņa mērķtiecīgi sagrāva savas partijas darbību un atdeva premjera krēslu zemniekiem. Nesaprotami kāpēc Tieslietu ministrs sspārdās pretī varai, lai gan Vējonis jau piedraudēja , ka tas tā nepaliks un LTV tūdaļ ķērās pie lietas, lai nozākātu ministru par brīvdomību. Nu Līdaka uzbrēc tautai – “muti ciet” te ZZS runā.

  • Pareizi pateicāt un par to jau arī ir runa, ka ZZS un SC uz tā rēķina kopīgi salīmēsies. Kas attiecas uz Saeimas balsojumiem ZZS, SC, Vienotībai piedziedot, jau sen balso kopā. Vienotība būs kapā, bet SC un ZZS būs zirgā.

 16. Latvieši nespēj objektīvi vērtēt savu nejēdzīgo uzvedību, ko autore nosauc par autoagresiju. Tā šobrīt sabiedrībā vairojas un Latvijas Televīzija to uzkurina. Televīzijas vadītājs taču agrāk strādāja Pervij Balķijskij Kanal. Tā kā mūsu televīziju tie paši vada, kas Krievijas propagandu.

 17. latvietis parastais Atbildēt

  virsraksts 100% pareizs. plebejiem parādis ar pirkstu un iestāstīs jebko. kārtejais pasutijuma raksts rasu naida kurināšanai

 18. Mani dažkārt pārņem izmisums, jo es jūtu kā cilvēki tiek sakūdīti viens pret otru. Naids latviešu starpā ir briesmīgs. Un tas sākās ar migrantu ielūdzējiem un vēstuli rudenī. Cilvēki tiek speciāli sakūdīti. 1:1 interviju, kur Rēders kliedza uz Rasnaču nevarēju paskatīties. Kas ar mums ir noticis, cilvēki? Tas Rēders nemaz nejūt, cik viņš briesmīgi uzvedas un cik tas viss ir pazemojoši. Protams, ka tas ir kāda interesēs. Naids mūs iznīcinās.

 19. Nesaprotu tikai vienu,kur ir Latvijas valsts,kāpēc tas tā notiek mūsu valstī? Tur galīgi nav sakārtotas lietas par valodu,krievvalodīgie bērnu dārzi varētu būt tikai privātie,ne valsts.Kur 26 gadus skatās mūsu valdība,nevienā citā Eiropas valstī tas tā nav!

  • Neizglītota, mietpilsoniski aprobežota sabiedrība ievēl tādus pašu lēmumu pieņēmējus. Rezultātā esam tur, kur esam!

  • А где вы видели хоть один государственный (!!!) детский сад?! Такое «чудо» было только при советской власти! Хотя вы это можете и не помнить.

   • LA cenzors, kurs dzes normalus un aktualus komentarus, laikam ir tads pats Sharikovs, ka ta kvekskitis, kuru tas palaidis un lauj piekezit visas diskusijas.

 20. Labs raksts.
  Vienīgi par konvencijas paslaucīšanu zem tepiķa negribas piekrist. Tā radīs šeit likumisko bāzi dažāda vaida paraugprāvām, kuru galvenais uzdevums būs nevis taisnas tiesas spriešana, bet gan sabiedrības iebaidīšana.
  Apmēram kā salauztā karoga kāta prāvā: vai nu klusiņām pakļaujies, vai arī izvazāsim pa tiesām tā, ka otrreiz vairs negribēsi!

 21. Paldies par rakstu. Bet – vai kāds ieklausīsies, un kaut ko arī darīs ? Vajadzētu vecākiem piketēt pie Ušakova pils, lai sadzird latviešus. Mēs esam pamattauta, mums te būs būt un dzīvot. Saprotu, kā patīk kaitēt un mest sprunguļus riteņos. Apriebusies situācija jau gadu desmitiem.

 22. Nu, latviešu vecāki savus bērneļus var sūtīt privātajos bērnudārzos!Kur problēma?
  Galu galā tik daudz gadus cīnījamies par brīvā tirgus ekonomiku, bet tagad gribam kaut kādus reinkarnētus Padomju tipa zemcenas bērnudārzus.
  Privātajos bērnudārzos latviešu bērneļi tiks mācīti pēc visaugstākajiem Eiropas standartiem un Stambulas konvencijām-izvēloties sev piemērotāko dzimumu un čurāt pustupus stāvot uz poda

  • Latvieši var aizbraukt uz īrijām, kur neviens nediskriminē !
   Kur problēma?
   Tu, “Latvietis”, ienīsti latviešus, īds būdams ???
   Sagaidīsi nepareiza krusta vīriņus kak piķ daķ…

 23. Это уже третья статья третьего автора на данную тему. Как будто кто то заказал постоянным авторам этой газеты серию статей на данную тему. Огласите имя заказчика, плиз. До муниципальных выборов ещё далеко, а компания нападок на мэра уже началась. Рита пишет лучше других, но и ей не удалось скрыть свою ангажированностьи предвзятость. И переход на личности родственников политиков, на мой взгляд, это уже перебор.

  • Diemžēl tā ir taisnība, ka krievu bērniem vietas bērnudārziņos tiek pietaupītas. Tā nav naida kurināšana, bet fakts. Lai nebūtu tukša runa – vajadzētu pārbaudīt.

   • Нет, именно разжигание национальной вражды! Смотрите, ни автора статьи, ни большинство комментаторов, истинные причины нехватки мест в детстких садах совсем не интересуют. Ибо у них уже есть готовый ответ, им показали «врага» и они со всем пылом стали его ругать. Виноваты русские оккупанты, сам Ушаков, рука Москвы, Путин, но только не мы сами и наше горячо любимое правительство. Ведь так.

    • taču apgalvoji,ka nav nekādu valsts bērnudārzu.Tad kur tad vainīga valdība pie vietu trūkuma latviešu bērnudarzos ?Vai tomēr drīzāk Rīgas vadība?Un kas vada Rīgu-vai tiešām latvieši?

     • Да, но ведь дума существует не в безвоздушном пространстве, а в правовом поле Латвийского государства, ведь так. А кто принимает законы и подзаконные акты? Сейм и правительство. А дума только хозяйственной деятельностью занимается. Вот сколько собрали налогов, столько и имеем возможность содержать детских садов. А вот прерогатива распределения налогов между городом и государством – прерогатива закона. Дайте больше денег, будет больше садов.

  • Grafist, štrunts par perversiju konvenciju, taču par bērnudārziem autorei IR taisnība. Zini – es tomēr ceru, ka Krievijas impērija te vairs neatgriezīsies NEMŪŽAM, lai kā jūs ar Ņilu to gribētu …

   • Ну и в чём автор права? В том, что мест нехватает? Так и не отрицает это никто. Только почему автора причины этого совсем не интересуют? И при чём здесь Российская империя? Какая связь?

  • es jums ieteiktu aicināt sava mīļotā politiķa kundzi atvainoties Latvijas ārstiem par neslavas celšanu,apmelošanu publiskajā telpā un,kā cien.autore raksta,naida runu.Jūs esat tāds aktīvs cilvēks.Aiciniet arī savus domubiedrus,lai uzrunā Ušakova kundzi,lai viņa nāk pie prāta un līdz pašvaldību vēlēšanām atvainoja Latvijas ārstiem.Tas viņas vīram-naudasmaisam nāktu tikai par labu.Please!

   • Знаете, а я вот как то с женой мэра не знаком, не представлен. Стало быть и посоветовать ничего не могу. Отношение к врачам у меня предельно настороженное, вот эта их корпоративная «этика», уж больно мафиозную напоминает. Но ни обвинять, ни оправдывать скопом всех врачей подряд не берусь. По жизни встречались всякие, и очень хорошие и не очень.

  • LA cenzors, kurs dzes normalus un aktualus komentarus, laikam ir tads pats Sharikovs, ka ta kvekskitis, kuru tas palaidis un lauj piekezit visas diskusijas.

 24. Žēl, ka neesmu jurists. Būtu tad sagatavotu pieteikumu satversmes tiesai par sava bērna diskrimināciju atiecībā pret tiem bērniem (neatkarīgi no tautības), kas ir uzņemti pašvaldības dārziņā un tur pat varētu sūdzēties, ka manu dēlu diskriminē, jo viņš ir latvietis. Mazākumtautību jeb krievu bērniem problēmas ar vietām bērnudārzos praktiski nav.
  Kāpēc kāds no NA/VL biedriem neiesniedz tādu pieteikumu?

  • Tāpēc, ka NA/VL ir tirliņi kurus interesē tikai parādu piedzinēju bizness.

   • Varu piekrist ka NA bezzobainība un redzējuma trūkums, puiku politiskās spēles un reizēm naivie lozungi kaitina, bet tāpat jau NAV citas partijas par ko balsot, ja gribas pamosties katru rītu Latvijā, nevis guberņā

 25. Konvencija nekādā gadījumā nav parakstāma. Tā ir Latvijas iespēja apliecināt Eiropai un pasaulei, ka tā vēl ir dzīva.

  • Konvencija jau ir parakstīta labu laiku atpakaļ.Tagad tikai atliek ratificēt Saeimā.Tad labi varēs redzēt,kas kurš ir.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+