×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Jumts iebruktu virs dzērienu nodaļas (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Valsts policijā uzsākta izmeklēšana par iespējami pieļautajiem pārkāpumiem, kuru dēļ sāka sabrukt pirms četriem gadiem Rīgā, Andreja Saharova ielā 30, uzbūvētā lielveikala “Prisma Deglava” ēka. Kā ziņo policija, kriminālprocess uzsākts par pašu faktu, pagaidām aizdomās turēto nav.

Policijā ķērušies pie šīs lietas pēc Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) lūguma. Kā zināms, šis Pļavnieku mikrorajona lielveikals ir slēgts jau kopš jūnija, kad atklājās, ka sāk iebrukt piecas pārseguma betona plāksnes, kas katra svēra četras tonnas, savukārt jumta konstrukcijā parādās plaisas. Celtnes īpašniekam uzņēmumam “Aivii” tika pieprasīts nekavējoties sākt konstrukciju nostiprināšanu.

“Jau toreiz pārbaudē atklājām, ka Rīgas būvvaldē iesniegtais ēkas projekts būtiski atšķiras gan no tā, kas vēlāk tika apstiprināts, gan to tā, kas tika uzcelts dabā. Piemēram, iebūvēto siju izmēri nesaskan ar projektā paredzētajiem. Jumta pārseguma plāksnes nav nostiprinātas. To šuvēs nav iebūvēti neoprēna un teflona būvizstrādājumi pietiekamā apjomā,” stāsta BVKB vadītājs Pēteris Druķis. “Atkāpes no projekta un pārkāpumus, kā pašlaik šķiet, pieļāvuši nevis projektētāji, bet būvētāji. Celtniecības gaitā pieļautās atkāpes no projekta ir cēlonis tam, kāpēc ēka sākusi sabrukt. Iespējams, savu roku atkāpēs no projekta pielicis arī ēkas īpašnieks.”

Pēterim Druķim jautāju, vai, laikus nepamanot jumta konstrukciju sabrukuma sākumu, Pļavniekos varēja notikt tāda pati traģēdija, kādu piedzīvojām Zolitūdē, kur, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja vairāk nekā 50 cilvēku.

“Iespējams, šoreiz viss ēkas jumts nesabruktu, tāpēc nelaime nebūtu ar tik briesmīgām sekām, kāda bija Zolitūdē,” pieļauj 
BVKB vadītājs, “bet nav šaubu, ka virs lielveikala dzērienu nodaļas pircēju un darbinieku galvām jumts būtu iebrucis”.

Viņš stāsta, ka 14. oktobrī BVKB speciālisti vēlreiz apsekoja ēku, atļaujot daļēju tās ekspluatāciju ar noteikumu, ka aizliegts izmantot uz tās jumta esošo autostāvvietu un zonu, kurā īpašnieks veicis konstrukciju nostiprināšanu.

Jautāts, kurš, viņaprāt, vainojams pārkāpumos, Pēteris Druķis atbild, ka viņš kā valsts iestādes amatpersona to pašlaik nevarot komentēt. Vien piebilst, ka 13. decembrī BVKB nosūtījis vēstuli Valsts policijai ar materiāliem, kas satur ziņas par iespējamu noziedzīgu nodarījumu kriminālprocesa uzsākšanai.

Vainīgos, kuri būtu saucami pie atbildības, tagad noskaidrošot izmeklētāji.

Interesanti, ka pirms trim gadiem “Prisma Latvija” bija lūgusi sniegt atzinumus par tās nomāto veikalu telpu un ēku drošību. Bet toreiz Rīgas būvvaldes inspektori, kuri pārbaudīja arī Pļavniekos uzbūvēto lielveikalu “Prisma Deglava”, atzina to par ekspluatācijā drošu.

 

 

“Castor Construction”: uzbūvēja un nopelnīja pusmiljonu

* Ēku Andreja Saharova ielā 30 pirms četriem gadiem uzbūvēja SIA “Castor Construction”. To nodeva ekspluatācijā 2012. gada oktobrī.

* Pēc “Firmas. Lv” datiem, “Castor Construction” īpašnieki ir Jānis Milzarājs, Somijas pilsoņi Kimmo Kalevi Ruokomaki un Risto Mati Sakari Hieka.

* Pērn uzņēmuma apgrozījums bija 1,7 miljoni eiro, gūstot 479 271 eiro peļņu.

* 2006. gadā reģistrētā akciju sabiedrība “Prisma Latvija” ir Somijas koncerna “S-group” meitas uzņēmums. Latvijā ir izveidoti pieci “Prisma” lielveikali.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kārtējais apliecinājums tam, ka Rīgas Būvvaldes ”speciālistiem” uzticēties nevar. Ir vēl zināms, ka šie paši ”speci” vēlas nostiprināt, nevis nojaukt, būvi , kurai sadrupis pamats un tā sāk gāzties. Nav spējīgi atbildēt uz jautājumu kam tad īsti vajadzīga šāda būve?
    Un Vircavs vēl vēlas pastiprināt savu kantori ar vēl šādiem ”spečukiem”, kas saņemtu nodokļu maksātāju naudu un dotu glupus norādījumus.

Draugiem Facebook Twitter Google+