Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
22. oktobris, 2014
Drukāt

Junkers sola līdz Ziemassvētkiem iepazīstināt ar plašu izaugsmes paketi

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

European Commission President-elect Jean-Claude Juncker unveils on September 10, 2014 the list of the new European commissioners during a press conference in Brussels. Woman at right is unidentified. AFP PHOTO / EMMANUEL DUNAND

Nākamais Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien solīja līdz Ziemassvētkiem iepazīstināt ar plašu izaugsmi veicinošu investīciju paketi, kā arī uzsvēra, ka stingri īstenos budžeta noteikumus.

“Panāksim, ka Eiropa atkal kustas,” Junkers sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem pirms balsojuma par jaunās EK sastāvu, kas pārraudzīs Eiropas Savienības (ES) virzību nākamo piecu gadu laikā un centīsies izvairīties no recesijas, kas pašlaik draud blokam.

Savā runā EP Junkers aicināja deputātus atbalstīt 300 miljardu eiro vērto investīciju paketi ekonomikas izaugsmei un nodarbinātības veicināšanai.

“Ja jūs šodien mūs atbalstīsiet, mēs iepazīstināsim ar darbavietu, izaugsmes un investīciju paketi līdz Ziemassvētkiem,” Junkers sacīja.

“Tiem, kas domā, ka pārmērīga taupība automātiski atdzīvinās izaugsmi un radīs vairāk darbavietu, vajadzētu atteikties no šīm idejām,” viņš piebilda.

Eiropas Savienībā valda asas diskusijas starp stingru taupību atbalstošo Vāciju un tās sabiedrotajām un, piemēram, Franciju, kas uzstāj, ka izdevumu palielinājums ir labākais ceļš, lai ekonomika atveseļotos.

Bijušais Luksemburgas premjerministrs Junkers solīja būt “stingrs, kad jābūt stingram”.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka dalībvalstu budžeta deficīta un valsts parāda noteikumi netiks grozīti. “Tomēr tos var īstenot ar zināmu elastīgumu,” Junkers norādīja.

Tāpat nākamais EK prezidents solīja rūpīgi izvērtēt apspriežamā ES un ASV brīvās tirdzniecības līguma punktu, kas ļautu uzņēmumiem iesūdzēt valdības tiesā.

Viņš arī norādīja, ka ES ir rūpīgāk jārisina tādi starptautiski jautājumi kā Ebolas vīrusa epidēmija Āfrikas rietumos, džihādistu grupējuma “Islāma valsts” draudi Irākā un Sīrijā un migrācijas vilnis Vidusjūrā.

“Mēs reaģējām vien tad, ka Ebolas problēma nonāca pie ES krastiem. Mums vajadzēja rīkoties daudz ātrāk,” Junkers atzina.

Savā runā “Islāma valsti” viņš nosauca par “ienaidnieku ES vērtībām”, tomēr viņš nepieminēja krīzi Ukrainā, kas ir radījusi saspīlējumu attiecībās ar Krieviju.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+