×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Juris Lorencs: Kāpēc briti vēršas pret “baltajiem, čaklajiem, kristīgajiem”, nevis “melnajiem”? (33)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Viens no lielākajiem atklājumiem pēc “Breksita”- ka patiesībā briti vēlas redzēt aizbraucam nevis “melnos” vai indiešus, bet gan latviešus! Pat eiroparlamantārietis Roberts Zīle nesenā intervijā LA (04.07.2016) atzīst, ka “britu nepatika ir pret mums. Pret baltiešiem, poļiem”. Sociālie tīkli ir pilni ar vaimanām – “Kāpēc? Vai tad mēs neesam tādi paši kā viņi? Balti, čakli, strādīgi, kristīgi, likumpaklausīgi eiropieši?”

Cilvēks, kurš pabijis trīs lielajās Rietumeiropas metropolēs – Londonā, Parīzē un Berlīnē, būs ievērojis milzīgo, pie pamatnācijas nepiederošo iebraucēju skaitu. Berlīnē tie ir turki, Parīzē – arābi.

Bet visvairāk ieceļotāji krīt acīs Londonā – nēģeri no “melnās Āfrikas” un Karību salām, indieši, bengāļi no Bāngladešas, pakistāņi, Honkongas ķīnieši.
Patiesībā pēc savas izcelsmes šīs kopienas ir visai atšķirīgas. Vācijas turki ir viesstrādnieki, kas sāka ierasties valstī Vācijas “ekonomiskā brīnuma” laikā pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Savukārt arābi Francijā un raibais tautu kokteilis Anglijā ir koloniālo impēriju mantojums.

Tuvojies “Brexit” referendumam, bieži varēja dzirdēt, ka tā rezultātu varot ietekmēt britu bailes no Sīrijas bēgļiem, kuri esot gatavi gāzties pāri Lamanšam un pārplūdināt miglā tīto salu. Bet Britānija jau ir pilna ar daudz eksotiskākiem iebraucējiem, kuri turklāt ir ieradušies un turpina ierasties šajā zemē pavisam legāli. Ieskatoties Indijas laikrakstu svētdienas pielikumos, kas publicē precību sludinājumus, var redzēt, ka viens no līgavaiņa vai līgavas “labumiem” ir iespēja aizgādāt nākamo laulāto draugu uz Angliju.

Gan Lielbritāniju, gan Franciju ar bijušajām kolonijām joprojām saista neskaitāmas redzamas un neredzamas saites- sākot ar ģimeņu radniecību un beidzot ar emocionālu pieķeršanos šīm zemēm. Sava loma ir arī vainas apziņai par koloniālā perioda netaisnībām. Un te mēs saduramies ar visai interesantu parādību – pamatiedzīvotāju nepatika pirmām kārtām rodas nevis pret ļoti atšķirīgo, bet gan pret it kā līdzīgo, pret to, kurš cenšas izlikties tāds pats kā es, bet, saprotams, tāds nav un nekad nebūs.

Izrādās, ka melnais puisis no Karībiem vai čadrā ievīstīta pakistāniete ir “mūsējie”, eksotika, kas prot spēlēt futbolu un programmēt, bet tie tur no Eiropas otra gala – prasti migranti, klaidoņi, labākas dzīves meklētāji, darba atņēmēji, sociālo labumu izmantotāji.

Kāda līdzība ar Latviju! Viens no trešās Atmodas lozungiem bija “Metro – nē, migrantiem- nē!” Bet kas tad būtu šie migranti, potenciālie metro cēlāji? Vismaz ārēji mums ļoti līdzīgie krievi vai baltkrievi. Šodien no ārzemniekiem Rīgā bieži var dzirdēt: “Ko jūs varat pukoties par tiem krieviem? Vai tad viņi nav tādi paši kā jūs? Uz ielas es vispār nevaru atšķirt, kurš latvietis, kurš krievs, man jūs visi esat vienādi.”

Ja mēs aplūkojam konfliktus, kas pēdējos gadu desmitos izcēlušies Eiropā, tad redzam, ka tie visi radušies starp ģenētiski ļoti līdzīgām, nereti pat vienā valodā runājošām tautām. Atcerēsimies kaut vai pilsoņu karu bijušajā Dienvidslāvijā- serbi un horvāti taču runā vienā valodā, arī ārēji viņi nav atšķirami. Bruņotajā konfliktā Donbasā bieži varēja vērot, ka ne tikai separātistu, pat ukraiņu pusē virsnieki komandas nodod krieviski.

Varbūt tiešām politiski sprādzienbīstamu potenciālu (bet “Breksitu” par tādu var uzskatīt “vecajā Eiropā” rada ne tik daudz “krāsainie” cilvēki no bijušajām kolonijām, bet gan “jaunie eiropieši”, to skaitā arī latvieši? Ja Eiropas politiķi to saprot, tad Ukrainai savulaik apsolītais bezvīzu režīms tā arī var palikt tikai solījums. Pajautājiet ukraiņiem, kā viņi izmantotu bezvīzu režīma iespējas! Parastā atbilde būtu: “Uz Vāciju! Strādāt!”

Juris Lorencs

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Atkal tukšs, pirkts viedoklis no šī klauna.

 2. Atkal tukšs, pirkts viedoklis no šī klauna.

 3. Neviens nenosauca īsto iemeslu, kāpēc austrumeiropieši ir neizdevīgākā stāvoklī. Lieta ļoti vienkārša – ja uzbrauksi krāsainajam – būsi RASISTS, ja uzbrauksi letiņam – sliktākajā gadījumā – huligāns. Ir liela atšķirība… .

 4. pec bildes skatoties ir tā……TU ANGLIŅ JA TU AIZ MANIS NESAVĀKSI ĒST MASĪNU MĀJU UN SAVAS SIEVIETES ……..NEDOSI….ES TEV GALVU ..

 5. parazīts ir parazīts, balts vai melns.
  Nekaunīgi mūsu parazīti, .. cīņa par algu pazemināšanu, vai uzmācas saimniekam, zog…………
  KAUNU NEPROTAM, bet baltā krāsa nav nopelns, tāpat kā tiem, no kuriem atbrīvojās krievija …………cietumi pilni

 6. Ziniet, uzbraukt auguma baltietim, ir tas pats kas iesplaut gimi saviem senciem. Un tas bez saubam ir visai zemiski. Jo jebkuram IDE izcelsmes cilvekam mes esam sencos, ka tauta, kura nes valodu, kas visu ES pamata.
  Tas attiecas ari uz britiem. 1. kart tie tagad vel lieto saksu iekarotaju izkroplotu baltu/ gallu valodas formu, pat ar lagalliem raksturigam intonacijam, un vel saglabajusi tiem lidzigus vai pat identiskus vardus. 2. Pietiek palasit Prusijas hroniku, lai taptu skaidrs, ka Prusiju dibinajusi izcelotaji no Britu salam, tatad tie pasi briti, musu un vinu senci.
  Vesture jazin, jo ta visu izskaidro.
  Bet to pie mums, diemzel, vel turpinosas sovjeta ietekmes rezultata, nemaca un pat nepeta…

 7. bildē – pēc 20 gadiem būs sers un sēdēs britu parlamewntā un izrīkos britus, tas ir jauki ka viņiem tur iet uz galu, redzēs cik ilgi vajadzēs lai atmostos, droši vien ka nekad

 8. TAS PERDELIS ATKAL UZŅEMTS AR TRADICIONĀLO PIRKSTU KOMBINĀCIJU!!! ĢĪMIS KĀ CŪKAS PĒCPUSE UN ATĻUKUŠAS AUSIS!!! VAI TAD NEBIJA CITS , NORMĀLS IMIGRANTU BĒRNS?????? KAS VIŅAM IEMĀCĪJIS ŠĀDUS “PARAUGDEMONSTRĒJUMUS”, JA NE VECĀKI!!! ATPAKAĻ, NO KURIENES NĀCIS, JO LABUMA NEKĀDA NO VIŅA NĀKOTNĒ NEBŪS!????? TIKAI NEPATIKŠANAS…

 9. Prāta aptumsums, tas ir visas šīs jezgas cēlonis. Tas ir no tā, ka valsts vairs nav valsts, patiesība vairs nav patiesība. Valstis bez robežām, valdības bez prāta. Bet redziet, tas viss ir izdevīgi….kādiem. Un šie diemžēl visu ievirza tieši šādi. Cilvēki, topiet redzīgi!

 10. Putinam tiks piedots tikai tad, kad Latvijā neviens jūds nerunās krievisk.i

 11. sēņu negriezējs Atbildēt

  Latvieši ir stulbeņi un ar to viss pateikts.Angļiem iesaku viņus dzīt ar sūdainu koku.

 12. Nestàstiet pasakas,ka vèršas pret latv un poliem.Rasistiskus apvainojumus šobrīd saņem gan 20 gadus tur dzīvojošs itālis vai 30-vācietis

 13. Beigās pieminētais ukrainis Vācijā strādātu, strādātu un strādātu, ne uzsēstos uz pabalstiem.

 14. Un kur tad veel Turcija:) Merkele tik vieglpraatiigi apsoliija arii vinjiem to bezviizu reziimu…un , jaa veel iestaasanos ES..un arii Balkaanu valstis arii jau staav rindaa..Jaa, kam izdeviigi taa visu saputrot? Kaapeec vienkaarsi cilveeciigi “napavilkt” ar naudas iesprici katru no valstiim, kur veel neiet tik labi kaa vecajaas ..Tad varbuut mees visi neskraidiitu apkaart:)un nebuutu jaabrexito..

 15. “Ko jūs varat pukoties par tiem krieviem? Vai tad viņi nav tādi paši kā jūs? Uz ielas es vispār nevaru atšķirt, kurš latvietis, kurš krievs, man jūs visi esat vienādi.”
  ——————————-
  Nē !!! NAV VIENĀDI !!!!

 16. Mūs – austrumeiropiešus nebaidās aiztikt, bet ar babajiem un melnajiem ir tā, ka tā sērga ir tik ļoti ielaista, ka tur vairs neko nevar mainīt. Ir runāts ar angļiem par šo tēmu un viņi paši saka, ka iepriekš nosauktos savā valstī negrib, bet ka neko vairs darīt.

 17. serbi ir pravoslavnije, bet horvati – katolji.

 18. kādēl lIbekas intervija par Lemberga prāvu noslēpta no komentāriem? Visu laiku klusēja visi laikraksti, atskaitot NA uzpirkto vaimanāšanu, beidzot LA iedrosinājusies. Varbūt elementāras pieklājības dēļ atklājaties, kādēļ no šīm tiesas nejēdzībām,faktiski pilsētas mēriņa visatļautības, novērsāties līdz šim!

 19. Paskaidrojums Lorencam:
  . . . . . . . . . .
  Atslēga ir valoda. Visi melnie un brūnie (jā, ieskaitot nēģerus) cenšas iemācīties un publiskās vietās lietot vietējo valodu. Austrumeiropieši, kaut gan izskatā un kultūrā līdzīgi angļiem, neatlaidīgi turpina — AK ŠAUSMAS — lietot savas nesaprotamās valodas! Tāpat Latvijā, šķērslis krievu migrantu integrēšanai Latvijā ir fakts, ka iebraucēju valoda tiek mākslīgi uzturēta caur okupācijas uzspiesto dubulto skolu sistēmu.

  • Var jau būt . Bet man neticās . Publiski runā angliski . Lai līdzinātos angļiem , bet apģērbs kliedzoši atšķirīgs .

  • Gluži taisnība nebūs. Palasot vietējos laikrakstus, izrādās, ka arī melnie nemācās angļu valodu, kaut viņiem šīs mācības piedāvā bez maksas. Un bieži vien sabiedriskajā transportā viņi runā savā valodā. Angļu valodu droši vien lieto tie, kuri tur ir dzimuši.

 20. Raksta autoram jau nu gan vajadzētu zināt, ka vārds “nēģeris” ir rasistisks un aizskarošs un profesionāli to nevajadzētu lietot, jo īpaši publicējot rakstus plašākai sabiedrībai.

 21. Ironiskā kārtā briti ar latviešiem tagad dara to pašu ko augstprātīgie latvieši gadu desmitiem ir darījuši ar latgaliešiem. Izbaudiet, čyuļu čapasli.

  • Kolnasātys Ruņceits Atbildēt

   Ironiski, ka okupacejis godūs komunistu partejā augstuokojūs omotūs beja vairuok latgalīšu kai čiuļu. Anatolijs Gorbunovs – Ludzys latgalīts. Rubiks – Daugovpils latgalīts. I tāņ Saeimā kots ūtrais deputats ar saknem Latgolā (Bondars – pa čiuliskam “mucinieks”; kur vēļ latgaliskuoka pavuorde?). Kots ūtrīs minists – ar saknem Latgolā. Nu Reigys īrēdnim i ministreju darbinīkim – 70% ir latgalīši.
   Ak, tī valni latgalīši – taipat kai krīvi sovu tāvzemi meil nu gobola. Krīvi nagrib dzeivuot Krīvejā, a latgalīši nagrib dzeivuot Latgolā (borim skrīn iz Reigu).
   Latvejā pī varys ir latgalīši, kuri nūlīdz sovys saknis i nūlīdz vysu latgaliskū.

  • Liec mierā latgaliešus! Parūpējies labāk par nebrīvē smokošām kolonizētām tautām Krievu impērijā.

 22. Es piedāvāju vienkāršāku skaidrojumu . Pret baltajiem kristiešiem eiropiešiem var droši NEPOLITKOREKTI izteikties , nekas nebūs . Un to arī dara sāk ar pieejamo vājāko .

  Ja to pašu pret melno vai musulmai tā piešus rasismu ,nacismu

  • uzvara bez atombumbas Atbildēt

   … un tie piešuvēji jau ir tie “visos laikos un visās zemēs abižotie” …
   Valda ar vokālu pātagu.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Muļķe sirds, tai nekad, nekur nav gana!

Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, kurš šajā parlamenta sasaukumā pārstāvēja partiju “No sirds Latvijai” (“NSL”), piekritis piedāvājumam 13. Saeimas vēlēšanās kandidēt no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta. Šādu piedāvājumu viņam izteicis Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. G. Kūtris žurnālistiem teicis, ka vairākas Saeimā pārstāvētās partijas viņu aicinājušas uz 13. Saeimas vēlēšanām pievienoties to komandām, taču ZZS aizstāvētās vērtības viņam šķiet tuvākas. Tikt ievēlētam no ZZS saraksta viņam ir daudz lielākas iespējas, jo ZZS ir augstāki reitingi, kamēr Ingunas Sudrabas vadītajai “NSL” vēlētāju aptaujās atbalsts grozās ap vienu procentu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+