×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Jūrmalas dome par 2014.gada prioritāti izvirza Dzintaru koncertzāles remonta pabeigšanu

foto - Letafoto - Leta

Lai plānotajā laikā līdz 2014. gada 1. jūnijam pabeigtu pērnruden iesāktos rekonstrukcijas un restaurācijas darbus Dzintaru koncertzāles slēgtajā zālē, Jūrmalas pilsētas domē šodien nolemts šo projektu nākamā gada budžetā izvirzīt par vienu no galvenajām prioritātēm, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Nākamgad koncertzāles pabeigšanai būs nepieciešami 1 995 413 lati, un šo darbu finansēšana par prioritāti tiek noteikta gadījumam, ja kādu iemeslu dēļ pilsētas domei nebūs iespēju saņemt aizdevumu no Valsts kases.

Dzintaru koncertzāles slēgtās zāles rekonstrukcija un restaurācija sākta 2012. gada rudenī, paredzot to veikt divās ziemās, netraucējot vasaras koncertsezonu. Līgums par Dzintaru koncertzāles Mazās (slēgtās) zāles restaurāciju un rekonstrukciju 2012. gada 10. oktobrī noslēgts ar iepirkuma konkursa uzvarētāju, būvniecības uzņēmumu “Re&Re”. Projekta autors ir arhitektu birojs “Jaunromāns un Ābele”, kopējās restaurācijas un rekonstrukcijas projekta izmaksas ir 8,47 miljoni latu.

Dzintaru koncertzāles Mazā (slēgtā) zāle ar vairāk nekā 500 skatītāju vietām ir celta 1936. gadā, un tā ir nozīmīgs Jūrmalas 20. gadsimta sākuma koka arhitektūras piemineklis. Trīsdaļīgā koka būve celta pēc arhitektu Viktora Mellenberga un Aleksandra Birznieka projekta, un tās fasādē izmantoti nacionālā romantisma motīvi. Kopš ēkas uzcelšanas līdz šim laikam tajā nebija veikti nekādi kapitālie remonta darbi.

Pēc restaurācijas un rekonstrukcijas Dzintaru koncertzāle pilnvērtīgi būs izmantojama visu gadu, tādējādi ievērojami bagātināsies pilsētas kultūras dzīve.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS) uzsver, ka Dzintaru koncertzālei kūrortpilsētas dzīvē allaž bijusi nozīmīga vieta un līdz ar dažādu starptautisku festivālu un koncertu skanējumu tās vārds plaši zināms ārpus Latvijas un kļuvis par atsevišķu, spēcīgu zīmolu. Līdz ar slēgtās zāles remontu noslēgsies Dzintaru koncertzāles atjaunināšana – vispirms pirms vairākiem gadiem modernizēta brīvdabas zāle, pēc tam – koncertzāles apkaime, bet tagad pienākusi kārta vēsturiskajai ēkai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+