Kultūra
Teātris un kino

“K. Suns” Dziesmu svētku laikā rāda Simtgades filmas0

Publicitātes foto

Dziesmu svētku laikā un vēl arī pēc tā līdz 12. jūlijam kinoteātris K.Suns programmu veido no filmām, kas atbalstītas Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas “Latvijas simtgadei” un jau izpelnījušās kinoskatītāju mīlestību.

“Dažas no šīm filmām aktīvo kinorepertuāra dzīvi jau beigušas, tāpēc K.Suns koncentrētais piedāvājums ir lieliska iespēja gan tiem, kas nepaspēja, gan viesiem, kas iebraukuši Rīgā un Latvijā tikai uz svētku laiku,” uz kino apmeklējumu mudina LNKC speciāliste Kristīne Matīsa.

Kinoteātra repertuārā iekļauta viena filma no jau 2017. gadā pirmizrādītajām – režisora Askolda Saulīša dokumentālā filma, latviešu strēlnieku fenomena pētījums “Astoņas zvaigznes” – un visas piecas Simtgades filmas, kas pirmizrādi piedzīvojušas 2018. gadā.

Divas no tām ir ģimenes auditorijai domātas spēlfilmas – Madaras Dišleres oriģinālstāsts “Paradīze ’89” par četru meiteņu piedzīvojumiem Latvijai vēsturiski nozīmīgā vasarā un Ināras Kolmanes ekranizācija “Bille”, kam pamatā dzejnieces Vizmas Belševicas autobiogrāfiskās atmiņu grāmatas. Arī divās dokumentālajās filmās nozīmīgu vietu ieņem inscenējumi – režisores Kristīnes Želves vēsturiskajā rekonstrukcijā “Mērijas ceļojums” izmeklēts reālas vēsturiskas personas Mērijas Grīnbergas varoņdarbs 20. gadsimta 40. gados, bet režisori brāļi Raitis un Lauris Ābeles devušies daudz senākā pagātnē, populārzinātniskajā filmā “Baltu ciltis” apskatot Latvijas teritoriju 13. gadsimtā, kad pat latviešu nācija vēl nebija izveidojusies. Savukārt Latvijas dokumentālā kino vecmeistars Ivars Seleckis ir uzņēmis klasisku dokumentālo filmu “Turpinājums” par pieciem dažādu Latvijas novadu un dažādu sociālo grupu bērniem, kas pirms valsts simtgades sāk jaunu dzīvi skolā, piedzīvojot pirmklasnieka gaitas.

Programmai pievienota arī režisora (un Simtgades filmas “Astoņas zvaigznes” producenta) Bruno Aščuka komandas veidota dokumentālā filma “Vārpa – apsolītā zeme” (2017), kas tapusi ar trimdas latviešu atbalstu un stāsta par Latvijas izceļotāju koloniju Vārpa Brazīlijā.

Vēl šobrīd “K.Suns” repertuārs saplānots tikai līdz 5. jūlijam, taču aktualitātēm iespējams sekot ŠEIT.

LA.lv