Kā glābt vecu pagrabu? 0

“Pagrabam griesti un grīda ir no caurumainajiem betona paneļiem (1,5 x 6 m). Griestiem vidus pamazām sāk sēsties, jo virsū uzbērts pārāk daudz māla. Kā labāk rīkoties?” 
Ilvars Brūveris Kuldīgas novadā

Reklāma
Reklāma

 

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Betona paneļiem sēžoties, tajos parādās mikroplaisas, pa kurām iesūcas ūdens, un armatūra sāk rūsēt un strauji bojāties. Diemžēl griesti var iebrukt ar lielu brīkšķi, tāpēc steigšus jārīkojas. Vispirms jānoņem biezais māla slānis, mazinot paneļu slodzi. Ekonomiskā variantā, uzliekot uz pagraba vienkāršu jumtiņu, griestus var apbērt ar 35 cm kūdras, pirms tam paneļus noklājot ar hidroizolāciju – jumta papi un bitumu. Kūdra kalpo lieliski, ja to sargā no mitruma. Ja nevēlas taisīt jumtiņu, mālu var aizstāt ar keramzītu vai pat putuplastu. Pagraba griestu stiprināšanai labāk neizmantot starpsienas, jo tās ierobežo gaisa cirkulāciju un apgrūtina telpu izmantošanu, radot arī nevēlamu slodzi uz dobtajiem grīdas paneļiem. Labāks risinājums griestu nostiprināšanai ir izmantot H veida18 x 12 cm šķērsgriezuma metāla lenķdzelzi (švelleri). Abās pagraba pusēs izkaļ grīdā 50 x 50 cm un 65 cm dziļas bedres un tajās ielej betona pamatus. Uz tiem no ķieģeļiem uzmūrē 36×36 cm šķērsgriezuma balstus, augšpusē atstājot vietu, kur uzlikt leņķdzelzi.

– Obligāti stutēm jāizmanto pildītie dūmvadu ķieģeļi, jo porainie slodzes dēļ sāks plaisāt, – uzsver mūsu tradicionālās celtniecības eksperts Ojārs Skujiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar domkratu atslogotos griestus nedaudz paceļ uz augšu un šķērsām telpai ievieto švelleri, kas griestu paneļus sadalīs uz pusēm – pa 3 m. To iepriekš ieteicams labi noklāt ar autogrunti, jo arī pagraba mitrā vide provocē rūsas veidošanos.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.