×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
28. jūlijs, 2013
Drukāt

Kā lietot tik daudzos veļas mazgājamos līdzekļus?

Foto-Stock.hxcngFoto-Stock.hxcng

“Kā tagad mazgāt veļu? Agrāk mašīnai augšējās kastītes divos nodalījumos bija jāieber pulveris un Calgon, trešā – veļas mīkstinātājs. Bet kas notiek ar mazgāšanas līdzekli gela kapsulās un Calgon tabletēs? TV rāda, ka kapsulu iemet veļas mašīnas tvertnē, pēc tam ieliek veļu, bet par Calgon vispār nerunā…
” Alberts Āboliņš Valmierā

 

Ir pierasts, ka veļas mazgāšanas līdzekļi ir pieejami pulvera vai šķidrā veidā un lietojami tiem paredzētajos veļas mašīnas nodalījumos. Taču, domājot par lietotāju ērtībām, ražotāji ir radījuši līdzekļus kapsulās, kuru sastāvs ir divas reizes koncentrētāks nekā tradicionālajiem. Kapsulas ieteicamas jutīgiem cilvēkiem, kuriem nav vēlama tieša saskare ar veļas mazgāšanas līdzekļiem.

Veikalu tīkla “Drogas” pārstāvji skaidro, ka mazgāšanas līdzekļa kapsula jāievieto tukšā veļas mašīnas tvertnē, pēc tam jāieliek drēbes. Kapsulas apvalks sadalās, tiklīdz tā nonāk saskarē ar ūdeni. Tas notiek dažas minūtes pēc mazgāšanas cikla sākuma.

Lietojot pulverus divos atvilktnes nodalījumos, ir jāizmanto tā saucamā priekšmazgāšanas funkcija, kas speciāli jāizvēlas pirms mašīnas iedarbināšanas. Mazgājot ar kapsulām, pietiek ar parasto programmu, tādēļ līdzeklis darbojas visa mazgāšanas cikla laikā.

Ūdens mīkstināšanas līdzekļus (pulverveida, cietās un želejveida tabletes), piemēram, pieminēto Calgon, turpretim var lietot pēc izvēles. Bieži vien mazgāšanas līdzekļa sastāvā jau ir iekļautas ūdeni mīkstinošas vielas, tādēļ, dozējot to atbilstoši rekomendācijai uz iepakojuma, papildus nekas nav jālieto. Izmantojot želejveida kapsulas, ūdens mīkstinātājus pieliek atbilstoši nosacījumiem.

Starp citu, šie līdzekļi neizšķīdina jau izveidojušos kaļķakmeni, bet gan novērš tā turpmāko nosēšanos, palīdzot izvairīties no mašīnas bojājumiem. Tādēļ ūdens mīkstināšanas līdzekļus ieteicams izmantot katrā mazgāšanas reizē un jebkurā temperatūrā, vienkārši pievienojot ieteicamo daudzumu galvenajā dozatora nodalījumā kopā ar pulveri. Līdzekļa iedarbība sākas, līdzko tas saskaras ar ūdeni.

Veļas mīkstinātājus lieto kā ierasts, ievērojot norādījumus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+