×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

Kā pareizi kopt dracēnu? (3)

dracaena_marginata2

“Kā pareizi kopt dracēnu? Man ir tāda, kas atgādina palmu – apmēram pusotra metra augsts, kails stumbrs un galā garas lapas ar košām svītrām. Vai drīkst nogriezt galotni un saīsināt stumbru uz pusi? Vai apgriezts kociņš neiznīks un sāks zaroties? Vairākām lapām gali ir apkaltuši. Kas tam par iemeslu?” 
Marta Valkā

Lielākoties telpās audzē apmaļu dracēnu (Dracaena marginata) ar daudzām šķirnēm, kas atšķiras ar lapu krāsojumu. Visizplatītākā ir ‘Tricolor’, kuras zaļās lapas rotā sarkanbrūnas un dzeltenīgi baltas garensvītras.

Dracēnām piemērota gaiša, saulaina vieta, bet augs jānoēno no ilgstošiem, karsējošiem saules stariem. Ēnā turētas dracēnas stīdzē un ātrāk nomet apakšējās lapas. Ilggadīgi, lieli augi, stumbram pārkoksnējoties, atbrīvojas no apakšējām lapām, tādējādi 1,5 – 2 m augstām dracēnām ir gari stumbri bez lapām, tās koncentrētas vienīgi zaru galotnēs.

Dracēnas visu gadu vēlas augt apmēram +18…+20 °C temperatūrā, un neprotestē, ja tā ir vēl augstāka. Izcili labi jūtas, ja apkārtējā vidē ir sauss gaiss, tāpēc kļuvušas iecienītas gan sadzīves, gan darba telpās. Taču obligāti vajadzīgs svaigs gaiss. Nevēdinātās, sasmakušās telpās dracēnām pūst galotnes un jaunie dzinumi, kalst lapu gali, brūnē lapu malas, neveidojas jaunas lapu rozetes.

Augu sakņu sistēma jātur mēreni un vienmērīgi mitra, tomēr lieku slapjumu augsnē dracēnas necieš. Jālaista tad, kad izžuvusi augsnes virskārta. Taču vienu vai divas dienas pirms augu mēslošanas augsnei jābūt kārtīgi piepildītai ar ūdeni. Nedrīkst mēslot sausus, izkaltušus augus. Laistīšanai izmanto siltu un mīkstu ūdeni, mēslo ar istabas augiem paredzētiem mēslojumiem.

Ilgākā augšanas laikā, vairākkārt apgriežot, no viengalotnes auga var iegūt dracēnu ar daudzām galotnēm. Nogrieztos bezlapu stumbra spraudeņus (10 – 100 cm garus) var apsakņot. To dara siltumā, gaismā un mitrā augsnē, ātrāk apsakņojas zem polietilēna plēves seguma. Vienā podā var spraust trīs četrus dažāda garuma stumbra spraudeņus, kas apsakņojoties veido dekoratīvu audzi ar atšķirīgos līmeņos izvietotām lapu rozetēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kam lai īsti tic. Katrā mājaslapā rakstīts ir savādāk. Tad nepatīk saule, te atkal patīk. Tāpat ar laistīšanu. * jālaista reti, *jāsmidzina ūdens virsū, un kad virsa apžuvusi zemei tad jālaista. Veikalā kad pirku šo puķkoku, man teica, lai laistu reizi trijās nedēļās.

    Kad apgriež lapas, jāgriež pie paša kociņa vai nostāk no tā?

  2. VAI DRACĒNAS VEIDO ZIEDUS?

Draugiem Facebook Twitter Google+