Foto: novate.ru

Vai meitenes ir jāsargā, lai vīriešiem būtu labāka nākotne? Medijos izceļas karsta diskusija par dzimumu lomām un stereotipiem, ko māca bērnudārzā 0

“Puišiem meitenes ir jāsargā, jo viņas nākotnē būs mammas. Jo labāk jūs pret meitenēm izturēsieties, jo vairāk kūkas viņas jums ceps, vairāk rūpēsies par tīru māju un jūsu drēbēm.”…teica pirmsskolas skolotāja 6gadniekiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Šādu tekstu publicējusi kāda sociālā medija “X” lietotāja. Šis sarunas fragmenta sarunas atstāts ir izraisījis karstu diskusiju “X” lietotāju vidū, jo ne visi šo ierakstu vērtē viennozīmīgi. Kāda lasītāja uzskata:

“Principā iepotē puišiem apvaldīt agresiju, nevis tāpēc, ka tas ir neētiski un vardarbīgi,
CITI ŠOBRĪD LASA

bet gan lai partneres būtu arī viņu mammas. Te ir tik daudz kas nepareizi ar to…”

Savukārt cita ieraksta komentētāja dalās pieredzē, par šo jautājumu māca pati savam dēlam:

“Varat mest akmeņus, jo savam dēlam turpinu mācīt, ka pret meitenēm jāizturas saudzīgi, jo viņu psihe ir trauslāka, viņas ir emocionālas un viņas kādreiz kļūs par mammām. Rezultāts man patīk. Viņš, runājot ar draudzeni un māsu, pat sliktus vārdus nelieto, atver durvis u.tml.”

Kāda cita māte pauž neizpratni par ierakstā publicētajiem iemesliem, kāpēc meitenes un sievietes ir pelnījušas, ka par viņām rūpējas:

“Bet kāpēc tieši šāds iemesls? Grūtniecības laikā atbalstīt ir lieliski, bet šīm meitenēm līdz tam taču vēl ļoti ilgi un tas var arī nenotikt. Un mācot, ka tieši sievietes ir emocionālas, trauslas, mēs arī pilnīgi palaižam garām vīriešu problēmas, pieļaujam emociju izvirdumus.”

Šim viedoklim piekrīt Delena Haiga, kas atgādina, ka: “Atvaino, bet tieši vīriešu psihe ir trauslāka. Tas arī ir iemesls, kāpēc vīriešiem ir augstāks pašnāvību risks un pašnāvību skaits.”

SAISTĪTIE RAKSTI