×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. jūnijs, 2012
Drukāt

Kā siltināt lauku mājas ārdurvis

Foto-LETAFoto-LETA

“Kā nosiltināt lauku mājas ārdurdurvis (veras uz iekšu), lai priekšnams nav auksts? Tas nav arī apkurināms.” 
Mairita Straudovska Rīgā

 

Mājas ārdurvīm jābūt masīvākām nekā parastajām durvīm. Kvalitatīvas (pietiekami biezas un pareizi ieliktas) jau parasti nodrošina pienācīgo siltumizolācijas līmeni.

Ja ar to liekas par maz, no iekšpuses ārdurvis var papildus nosiltināt ar vatelīna vai sintapona kārtu, kuru nostiprina, pārvelkot ar dermantīnu (vieglāk kopjams nekā audums) un malas apdarinot ar lentīti un dekoratīvajām naglām.

 

Pavisam smalki laukos izskatītos ar dekoratīvu aitādu vai teļādu siltinātas durvis.

 

Jāatceras, ka aukstā laikā ir liela temperatūras starpība, un gaisa apmaiņa notiek ļoti intensīvi. Tāpēc ap ārdurvju kārbu jābūt arī labam pakulu blīvējumam, par šķirbām nemaz nerunājot.

Starp vērtni un kārbu esošo šķirbu likvidēšanai pie durvju malām (retāk pie kārbas) pienaglo koka līstītes un izmanto speciālos veikalos pērkamos blīvējamos materiālus.

Lielākam salam sākoties, gar durvju ārējo perimetru ar līstīti var pieskrūvēt filca slok­snes tā, lai tās aizver spraugu un piespiežas pie apmales.

Tāpat siltuma saglabāšanai palīdz veca recepte – silts vilnas aizkars, kuru pakar tūlīt aiz durvīm.

Pamatīgāk risinot problēmu, ar 5 cm biezu siltināšanas kārtu būtu jānoklāj priekšnama ārējās sienas daļa.

Lauku mājās, kur pagalmā vietas ir diezgan, viselegantāk durvju priekšā izskatās tradicionālā slēgtā stikla verandiņa, kura aiztur vēju un ziemā sargā siltumu. Toties vasarā – omulīga pasēdēšanas vieta!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+