Praktiski
Mājas

Kā Vācijā pārveido vecās paneļmājas… Kāpēc pie mums tā nav?0

Pagājušā gadsimta 60. un 70. gados katastrofāli trūka dzīvojamās platības, tāpēc Padomju Savienībā sākās vērienīga paneļu māju celtniecība. Šo praksi labprāt savās zemēs ieviesa arī citas valstis, tajā skaitā Vācija.

Ir pagājis krietns laiks, un šīm mājām tagad ir nepieciešams kapitāls remonts. Vācieši nolēma renovēt vecās mājas, jo tas esot lētāk, izdevīgāk un ātrāk nekā uzcelt pilnībā jaunu daudzdzīvokļu māju.

Vācu arhitekti atteicās no pelēkās krāsas, aizstājot to ar dzīvespriecīgākām nokrāsām – bēšu, gaišzilu, skaisti brūnu un pat sarkanu.

Māju priekšā uzbūvēja nelielus ķieģeļu nožogojumus, kas aizsargā kāpņu telpas no braucamās daļas. Tādā veidā vācieši veido saviem iedzīvotājiem drošāku un komfortablāku dzīvi.

Lai mājas tiktu pilnībā atjaunotas, tām piebūvēja balkoniņus, platas lodžijas un pat āra liftus.

Pārāk lielas mājas tika sadalītas sekcijās. Dažos gadījumos celtnieki pat samazināja piecstāvu paneļmājas līdz triju stāvu mājām.

Blakus katrai mājai ir savs laukums atkritumu konteineriem. Turklāt šis laukums ir aizslēdzams, lai svešie te vienkārši nenāktu un negāztu savus atkritumus.

Ar tādu attieksmi un pieeju Vācijā izdevās atdzīvināt vecās daudzdzīvokļu mājas un radīt iedzīvotājiem komfortablus dzīves apstākļus. Ar to jau vācieši ir slaveni, ka visu dara racionāli un kvalitatīvi.

Kāpēc gan mēs nevarētu pārņemt vāciešu pieredzi un atjaunot savas jau nokalpojušās mājas?

Nobeigumā vēl piedāvājam vienas kāpņutelpas attēlu. Sapnis, vai ne?

LA.lv