×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Kādu fotokameru tev vajag? “LA” pēta un salīdzina piedāvājumu (3)

"Canon 700D". Publicitātes foto"Canon 700D". Publicitātes foto

Fototehnikas apskatā, kuru publicējām pērnā gada nogalē (10.10.2015.), secinājām, ka mobilo tālruņu fotokameras – pat vislabākajās, dārgākajās versijās – labi noder mirkļa fiksēšanai, ja attēlu lietosim tajos pašos nelielajos digitālajos ekrānos. Vai izdrukāsim pastkartes izmēros. Tās pēc savas fiziskās būtības (nelieli sensori, niecīgas objektīvu lēcas) ir vājas, ja vēlies detaļu un krāsu bagātību, rotaļas ar asuma dziļumu. Kaut drusciņu MĀKSLAS, ko var prāvāku izdrukāt un ierāmēt. Vāji ir superportatīvie mirkļu mednieki – sevišķi sarežģītos gaismas apstākļos.

Tādēļ auto izstādē, piemēram, ar saprotošu, bet šķību smaidu skatos uz telefonu cilātājiem, bet ar cieņu spiežu roku docentam Jurim, kuram uz vēdera šūpojas prāva “Canon” spoguļkamera. Es arī šodien esmu tā bruņojies. Tiesa – manējais rīks ir mazāks, vieglāks (“Sony A6000”). Bet kabatā vienalga nelien. Un traucē sirsnīgā sarunā pie kafijas krūzes, traucē un biedē pat šķietami drošā vietā nolikts, jo dārgs taču, velns…

Kādu kameru man vajag? Jāsaka – meklējumi turpinās. Pateicoties “Sony” un “Canon” pārstāvjiem Latvijā, man šogad bijusi unikāla iespēja vienlaikus lietot gan vismodernākās kabatas formāta (sensors 13,2×8,8 mm), gan APS-C (23,5×15,6) kameras, kuras ķešā vairs nelien. Un jūtas, kā saka, dalītas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Zeiss Batis 85mm f/1.8 ovjektīvs kopā ar fotoaparātu Sony NEX-6 dod ļoti skaistus portretus.

  2. Principā piekrītu. Pats lietoju kanon G1X II – teicams aparāC 🙂
    Lielais spogulis plauktā noput.
    Ar telefonu (ipons 6) tik pat kā neko nefočēju. Tomēr tās telefon-bildes ir TIK žēlīgas, kad blakus noliek FOTOAPARĀTA bildes. žēl tā skaistā mirkļa

    • Fotoaparāts labs, zūma objektīvs ar lielu diapozonu 24–120 mm, laba gaismasspēja F2-3,9, sensors arī pieklājīgs 18.7 x 14 mm, bet svars gan virs puskilograma un tādu vairs kabatā neiebāzīsi.

Draugiem Facebook Twitter Google+