Mobilā versija
+0.5°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Kādu fotokameru tev vajag? “LA” pēta un salīdzina piedāvājumu (3)

"Canon 700D". Publicitātes foto"Canon 700D". Publicitātes foto

Fototehnikas apskatā, kuru publicējām pērnā gada nogalē (10.10.2015.), secinājām, ka mobilo tālruņu fotokameras – pat vislabākajās, dārgākajās versijās – labi noder mirkļa fiksēšanai, ja attēlu lietosim tajos pašos nelielajos digitālajos ekrānos. Vai izdrukāsim pastkartes izmēros. Tās pēc savas fiziskās būtības (nelieli sensori, niecīgas objektīvu lēcas) ir vājas, ja vēlies detaļu un krāsu bagātību, rotaļas ar asuma dziļumu. Kaut drusciņu MĀKSLAS, ko var prāvāku izdrukāt un ierāmēt. Vāji ir superportatīvie mirkļu mednieki – sevišķi sarežģītos gaismas apstākļos.

Tādēļ auto izstādē, piemēram, ar saprotošu, bet šķību smaidu skatos uz telefonu cilātājiem, bet ar cieņu spiežu roku docentam Jurim, kuram uz vēdera šūpojas prāva “Canon” spoguļkamera. Es arī šodien esmu tā bruņojies. Tiesa – manējais rīks ir mazāks, vieglāks (“Sony A6000”). Bet kabatā vienalga nelien. Un traucē sirsnīgā sarunā pie kafijas krūzes, traucē un biedē pat šķietami drošā vietā nolikts, jo dārgs taču, velns…

Kādu kameru man vajag? Jāsaka – meklējumi turpinās. Pateicoties “Sony” un “Canon” pārstāvjiem Latvijā, man šogad bijusi unikāla iespēja vienlaikus lietot gan vismodernākās kabatas formāta (sensors 13,2×8,8 mm), gan APS-C (23,5×15,6) kameras, kuras ķešā vairs nelien. Un jūtas, kā saka, dalītas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Zeiss Batis 85mm f/1.8 ovjektīvs kopā ar fotoaparātu Sony NEX-6 dod ļoti skaistus portretus.

  2. Principā piekrītu. Pats lietoju kanon G1X II – teicams aparāC 🙂
    Lielais spogulis plauktā noput.
    Ar telefonu (ipons 6) tik pat kā neko nefočēju. Tomēr tās telefon-bildes ir TIK žēlīgas, kad blakus noliek FOTOAPARĀTA bildes. žēl tā skaistā mirkļa

    • Fotoaparāts labs, zūma objektīvs ar lielu diapozonu 24–120 mm, laba gaismasspēja F2-3,9, sensors arī pieklājīgs 18.7 x 14 mm, bet svars gan virs puskilograma un tādu vairs kabatā neiebāzīsi.

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (3)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+