Foto-Stock.xchng

Kad svaiguma sajūtai piemērotāks antiperspirants, nevis dezodorants? 0

Sviedru smaka ir nepatīkama, un specifiskos gadījumos to var novērst, noskaidrojot cēloni. Taču vasarā it visiem aktuāla kļūst rūpīgāka higiēnas ievērošana un dezodoranta izvēle.

Reklāma
Reklāma

 

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Svīšana ir normāls fizioloģisks process, tomēr pastiprināta ir ļoti traucējoša, liekot justies neērti un pat traucējot apkārtējiem. Svīšana regulē cilvēka un vides temperatūras attiecību ne tikai karstā laikā, bet arī nervozējot un uztraucoties.

Sviedrus veido galvenokārt ūdens. Tajos ir nātrijs, sāls un mazā devā – kālijs. Tāpēc sviedri ir bez smaržas. Nepatīkamais aromāts rodas, tiem saskaroties ar mikrobiem uz ādas. Šo aromātu pastiprina ēdiens (asi, trekni produkti, gaļa, sīpoli, ķiploki u.c.), pārāk ciešs vai netīrs apģērbs, nepareiza vai nepietiekama higiēna, medikamenti, hormonu svārstības un stress.

CITI ŠOBRĪD LASA

“BENU aptieku” farmaceite Marina Žemanova norāda, ka pastiprinātas svīšanas gadījumos visbūtiskākais ir higiēnas ievērošana, katru rītu un vakaru noskalojoties dušā un ar īpašu rūpību mazgājot paduses.

Viens no tautas līdzekļiem ir arī regulāra kontrastduša visam ķermenim, toties sviedru aromāta neitralizēšanai vajadzīgs piemērots dezodorants.

Lielākā daļa dezodorantu paredzēti smakas maskēšanai vai neitralizēšanai. Tie nomāc baktērijas padusēs, tomēr cilvēkiem, kuriem pastiprināta svīšana ir ikdiena, šo dezodorantu efekts var nebūt pietiekams. Viņiem piemērotāki ir antiperspiranti.

Atšķirībā no dezodorantiem tie paredzēti svīšanas aizkavēšanai.

Antiperspirantu sastāvā ir vielas, kas sašaurina sviedru dziedzeru izvadkanālus, izveidojot tādus kā aizsprostus, un sviedri nenokļūst uz ādas virskārtas. Viena no aktīvajām vielām, kas šo līdzekli padara efektīvu, ir alumīnija hlorīds.

Aptiekās iespējams iegādāties kvalitatīvus antiperspirantus no Eucerin, Bioderma un Vichy sērijas. Spēcīgi pretsviedru līdzekļi ir arī Driclor, Maxim un Maxim sensitive, bet nav paredzēti lietošanai ikdienā. Iegādājoties šāda veida atsvaidzinošus līdzekļus, jāņem vērā ādas tips, jo, lietojot pārāk intensīvus līdzekļus, var nevēlami kairināt jutīgu ādu.

Dezodoranti un antiperspiranti lietojami tikai uz tīras un sausas ādas. Nav ieteicams izmantot, ja tā ir bojāta vai sakairināta, kā arī tūdaļ pēc skūšanās vai epilācijas. Ja ir nepieciešamība dezodorantu lietot dienas laikā, paduses atkal ir jānomazgā un jānosusina.

Reklāma
Reklāma

Vienīgi antiperspiranti jāizmanto vakarā pēc vannas vai dušas, un, protams, uz sausas ādas, lai mitrums tos neaizskalo. No rīta padusēm uzklātais līdzeklis ir… jānomazgā!

M. Žemanova piebilst, ka aptiekās pieejami arī iekšķīgi lietojami līdzekļi, kas mazina sviedru dziedzeru darbību. Tie bloķē holīnerģiskos receptorus dziedzeros un citās ķermeņa vietās, piemēram, sirdī un gludajos muskuļos. Tomēr šāda tipa medikamentiem iespējamas arī dažādas blaknes, tāpēc tie nopērkami tikai ar ārsta recepti.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.