×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Kārlis I.Āboliņš: “Bēgļi” nekaitēs, Sīrija ir Tuvo Austrumu viseiropeiskākā valsts (20)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijas valdība ir nolēmusi divu gadu laikā uzņemt 250 bēgļus, kuri, bēgot pa Vidusjūru, ir nokļuvuši Grieķijā vai Itālijā. Šis lēmums bija ļoti grūts un tika pieņemts vien ar argumentu, ka dalība Eiropas Savienībā nozīmē solidaritāti ar citām ES dalībvalstīm.

Pretarguments par bēgļu uzņemšanu ir, ka Latvijā jau tā ir sašķelta sabiedrība, jo PSRS laikā Latvijā izmitināja tūkstošiem “bēgļu” no citām PSRS valstīm. Vai, uzņemot bēgļus no Tuvo Austrumu kara un nabadzības valstīm, Latvijas iedzīvotāji vēl vairāk sašķelsies un kaitēs Latvijas un Igaunijas pamattautām? Nē, tas nenotiks, ja uzņemsim bēgļus no Sīrijas – kā kristīgos, tā arī islāmticīgos. Kur tam ir pamatojums? Manā pieredzē un zināšanās. Esmu strādājis daudzās Tuvo Austrumu valstīs, galvenokārt ES un Eiropas Investīcijas bankas uzdevumā.

Sīrijā 2007. gadā ne vienu reizi vien ar Vācijas sūtni pusdienojot Damaskā, viņš man Sīriju raksturoja kā tolerantāko un drošāko Tuvo Austrumu valsti. Patiešām: kurā citā arābu valstī kristīgās baznīcas un mošejas strādā plecu pie pleca? Sīrija ir Tuvo Austrumu viseiropeiskākā valsts ar eiropeiskiem pilsoņiem – kā kristiešiem, tā islāmticīgiem. Sievietes Sīrijā brauc ar automašīnām, esmu Damaskā redzējis tik īsus svārkus, kādus neredzēju pat Parīzē. Sīrijā nav daudzsievības, ģimenēs caurmērā trīs bērni. Izglītība un medicīniskā aprūpe – Eiropas līmenī. Kā nekā Sīrijas prezidents ir izaudzis Anglijā un tur izstudējis par acu ārstu. Tātad Latvijai nebūtu problēmu uzņemt bēgļus no Sīrijas.

Autors- Dr. Kārlis I. Āboliņš, Luksemburga un 
Beverīnas novads

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Vai vispar kads zin, kas notiek Sirija? Vai zin, ko nozime vards – beglis – kara beglis?

 2. Va’ nne ?

 3. Irānā un Izraēlā arī ir kristiešu draudzes un baznīcas – zinu,jo esmu tajās bijusi…tikai no šīm valstīm neviens nebēg

 4. Kāda ir garantija,ka starp šiem sīriešu bēgļiem nebūs arī labi apmācīti Islama valsts karotāji?

 5. Pie kam bēg līdz pat Lamanša tunelim Kalē pilsētā!

 6. Ir taču jāsaprot Āboltiņa kungu! Atbildēt

  Pārstāvot ES,un iespējams arī “Vienotību”,Āboltiņa kungs,lai nezaudētu savu amatu,nevar kritizēt ES lēmumus,lai arī cik absurdi tie nebūtu!

 7. Dzīvojot Luksemburgā,Āboliņa kungam,protams,nekas nenotiks arī pēc bēgļu uzņemšanas Latvijā!

 8. Tieši tā,Āboliņ! Atbildēt

  Vispirms savedīsim paši kārtībā savu valsti,nevis centīsimies uzvilkt bikses pāri galvai!

 9. Ja jau izglītība un medicīniskā aprūpe Sīrijā ir Eiropas līmenī,tad jāšaubas,ka sīriešus apmierinās mūsu izglītības sistēma ar samazinātajām budžeta vietām,bezmaksas augstākās izglītības vietā valsts augstskolās,kā vairumā ES valstu,tsk.Grieķijā,veselības aprūpe bez veselības apdrošināšanas,kā pārējās ES valstīs,mēnešiem garās rindas uz izmeklējumiem ar datortomogrāfiju,sonogrāfiju,scintigrāfiju,doplerogrāfiju un kodolmagnētisko rezonansi,kā arī strauji augošās medikamentu cenas! Plus vēl otra augstākā pasaulē PVN likme pārtikas pamatproduktiem un smieklīgais-75 eiro neapliekamais minimums! Sīriešu raksturojums,tikai klausoties Vācijas sūtni kopīgo pusdienu reizēs Damaskā,ir pārāk ir vājš mierinājums un nedroša garantija! Ja vien iepriekš,nenodrošinām Latvijā Luksemburgas algas un pensijas,ieviešot Luksemburgas ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa,Luksemburgas 3% PVN likmi pārtikai un Luksemburgas veselības apdrošināšanu! Ar to arī sāksim,Āboliņa kungs!

 10. KARLUŠA, BRAUC TU PATS UZ SĪRIJU, TUR TIK LABI CILVĒKI, KO TE GAISU BOJĀ ???

 11. Ja tik pozitīvs Sīrijas raksturojums, kāpēc tad tik daudzi bēg?

 12. Tiem mūsu politiķiem kas atbalsta bēgļu uzņemšanu nemaz tie bēgļi neinteresē ,bet gan tā nauda ko dos ES.Var taču padalīties,bēglim pietiks ar 2000 eiro,bet atlikušos 4000 var jauki sadalīt savā starpā.250 reiz 4000,sanāk pietiekoši.

 13. Mūsu varnešus nemāca satraucošie notikumi civilizētajā Eiropā saskarsmē ar tik pat civilizētiem nelegālajiem ieceļotājiem. Kozlovskis laikam pats skaitīs cik utu ir izvēlēto bēgļu mantojumā.

 14. Izglītība vien neko nedod. Vai tad latviešu komunisti, kā Stučka vai Roziņš nebija izglītību ieguvuši cilvēki, bet tas viņus nemaz neatturēja nodarboties ar sarkano teroru! Politikā ļoti svarīgi ir cilvēka uzskati un
  morāle, un tas, kādu ideoloģiju viņi pārstāv, tā arī rīkosies. Asads ir diktatūras piekritējs, nevis demokrāts, bet Sīrija ir musulmaņu valsts, tāpēc nevar izdarīt tūlītējus secinājumus, ka visi Sīrijas bēgļi būs demokrātiski noskaņoti. Tā tomēr ir cita mentalitāte un ir jābūt uzmanīgiem.

 15. Kādreiz Libāna(Sīrijas kaimiņvalsts) bija kristiešu valsts – paraugs tam kā sadzīvo dažādas ticības… Tagad daudz vairāk Libānas kristiešu dzīvo ārpus Libānas, kā pašā Libānā – daļa no teritorijas ir radikālā šiītu reliģijas pārstāvošās Hizbullah kontrolē, kas vienīgie kaŗo(Libānas teritorijā) ar tikpat radikālo Islama valsti pārstāvošajiem grupējumiem. Doktors, bet runā muļķības – šis kaŗš kas patlaban notiek Sīrijā ir būtisks islama virzienu nesaskaņu stūrakmenis – viņu eiropeiskums šeit nekādu lomu nespēlē.

  Interesanti, vai šie paši cilvēki sāks dziedāt citu dziesmu, kad kāds radikalizējies neofīts latvietis sāks apdraudēt viņu pašu dzīvības? Visticamāk nē – viņi dzīvos Luksemburgā vai arī ja tur būs pārāk nedroši, tad kaut kur citur – tādiem neinteresē līdzcilvēki, bet pašu karjera.

  Kas attiecas uz Assadu, doktors Kārlis laiž ar mēli pa tēmu kā pa sūd… sviestu…
  Assads devās studēt uz UK, kad viņam bija 23. Tur viņš sastapa savu SIEVU, kas PIEDZIMA UN IZAUGA UK. Bez tam ES šos cilvēkus neuzskata par paraugiem… un netaisās viņus uzņemt par bēgļiem, ja viņiem nāktos bēgt no pārspēka un atstāt savu zemi, bet gan tos, kas sacēlās pret varu vairākuma vadīti un kas pārstāv visāda līmeņa radikālos grupējumus, kas kaŗo ne tikai pret Assadu, bet arī savā starpā un pie reizes taisa etniskās tīrīšanas pret citiem. Un tieši no šo neeiropisko cilvēku vidus nāk bēgļi, kuriem nepatīk Assads un ir ar mieru noslepkavot alavītus, kristiešus, armēņmus, kurdus, bet nav pārāk radikāli lai sāktu slepkavot paši savējos vai arī atdot savu dzīvību par Kalifātu priekšējās rindās.

 16. nosauciet man kaut vienu valsti, kur notikusi veiksmīga Āfrikas tautu integrācija? Latvijā arī krievvalodīgā integrācija neizdodas… Lielbritānijā populārākais jaundzimušā vārds ir MUHAMEDS !!!!
  Nesen biju Londonā ,esmu šokā par to netīrību un nekārtību,ko radījuši iebraucēji. Negribu tādu Latviju!!!!!

 17. Kārtējais apmaksātais murgojums —- cik viņi mīļi, cik viņi labi un vēl un vēl …. Vajadzēja pastaigāt pa Damaskas nomalēm ,nevis rīt šniceli ar augstu amatpersonu ! Ja dzīvs iznāktu no turienes, tad citu dzīesmu dziedātu ! Pretīga liekulība un pārdošanās kāre !

 18. Patiesi, daudzi eiropieši Sīriju redz šādi. Novirzoties no tūristu takām, jūs sastapsiet pavisam citus cilvēkus. Iebiedētus, saniknotus, agresīvus. Lielākā daļa grib nokļūt Eiropā ne tikai meklējot labāku dzīvi, bet gan lai ieviestu savu ticību un kārtību.

 19. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Zviedrijā- viseiropeiskākajā Eiropas valstī, daudzviet (lielajās pilsētās) paši zviedri jau jūtas, maigi izsakoties, ļoti neomulīgi, sevišķi ielās, vilcienos un metro. Galvenais neomulības cēlonis tieši ir šī pasaules apceļotāja apdziedātie sīrieši. Latvieši, esiet modri!

 20. kāpēc tad viņi no tādas brīnišķīgas eiropejiskas valsts bēg uz Eiropu?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vajag darbinieku!

Latvijas galvenais izaicinājums nodarbinātības jomā vairs nav bezdarbs, bet gan kvalificēta darbaspēka trūkums, ceturtdien konferences “Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt” atklāšanā sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs, ziņo LETA. Ministrs arī norādīja, ka darba tirgū ne mazāk svarīgas ir darbinieka vajadzības, tostarp finansiāls nodrošinājums, veselībai un drošībai atbilstoša vide, emocionāls gandarījums, kā arī izaugsmes iespējas.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+