×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. jūnijs, 2012
Drukāt

Kādu profesiju jauniešiem iesaka uzņēmēji?

Latvijas Darba devēju konfederācija sadarbībā ar karjeras portālu Prakse.lv veido Latvijas izglītības iestāžu TOP pēc darba devēju ieteikumiem, lai palīdzētu skolu absolventiem šovasar izdarīt pareizo profesijas un izglītības ie­stādes izvēli. Uzņēmējiem jautāju, kādu padomu viņi sniegtu jauniešiem?


 

Normunds Bergs, AS “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs: 
”Jau skolas laikā jāmācās eksaktās zinības un pēc tam noteikti jāiegūst amats, nevis tikai teorētiskas zināšanas. Darba tirgū ir pieprasīti dažādi labi speciālisti un amatnieki. Mūsu uzņēmumā vienmēr ir trūkuši un trūks programmētāju, elektronikas speciālistu un inženieru. Esmu pārliecināts, ka, iegūstot kādu no šīm profesijām, jaunieši nodrošinās sevi ar darbu līdz mūža galam. Latvijas ekonomikai nepieciešami ne tikai darba ņēmēji, bet arī darba devēji, un par tādiem vislabāk kļūst tie, kuri ieguvuši kādu amata prasmi, nevis mācījušies tikai, piemēram, jurisprudenci un uzņēmējdarbības vadību. Labākās augstskolas šobrīd ir LU, kur apgūt fiziku un matemātiku, un RTU, kur mācīties inženierzinātnes un informācijas tehnoloģijas.”

 

Einars Repše, biedrības “Latvijas attīstībai” vadītājs: 
”Es ieteiktu katram jaunietim studēt kādā no Latvijas augstskolām, lai iegūtu augstākās izglītības diplomu, taču nepaļauties tikai uz tur sniegtajām zināšanām. Daudzas labākās pasaules augstākās izglītības iestādes un to pasniedzēji šobrīd piedāvā internetā lasīt un noklausīties kvalitatīvus lekciju kursus, turklāt bez maksas. Kā piemērus minēšu Hana akadēmiju un lekciju kursus par mākslīgo intelektu Stenforda universitātē. Pērn rudenī kā eksperimentu pasaules vadošie speciālisti un mācībspēki Stenfordā izveidoja lekciju kursu internetā ar regulāriem mājasdarbiem un pārbaudījumiem. Ziņa par šo iespēju ātri pāršalca pasauli, un mācīties gribētāju skaits vairākkārt pārsniedza jebkuras prognozes. Viņu vidū bija arī Latvijas studenti. Līdzīgas programmas pašlaik piedāvā augstskolas visā pasaulē.”

 

Reinis Ceplis, SIA “L & T” direktors: 
”Jau vidusskolā, izvēloties mācību virzienu, es ieteiktu skolēniem pievērst uzmanību eksaktajām zinībām. To apgūšana atvieglos viņiem studiju virziena izvēli. Neskatoties uz profesionālās izglītības iespējām jau pēc pamatskolas, noteikti nepieciešama arī augstākā izglītība. Cik zinu, Latvijas augstskolas šobrīd pasaules līmenī augstu nekotējas, taču tas nenozīmē, ka labu izglītību nevar iegūt arī pie mums. Tomēr augstskolas izvēlē vispirms jāvadās pēc tās reitingiem un reputācijas. Manuprāt, labāko izglītību Latvijā pašlaik piedāvā Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Rīgas Stradiņa universitāte un Zviedru ekonomikas augstskola. Der arī izmantot iespējas apvienot mācības Latvijā un citur Eiropā dažādu apmaiņas pro­grammu ietvaros. Mūsu uzņēmumam šobrīd visvairāk nepieciešami labi komunikāciju un informācijas tehnoloģiju speciālisti.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+