Laukos
Politika

Kalniete: Eiropas lauksaimniecības politiku nedrīkst “nacionalizēt” 0


Foto LETA
Foto LETA
Foto LETA

Eiropas Savienības (ES) Kopējo Lauksaimniecības politiku (KLP) nedrīkst “nacionalizēt” un radīt bagāto dalībvalstu zemniekiem nepamatotas konkurences priekšrocības, jo Eiropas politikai ir jābūt vienotai, komentējot Eiropas Komisijas (EK) ziņojumu “Pārtikas un lauksaimniecības nākotne”, uzsvēra Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V).

Kā zinots, ES Lauksaimniecības komisārs Hogans trešdien publicēja ES lauksaimniecības politikas reformas priekšlikumu. Tās stūrakmens ir lielākas atbildības piešķiršana dalībvalstīm, lai tās pašas varētu noteikt, kā un kur ieguldīt KLP finansējumu. Dalībvalstīm būs jāizstrādā un jāsaskaņo ar Komisiju KLP stratēģiskie plāni, savukārt EK pievērsīs lielāku uzmanību politika sasniegtajam rezultātam, nevis atbilstības kontrolei.

Komisija uzskata, ka KLP ir jāpilda savs uzdevums, ievērojot principu “līdztiesība starp tās dalībvalstīm, lielām un mazām, austrumos un rietumos, ziemeļos un dienvidos” un tāpēc vajadzētu mazināt KLP atbalsta atšķirības starp dalībvalstīm.

Kalniete šo ziņojumā ietverto apņemšanos vērtē piesardzīgi, aicinot būt reālistiskiem, jo pēc “Breksit” ES budžetā būs 100 miljardu eiro liels “caurums”, kā arī ir palielinājušās ES vajadzības pēc investīcijām drošībā un ārējā politikā. Tāpēc šobrīd nevar paredzēt, kāds būs iznākums debatēm par ES finanšu nākotni un kādi vispār būs lauksaimniecībai un lauku attīstībai atvēlētie resursi.

Deputāte rosina visas ieinteresētās puses Latvijā – valdībā, Saeimā, EP un nozares organizācijās – sadarboties un “runāt vienā balsī”, lai nodrošinātu Latvijai optimālu rezultātu sarunās par KLP un ES daudzgadu budžetu.

Jau ziņots, ka EK ziņojumā norādījusi, ka vienkāršāki noteikumi un elastīgāka pieeja nodrošinās KLP atbalstu lauksaimniekiem un veicina lauksaimniecības attīstību. Paziņojumā izklāstīts, kā varētu nodrošināt vecākās ES kopējās politikas pielāgojamību arī turpmāk. Iniciatīvas stūrakmens ir lielākas atbildības piešķiršana dalībvalstīm, lai tās varētu izvēlēties, kā un kur ieguldīt savu KLP finansējumu nolūkā sasniegt vērienīgos kopējos vides, klimata pārmaiņu un ilgtspējas mērķus.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Dzīvā mulča? Jaunas tehnoloģijas nezāļu ierobežošanai biosaimniecībās
12 stundas
LE
LETA
Laukos
“Brīvā viļņa” akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā cena plānota 0,87 eiro par akciju
12 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Alus nozarē nav pamata pārmērīgam optimismam
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
4 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
6 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
3 stundas