×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. oktobris, 2014
Drukāt

Kalnmeiers: Latvijā izmeklētāju darbs ir katastrofālā līmenī (6)

eriks_kalnmeiers

Valsts policijā izmeklētāju sastāvs ir tik zemā līmenī, kas ļauj izdarīt secinājumu, ka pirmstiesas izmeklēšanas process Latvijā ir nonācis katastrofālā stāvoklī, intervijā Latvijas Radio atzina ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Lai gan izmeklēšana Zolitūdes traģēdijas un Rīgas pils ugunsgrēka lietās prasījusi mobilizēt labākos izmeklētāju spēkus, kvalitāte kādā tā notiek, neesot labākā stāvoklī.

“Es nemitīgi virsprokuroriem prasu, kā sokas ar izmeklēšanas gaitu, vai ir kādas problēmas, tad vienmēr raksturojot situāciju nonākam pie tā, ka jāsaskaras ar nopietnām problēmām pirmstiesas izmeklēšanā, kas savukārt uzliek papildu pienākumus pašiem prokuroriem, jo izmeklētāja pienākumi jāuzņemas viņam,” stāstīja Kalnmeiers.

Ģenerālprokurors saprot, ka arī pašreizējā finansu situācija Valsts policijā nav labākā, jo zemās algas un tas izmeklētāju skaits, kas tagad strādā policijā, ir tik niecīgs, līdz ar to nenormāli noslogots, jo nav tikai Zolitūdes traģēdijas lieta, bet arī daudzas citas, piemērām, “Liepājas metalurga”, Latvijas Krājbankas.

“Esmu aicinājis Valsts policijas vadību, un Iekšlietu ministru plānojot nākamā gada budžetu īpašu uzmanību pievērst jautājumam par pirmstiesas izmeklēšanas jomas stiprināšanu, jo vēl īss brīdis un Latvijā var veidoties situācija, ka mēs vispār paliekam bez labiem izmeklētājiem,” atzina Kalnmeiers.

Tomēr kopumā analizējot izmeklēšanas gaitu sabiedrībai tik svarīgajās Zolitūde traģēdijas un Rīgas pils ugunsgrēka lietās Kalnmeiers sacīja, ka tajās darbs tiek organizēts optimāli, plānveidā un bez jebkādas kritumiem, vai pacēlumiem.

“Šajās svarīgajās lietās gaidām ekspertu atzinumus, jo bez tiem virzīties tālāk nevaram, lai gan jāsaka, ka arī bez tiem aktīvais izmeklēšanas darbs turpinās. Tāpēc nekādi nevaru piekrist, ka izmeklēšana šajā lietās tiktu novilcināta, jo svarīga ir kvalitāte, bet, lai to sasniegtu steiga nav vajadzīga,” uzskata Kalnmeiers.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Bijusī izmeklētāja un izmeklēšanas nodaļas priekšniece Atbildēt

    Par to, ka izmeklētāja statuss tiek sagrauts, es jau rakstīju 2009.gadā savā maģistra darbā. Sistēma ir pilnībā sagrauta un tā turpina sajukt vēl vairākgan tāpēc, ka izmeklētāji iekļauti Kriminālpolicijas sastāvā un tos vada Kriminālpolicijas priekšnieks, kam diemžēl vairāk rūp “operi”, gan tāpēc, ka atalgojums neatšķiras no kārtības policijas darbiniekiem, kas sīkās zādzībās var izmeklēt, staigājot ar kabatās sabāztām rokām. Skumji, tieši tāpēc es no šīs sistēmas aizgāju. Un ne jau es vienīgā.

  2. Pārsteigums? Tur strādā zemu atalgoti pamuļķi kuriem IQ ir par mazu lai strādātu privātajā biznesā

  3. Nevajag žēloties par mazām algām. Kāds mans paziņa, sertificēts inženieris projektētājs, kurš projektējis peldbaseinus un citus lielus objektus, bez maksas (!) piedāvāja Valsts policijai izpētīt un sniegt atzinumu par sabrukušās Maximas jumta projektu, vien lūdza, lai viņam iedod rasējumus. Viņa piedāvājumu noraidīja – likums to neparedz! Tikmēr izmeklētājs sēž un jau gadu gaida “īstā” eksperta atzinumu…

    • Nav tik vienkārši veikt ekspertīzi,kriminālprocesa likums nosaka ,ka ekspertīzes veic ekspertīžu iestāde,ir pieļaujams,ka ekspertīzi veic arī eksperts,kas nestrādā ekspertīžu iestādē,bet tad procesa virzītājam jābūt pārliecinātam,ka ekspertīzes veicējs ir kompetents veikt ekspertīzi,tas nav nemaz tik parasti kā Daina to ir iedomājusies,bez tam jāņem vērā,ka apsūdzētā advokāti šādi veiktu ekspertīzi var tiesā viegli apstrīdēt.

  4. Jo izmekleesana notiek tikai peec iipasa pasuutiijuma, ja taada nav tad arii ciks……Uz to politiskaas partijas ir gaajusas visus sos 24 murgu gadus.

  5. Varēja jau tik gari nestāstīt.Pietiktu ar vienu teikumu – pielieciet pie algas

Draugiem Facebook Twitter Google+