×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Kam no vilka bail…

Foto - LETAFoto - LETA

Par gada dzīvnieku zoologi atzinuši pelēko vilku. Bet cik lopus un stirnas tie gada laikā nogalē? 
Jāzeps Jelgavā, mednieks ar 34 gadu stāžu

Vilki Latvijā gadā noplēš ap 150 – 200 aitām un vairākiem desmitiem teļu, stāsta Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš. Mazākā mērā par vilku upuriem kļūst citi mājlopi un dzīvnieki, tajā skaitā arī suņi. Latvijā nav precīzas uzskaites par pelēču postījumiem, jo to nodarījumus saimniekiem nekompensē. Šie zaudējumi kopš 2008. gada tiek atlīdzināti Igaunijā.

Līdz 2009. – 2010. gada ziemai 70% no visas barības Latvijas vilkiem nodrošināja stirnas, skaidro J. Ozoliņš. Pašlaik populārākais medījums vilkiem ir mežacūkas, bet dažos apvidos staltbrieži. Individuāli un pāros pelēči medī bebrus, jenotsuņus, lapsas, putnus, grauzējus un citus dzīvniekus. Viens pieaudzis pelēcis diennaktī patērē 2 – 3 kg gaļas. Pēc medību sezonas Latvijā paliek ap 300 vilku, bet vasaras beigās, kad piedzimusi jaunā vilku paaudze, to ir vismaz divreiz vairāk.

Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais valsts vides inspektors Vilnis Skuja aicina neaizmirst, ka vilks ir gudrs dzīvnieks un katram sava manta jāpieskata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+