×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

”Kamēr…” aicina uz koncertuzveduma ”Svētā vēja dziedājumi” pasaules pirmatskaņojumu

foto - Letafoto - Leta

Šā gada 25. un 26. maijā Tabakas fabrikā, 4. stāva zālē notiks pasaules pirmatskaņojums amerikāņu komponista Džona Lutera Adama lielformāta darbam Svētā vēja dziedājumi, ko pasūtījis koris “Kamēr…” un tā mākslinieciskais vadītājs Jānis Liepiņš.

Jaunais, īpaši korim “Kamēr…” radītais 70 minūšu skaņdarbs ir telpisks un vērienīgs, rakstīts vokalīzes formā. Apzinoties cilvēka balss neapgūtās robežas, komponists iekļāvis dziedājumus putnu, vēja u.c. dabas parādību balsīs, veidojot skaņu un vizuālās gleznas dabas varenības un neatkārtojamā daiļuma atspoguļošanai. Kompozīcija paredz dziedātāju pārvietošanos telpā, kā arī dažādu sastāvu – pilna kora, kora grupu un solistu izmantošanu. Atbilstoši skaņdarba filosofijai un komponista iecerei, iestudējums tiks veidots balstoties uz gaismu un lāzerprojekciju scenogrāfiju.

Darbs ir neparasts ar to, ka lielā forma rakstīta tieši korim un to papildinās pavisam neliela sitaminstrumentu partija. Ņemot vērā, ka skaņdarbam nav teksta, šis darbs būs starptautiski konvertējams un saprotams visur pasaulē. Reizē ar jauniem muzikāliem un skatuviskiem izaicinājumiem, Kamēr… vēlas sev un saviem klausītājiem atklāt radošo kvartālu brīnišķīgās iespējas arī klasiskās/ akadēmiskās mūzikas koncertu baudīšanā un šoreiz aicina uz korim vēl līdz šim neapgūtu telpu Tabakas fabriku, kuras industriālā vide pieļauj maksimāli radīt šim uzvedumam nepieciešamo atmosfēru.

Svētā vēja dziedājumi jau tā sākotnējā iecerē ir rakstīts kā skatuvisks uzvedums un tā izpildīšanai ir nepieciešams īpašs iestudējums. Pasaules pirmatskaņojuma Tabakas fabrikā radošo komandu veido diriģents Jānis Liepiņš, jaunā operrežisore Margo Zālīte, oriģinālais mākslinieks un scenogrāfs Gints Gabrāns, bet vizuālo pasākuma dizainu – Ilmārs Blumbergs.

Korim “Kamēr…” un komponistam Džonam Luteram Adamam šis ir jau otrais sadarbības projekts, pirmo reizi komponists bija uzaicināts piedalīties kora līdz šim lielākajā starptautiskajā projektā Pasaules saules dziesmas 2008. gadā, kad šim ciklam veltīja skaņdarbu Četras saules debesīs, kurš organiski iekļaujas arī jaunajā scēniskajā darbā Svētā vēja dziedājumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+