Viedokļi
Feļetoni

Egils Līcītis: Kurš nebūtu pret koalīciju ar “Saskaņu”?9


Vjačeslavs Dombrovskis.
Vjačeslavs Dombrovskis.
Foto – LETA/Valts Baumanis

Mazliet jāpalabo “Saskaņas” premjera amata kandidātu Vjačeslavu Dombrovski, kurš nesen dezorientēja, ka kremliskā partija spētu savākt vairāk nekā pusi vēlētāju balsu un vienatnē vadīt nākamo valdību. Tas, protams, ir bleķis. Īstenais mūsu krievu partneru mērķis ir iesist tik iespaidīgu politisko kapitālu un radīt tādu pēcvēlēšanu situāciju, ka valdību bez “Saskaņas” nav iespējams montēt un veidot. Turklāt mērķis ir labs apstākļos, kad saspīlējums starp latvisko spēku sponsoriem vienošanos ārkārtīgi apgrūtina, un arī nacionālo partiju kampaņās kaimiņattiecības uzskatu sadursmē nereti izvēršas nevis ideoloģiski, bet zooloģiski sveramās kategorijās.

Manuprāt, Dombrovska kunga plānu par metru jāpakoriģē. Objektīvi jāinformē vēlētāji, kam noleģendēts, ka kreisie sociķi pret cilvēkiem izturēsies labāk un valstī iestāsies pozitīvu pārmaiņu laiks. Raugi, patiesībā “Saskaņa” ar sarkanu seksti vienmēr bijusi liels, pakalpīgs un pa spalvai izdarīgs tudraugs oligarhiem, nevis darbaļaudīm. “Rīdzenes” viesnīcas numurā Urbanovičs sitis klačiņu ar Šleseru un Lembergu, oponentus mazgādams ar p un h vārdiem. Arī pašreiz buldozers, kurš valsts pārvaldīšanu saprot kā ķepās ieliktu iespēju taisīt lielo biznesu, ir ļoti pietuvinājies vecajiem draugiem. Ja vēlētājiem labi pazīstamais reliģiozais Ainārs, stāvēdams aiz muguras Dombrovska, Ušakova, Urbanoviča kompānijai, dalīs ietekmi pie varas, cilvēkiem vajadzētu aptvert, ka pensijas nevis palielināsies, bet samazināsies. Palielināsies Šleseru ģimenes ienākumi.

Taču, lai mūsu ilggadējais paziņa tiktu pie teikšanas tranzīta mezgla uzņēmumos dzelzceļā vai ostā, lai Latvija vairāk kooperētos ar Krieviju, “Saskaņai” jādabū sabiedrotie, ar kuriem pulcēties ap patvāri un stādīt Ministru kabinetu. Latviešiem, kuri jau uz vienas kājas lec un kuri būtu gatavi lēkt kazačoku ar Ušakova partiju, jāsaprot, ka tajā pamatmasa ir impēriskas domāšanas ļautiņi, kuri kapā atpūtīsies no darbībām pret neatkarīgu Latvijas Republiku, odiozas personības kā Nikolajs Kabānovs, brāļi Rubiki – un tas citiem tautiešiem šķiet nepieņemams “sociāldemokrātu” defekts, kamdēļ daudzi tuvojas saskaņiešiem, aizspieduši degunus, jo tik stipri dvako pēc sēra.

Mieriniet – pret “Saskaņu” savilkts necaurejamu ugunssarkanu līniju režģis! Varam ticēt kungiem buļļiem Brigmanim, Krauzem, Kučinskim, Putram, kas, roku sārtā likdami, zvēr – mana paraksta zem līguma ar ušakoviešiem nebūs! Bet kas noticis pa to laiku, kamēr Augusts pļāva Zemgales kviešus? ZZS izrādījusies par apvienību – biezputru, un publiskajā telpā startējuši biedri, kuri “nebūtu pret koalīciju ar “Saskaņu””! Zaļie izsenis ir Latvijā visdumjākais, neatbildīgākais, ne velti par dolārzaļiem dēvētais grupējums, kam ideoloģiskās mērauklas pieļauj sadarbību kaut ar velna vecmāmiņu un pārdot savējo miesīgo. Liepājas partija pilsētā ir praktizējusi koalīciju ar vietējo “Saskaņas” filiāli. Un nu politikas smagsvars dr. Daudze nesaskata neko peļamu sadraudzībai ar prokremliskas ievirzes spēku. Bet “Latvijai un Ventspilij” partijā Daudzes kungs ir 2. numurs aiz vadoņa Lemberga, apmēram tas pats, kas Lāčplēsim bija Koknesis!

No ostas pilsētas nav saklausāms ne oda sīciens, ne tauru skaņas, kas liecinātu par matrožu dumpi uz mēra partijas klāja. Jāsecina – vairākums neiebilst pret iesārtināšanos kopā ar Ušakova partiju, un tad arī Danai Reizniecei-Ozolai jāpieslienas viedoklim.

Kamēr Augusts pļāva, aiz priekšsēdētāja trekni iezīmētām sarkanām nē līnijām pret “Saskaņu” iegailējušās tūkstotis mazu zaļu jāvārda gaismiņu! Savādi, vai vecie komunisti partijā glavļitu likvidējuši? Katrs plurālismā drīkst runāt, ko grib, kaut tas pretēji direktīvo orgānu plēnumā pieņemtiem lēmumiem? Vai pūrenieks pats nav pasludināts par sadarbību bremzējošu rusofobu un DDD avīzes lasītāju, kurš neievēro apvienības jauno ģenerāllīniju?

Tā sanāk ar tautai dotām garantijām. Nedrošas. Jābalso par Nacionālo apvienību, “Jauno Vienotību”, varbūt Jauno konservatīvo partiju, lai vēlētājs var būt pārliecināts, ka neļaus samīt Latviju un novirzīt no Rietumu Eiropas piederības kursa.

LA.lv