Pasaulē
Eiropa

Kamēr futbols Krievijā, kaimiņzemju robežsargi atvaira nelegālos imigrantus1


Pasaules futbola čempionāta norises vieta Krievijā, 2018.
Pasaules futbola čempionāta norises vieta Krievijā, 2018.
Foto – LETA/ITAR-TASS

Latvijā, Igaunijā un Somijā patvēruma lūgšanai mēģinājuši ieceļot vairāki trešo valstu pilsoņi, kuri bija ieradušies uz Pasaules čempionātu futbolā Krievijā.

Pagājušonedēļ Latvijā mēģināja ieceļot trīs Senegālas pilsoņi, izmantojot Pasaules čempionāta futbolā apmeklētāja karti jeb FAN ID karti, kas gan nav ceļošanas dokuments. Līdzīgi gadījumi bijuši Igaunijā un Somijā.

Kā ziņo Somijas sabiedriskais medijs “yle.fi”, piektdien Helsinku lidostā kāds trešās valsts pilsonis esot paziņojis par nolūku lūgt patvērumu Somijā. Viņš esot stāstījis, ka nopircis biļetes uz čempionātu un pieteicies Pasaules čempionāta futbolā līdzjutēja kartei, lai lūgtu patvērumu Somijā.

Savukārt piektdien robežpārejas punktā “Vainikala” tika aizturēts Nigērijas pilsonis, kurš mēģināja iebraukt valstī ar viltotu Brazīlijas pasi.

Savukārt svētdien trīs gados jauni marokāņi mēģinājuši iekļūt Somijā caur mežu Vālimā tuvumā. Visi četri tiek turēti aizdomās par valsts robežas pārkāpšanu, kā arī uzreiz pēc aizturēšanas izteikuši vēlmi lūgt patvērumu Somijā.

Somijas robežsardzes risku novērtējumu nodaļas vadītājs Marko Sāreks uzsver, ka notiekošais Somijas robežsargiem nebijis pārsteigums.

“Mēs veicām savu turnīra analīzi un rēķinājāmies, ka būs šādi gadījumi. Mazliet pārsteidza, ka šādu gadījumu bija tik daudz jau čempionāta sākumā. Mēs pieļāvām, ka to būs vairāk, tuvojoties turnīra beigām, kad valstu komandas sāks izstāties no cīņas,” piebilst M. Sāreks.

Pēc viņa vārdiem, futbola čempionāta izmantošana, lai nokļūtu ES teritorijā, kļuvusi par jaunu parādību. Pērn Krievijā norisinājās Konfederāciju kauss, kura laikā darbojušies analogi atvieglojumi vīzu režīmā, tomēr toreiz šādu gadījumu uz Somijas robežas nebija.

Saistītie raksti

Latvija Valsts robežsardze norādījusi, ka šobrīd zināms nelegālās migrācijas risks ir līdz 15. jūlijam Krievijā notiekošais Pasaules futbola čempionāts. Kā liecina Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras un FRONTEX un Eiropola veiktā riska analīze, tieši Pasaules čempionāts futbolā var tikt izmantots nelegālai imigrācijai uz ES valstīm.

Valsts robežsardzes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā inspektore majore Kristīne Pētersone uzsver, ka Valsts robežsardze strādā ikdienas režīmā un apzinās imigrācijas riskus, kuri saistīti ar Pasaules čempionātu futbolā.

LA.lv