×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

Kanāda pauž gatavību aizstāvēt Ziemeļpolu un Santaklausu

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Santa Claus from Lapland aka Joulupukki watches as Hungarian Roma dancers perform in Kaposmero, 200 km from Budapest, on December 3, 2013. The Finnish Santa Claus visited the locality inhabited 94 per cent by Roma in one of the country’s poorest regions. The visit was organised by the Minister of State for Social Inclusion at the Ministry of Human Resources. AFP PHOTO / FERENC ISZA

Reaģējot uz Krievijas paziņojumu par savas militārās klātbūtnes pastiprināšanu Arktikā, Kanāda otrdien paudusi gatavību aizstāvēt Ziemeļpolu un Santaklausu, kas pēc Otavas domnām ir tās pilsonis.

Premjerministra parlamentārais sekretārs Pols Kalandra, piesauca Kanādas pretenzijas uz Ziemeļpolu, uzbrūkot opozīcijai parlamentā.

“Piesakot pretenzijas uz Ziemeļpolu, mēs aizstāvam tālos ziemeļus,” norādīja Kalandra. “Mēs zinām, liberāļi neuzskata ka Ziemeļpols vai Santaklauss pieder Kanādai. Mēs gan tā domājam. Mēs nodrošināsim, lai tie tiktu aizstāvēti, kā vien spējam.”

Tomēr opozīcijā esošo liberāļu līderis Džastins Trudo pievienojās pie varas esošajiem konservatīvajiem, paziņojot: “Ikviens zina, ka Santaklauss ir kanādietis. Viņa pasta indekss ir H0H H0H.”

Trudo nosaukto pasta indeksu Kanādas pasts oficiāli piešķīris Ziemsvētku vecītim, ko anglosakšu zemēs dēvē par Santaklausu (Svēto Nikolaju). Kanādas pasts ik gadu atbild uz tūkstošiem bērnu vēstuļu no visas pasaules, kas adresētas Santaklausam, Ziemeļpolā, H0H H0H, Kanādā.

Tomēr lielākā opozīcijā esošā partija – jaunie demokrāti – uzstāj, ka Santaklauss ir “pasaules pilsonis”.

Asās debates Kanādas parlamentā sākās pēc tam, kad kļuva zināms, ka Otava iesniegusi ANO pieteikumu ievērojamai savu jūras robežu paplašināšanai, ļaujot noprast, ka tā grasās pretendēt arī uz Ziemeļpolu un to ieskaujošajiem ūdeņiem.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins uz Kanādas valdības pirmdienas paziņojumu nekavējoties reaģēja, dodot rīkojumu armijai saformēt jaunas īpašas apakšvienības, kuras nosūtāmas uz Arktiku un kurām jāatrodas pastāvīgā kaujas gatavības stāvoklī.

Krievija “arvien aktīvāk atjauno pretenzijas uz šo daudzsološo reģionu, tajā atgriežoties,” pēc neilgā pārtraukuma, kas sekoja PSRS sabrukumam, norādīja Putins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+