×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Kārlis Ārgalis-Straumēns atgriežas ar radošiem plāniem (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc desmit gadiem šlāgeraptaujā atgriezies dziedātājs un komponists Kārlis Ārgalis-Straumēns ar dziesmu “Divatā”. “Liels prieks par atgriešanos aptaujā. Šis ir jauns atspēriena punkts man pašam. Dziesmas es vēl rakstīšu,” smaidot atklāj Kārlis.

Pagājušā gada nogalē svinot 55 gadu jubileju, Kārlis izdeva ilgi loloto albumu “Ai, pasaulīt!”, kurā bez aptaujas dziesmas Kārļa mūzikas cienītāji var noklausīties vēl 17 dziesmas. “Katram komponistam ir savs dzejnieks. Priecājos, ka esmu saticis dzejnieci Ināru Druvu no Mežotnes. Šajā diskā no 17 dziesmām astoņas ir ar Ināras dzejoļiem. Ar viņas dzejoļiem ir tā – jau tos lasot, man skan melodija. Man svarīgākais, lai dzejolis skan un Ināras dzejoļi skan,” atklāj Kārlis. Pirms 10 gadiem viņš aptaujā piedalījās ar dziesmu “Jautrā kompānija”, tagad viņam ir liels gandarījums par to, ka aptaujā piedalās ar savu dziesmu. “Harijs Užāns palīdzēja ierakstīt šo albumu. Klausītājiem būs pārsteigums, jo dziesma “Divatā” ir sarakstīta kantri stilā,” nosaka Kārlis.

Kārlis skatuves gaitas sākas pirms 35 gadiem – 1981. gadā pēc atgriešanās no armijas. “1981. gadā aizgāju mācīties pie daudzu Latvijas dziedātāju vokālās pedagoģes Maigas Grietēnas. Jau kopš bērnības dienām mūzika man ir sirdij tuva. Vēl pirms armijas biju dziedājis VEF Kultūras pils grupā “Vefiešu balsis” un korī “Rīga” pie Jāņa Dūmiņa,” atceras Kārlis. Paralēli mācībām pie vokālās pedagoģes M. Grietēnas viņš iestājās Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā, kur viņa skolas biedri bija dziedātāji Nauris Puntulis un Niks Matvejevs.

Vokālajai pedagoģei M. Grietēnai bija īpaša un nozīmīga loma Kārļa dziedātāja karjerā. “Kad no Jelgavas ansambļa “Gamma” pie Raimonda Paula aizgāja dziedāt jaunais solists Žoržs Siksna, vokālā pedagoģe ieteica “Gammas” vadībai mani. Es biju ar mieru. Žoržiks prom, es vietā. Tāpat bija arī ar Siguldas orķestri, ko vadīja Alnis Zaķis un Pēteris Goldbergs. Tiklīdz orķestra solists Nauris Puntulis aizgāja pie Jura Kulakova uz grupu “Pērkons”, tā man radās vieta Siguldas orķestrī,” stāsta Kārlis. Viņš veiksmīgi apvienojis dziedāšanu Jelgavas “Gammā” un Siguldas orķestrī, bet trešais orķestris Kārļa mūžā bija “Harmonija”. Kārlis neslēpj, ka bija īpaši patīkami dziedāt orķestrī, kur viņa skatuves kolēģi bija Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Margarita Vilcāne un Ojārs Grīnbergs.

Varbūt no lielās skatuves Kārlis kādu brīdi bija prom, bet dziedāt viņš dziedāja visu laiku. Pēdējos gados viņš uzstājās pansionātos “Gaiļezers”, “Ezerkrasti”. Par uzstāšanos tajos Kārlis smaidot teic: “Tur es varu izdziedāt dažādas dziesmas gan latviski, gan krieviski, gan latgaliski.”

Dziedātājs arī pats komponē, viņam ir ap 100 oriģināldziesmu. Kārlim ierakstīti vairāki diski latgaliešu valodā, jo viņš nekad nav noliedzis, ka viņa saknes ir no Latgales. Tāpat Kārlis lepojas ar to, ka viņam dziesmas rakstījuši tādi komponisti kā Uldis Stabulnieks, Aleksandrs Kublinskis un Grigorijs Zilbers.

Runājot par jauniem radošiem plāniem, Kārlis atzīstas, ka viņš noteikti vēlas ierakstīt vēl vienu īpašu disku. “Tas būs ar nosaukumu “Es un draugi”, kurā būs apkopotas manis komponētās dziesmas, ko izpilda mani draugi Harijs Užāns, Rudīte Ruško, Lolita Kante, Āris Ziemelis un Sandra Bula. Diskā pats iedziedātu ne tikai savas dziesmas, bet arī man rakstītās citu komponistu dziesmas. Man ir prieks, ka mani pēc 10 gadiem ir atcerējušies. Tagad ir iedvesma jauniem radošiem plāniem,” neslēpj Kārlis. “Kaut kad pavasarī plānoju koncertu Bauskā. Mana dzejniece Ināra Druva bija saslimusi un nevarēja atbraukt uz diska prezentācijas koncertu, tāpēc esmu apņēmies viņai par godu sarīkot koncertu Bauskā. Arī Jelgavā vēlētos koncertu, jo ilgus gadus tur strādāju,” nosaka Kārlis.

Mūsu saruna nebūtu pilnīga, ja viņš neizstāstītu par savu leijerkasti, kas rotā jaunākā diska vāku. Arī filmējoties aptaujā, tā kā uzticams Kārļa skatuves partneris bija kopā ar viņu. “To man uzdāvināja draugs, mākslinieks Jānis Anmanis, ar kuru kopā esmu bijis viņa rīkotajās mākslas nometnēs. Tagad tā kļuvusi par tādu kā manu vizītkarti,” smaidot nosaka Kārlis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Džeks ir tā nodzēries.

  2. Lai veicas! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+