×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Kas darāms dārzā no 4. līdz 11. augustam (1)

1. 4. augusts

1no8
Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Autores: Ilze Žola, Ārija Rudlapa

Augus joprojām nomoka liels karstums. Labi, ja iespējams tos laistīt. Ja nav sasiluša ūdens, ar auksto ūdensvada vai akas ūdeni jālaista tikai agri no rīta. Lai taupītu ūdeni, vēlams dobes pēc laistīšanas mulčēt ar lapām vai apvītušu zāli. Taču mitrā laikā zem mulčas var savairoties gliemeži un citi kaitēkļi, tāpēc jāizvērtē, kā labāk rīkoties.

Vāc ziedošos ārstniecības augus tējām un pirtij, no tiem var gatavot arī dažādas ziedes. Ja karstais laiks neļauj iestādīt zemenes, mazos stādiņus pagaidām var ciešāk iestādīt nelielā pavairošanas dobē, ko vieglāk pieskatīt un apkopt. Vāc puķu sēklas. Apgriež rozes, petūnijām un citām vasaras puķēm izkniebj sēklaizmetņus, lai veicinātu ziedēšanu. Ja nav pārāk karsts un augus iespējams aplaistīt, pārstāda īrisus un citas pavasarī ziedošas ziemcietes. Lasa ogas, gatavo ievārījumus un kompotus.

  1. 4. augusts
  2. 5. augusts
  3. 6. augusts
  4. 7. augusts
  5. 8. augusts
  6. 9. augusts
  7. 10. augusts
  8. 11. augusts

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jautājums par ķiplokiem-pavasarī iestādīju ziemas ķiplokus lai aizpildītu tukšās vietas kur bija bojā aizgājuši rudenī stādītie ķiploki.Izauga skaistas galvas ar vienu lielu daivu,vai tās var stādīt rudenī un būs teicams sēklas materiāls vai arī labāk izlietot uzturā?

Draugiem Facebook Twitter Google+