FOTO: Ekrānuzņēmums

VIDEO. “Metām līkumu ar laivu,” līdaku makšķernieki Liepājas ezerā sastapuši peldošu… alni 10

Maija sākums ir visai intensīvs laiks makšķerniekiem, jo sākas līdaku ķeršana no laivas. Liepājas ezers ir iecienīta makšķerēšanas vieta un arī dabas liegums, ko ieskauj meža platības. Jau no 1.maija rīta makšķernieki steidzās izmantot šo iespēju, tiesa gan laiks bija vējains un daudz laivu ezera nebija. Tomēr Uldim R. un viņa kolēģim gadījās visai neparasta tikšanās, vēsta Medībām.lv.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

“Mēs ievērojām dzīvnieku pa lielu attālumu. Tā ir pati dziļākā ezera vieta, kur alnis varēja peldēt, nevis brista pa dūņaino dibenu. Tas peldēja taisnā līnijā, nekam nepievēršot uzmanību. Mēs sapratām, ja virziens nemainīsies, alnis izpeldēs tieši Ezerkrasta dzīvojamajā mikrorajonā un neko labu tas nesola ne dzīvniekam, ne dienestiem. Tādēļ metām līkumu ar laivu un centāmies mainīt aļņa peldēšanas virzienu,” pastāstīja Uldis R., kurs ir ne tikai makšķernieks, bet arī mednieks.

Tas arī izdevās – lēnām un uzmanīgi, turoties drošā attālumā, tika mainīts dzīvnieka peldēšanas virziens un tas drošībā izkāpa krastā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā zināms aļņi ir labi peldētāji un nepieciešamība šķērsot ezeru neattur dzīvniekus no jaunu teritoriju meklējumiem. Šoreiz makšķernieki pacentās mainīt aļņa peldēšanas virzienu, lai dzīvnieks nenonāktu pilsētā, kur radītu problēmas sev un pilsētas dienestiem. Liepājā aļņi tiek novēroti salīdzinoši bieži, jo pilsēta ir iespiesta starp jūru un ezeru, un dzīvnieku migrācijas ceļi noved tos tieši pilsētas ielās. Ne reizi vien pašvaldības policijai ir bijis jāpalīdz dzīvniekiem atgriezties dabā un ik reizi tas ir visai bīstams pasākums, sevišķi pašiem aļņiem. Šis alnis, pateicoties makšķerniekiem, šoreiz neiepazīs pilsētas dzīvi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.