×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Kas darāms dārzā līdz 1. decembrim? (4)

egleszars

Gads tuvojas noslēgumam. Varbūt pavisam drīz balts sniegs vērtīs gaišākas tumšās, īsās dienas, taču ziema vienmēr šķiet gana auksta un gara. Vai sagatavots viss nepieciešamais augu ziemošanai? Cītīgi dārzu kopēji mēdz rakstīt piezīmes, fiksējot savus novērojumus. Der pārskatīt sezonā uzrakstīto, lai izvērtētu veiksmes un neveiksmes, lai gudri izplānotu sējumus un stādījumus nākamajam pavasarim.

25., 26. novembrī. Ja laika apstākļi to ļauj, vēl var balsināt augļu koku stumbrus vai arī apsiet tos ar kādu aizsargmateriālu, kas vienlaikus paglābs kociņus arī no zaķiem un stirnām. Apgriež vīnogulājus, sagatavo tos piesegšanai. Pārbauda, kā glabājas augļi – āboli, bumbieri, ķirbji, aizvāc bojātos. Gatavo ievārījumus, salātus, sukādes. Sakārto ievākto sēklu krājumus un noliek tās glabāšanai sausās, grauzējiem nepieejamās vietās. Laiks gatavot piparkūku mīklu. Pirms cepšanas to vismaz nedēļu vajadzētu paturēt ledusskapī.

27. novembrī. Garais, siltais rudens ļāvis daudz izdarīt, taču arī līdzējis zaudēt modrību… Pārliecinieties, vai dārzā nav aizmirsts kāds rozmarīna krūms vai kāds aukstumizturīgāks telpaugs – pēdējais laiks tos ienest ziemošanas telpās. Lai gan mēdz teikt, ka pēc Mārtiņiem zemi nevajag traucēt, izņēmuma kārtā var apstrādāt laukus, kuros saviesusies vārpata, purva sārmene, lauka mētra vai citas daudzgadīgās nezāles. Ja izkustinātas saknes, pirmais sals var būt liktenīgs arī šiem visnotaļ izturīgajiem augiem.

28. novembrī. Griež skujotus zarus Adventes vainagiem un citiem rotājumiem, tāpat arī salā neizturīgāku augu piesegšanai. Cērt lapu kokus lietkoksnei. Vēl var paspēt sarakt pieneņu un baldriāna saknes tēju un uzlējumu gatavošanai. Pienenes šajā laikā vairs nav rūgtas.

29., 30. novembrī. Neaizmirstiet pirms ziemas sakārtot komposta kaudzi! To nedaudz pārjauc un nolīdzina, apsedz ar sausu segmateriālu – salmiem, sienu, kūdru vai lietus neizmērcētām lapām.

1. decembrī. Ja ir savs mežs, cērt egļu zarus augu piesegšanai. Cep piparkūkas (labāk, ja mīkla nedēļu vai ilgāk atpūtusies ledusskapī).

Ja pēc Ziemassvētku eglītes uz mežu dosieties paši, labāk to darīt jau 18. vai 19. decembrī.

Svētīgu Adventes laiku un gaišus Ziemassvētkus!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+