×
Mobilā versija
Brīdinājums -8.6°C
Eleonora, Ariadne
Trešdiena, 21. februāris, 2018
7. septembris, 2017
Drukāt

Katalonijas parlaments pieņem likumu par neatkarības referendumu (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Katalonijas karogs.

Katalonijas reģionālais parlaments trešdien pieņēma likumu, kas sagatavos ceļu refenduma rīkošanai par reģiona neatkarību no Spānijas 1.oktobrī.

Likums tika pieņemts, 72 deputātiem balsojot “par” un 11 deputātiem atturoties.

Deputāti, kas ir pret Katalonijas neatkarību, pirms šī balsojuma atstāja parlamenta sēžu zāli.

Dažas stundas pirms tam Katalonijas parlaments vienojās balsot par šī likuma projektu, un Spānijas valdība lūdza Konstitucionālo tiesu bloķēt šo balsojumu.

“Spānijas valdība lūgusi Konstitucionālo tiesu anulēt vienošanos,” ko trešdien pieņēmis Katalonijas parlaments, preses konferencē paziņoja Spānijas vicepremjere Soraja Saensa de Santamarija.

Viņa nosodīja to, ka par vienošanos parlamentā nav bijis tikpat kā nekādu debašu, un nodēvēja to par “spēka pielietošanu” un soli, kas raksturīgs “diktatoriskiem režīmiem”.

Neilgi pēc minētā likuma pieņemšanas Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons un viņa valdības ministri parakstīja dekrētu par neatkarības referenduma rīkošanu, demonstrējot vienotu nostāju.

Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons pirmdien sacīja, ka pēc referenduma, ja tauta nobalsos par atdalīšanos no Spānijas, Katalonija pasludinās neatkarību pāris dienu laikā.
Turpretī, ja uzvarēs “nē” nometne, tiks rīkotas jaunas reģionālās vēlēšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+