Mobilā versija
+19.6°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
27. maijs, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Kaut Latvijai būtu tāda problēma (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kamēr Izraēlas premjers Benjamins Netanjahu paplašina savu labējo koalīciju, atstādinot godprātīgo aizsardzības ministru, šīs valsts medijos tiek apspriesta demogrāfiskā problēma, kas saistīta ar iedzīvotāju lielo blīvumu Izraēlā un visnotaļ apmierinošu dzimstību – vidēji pa trim bērniem katrā ģimenē.

Izraēlas platība (neskaitot okupēto t.s. Rietumkrastu) ir 22 000 kvadrātkilometru, tas ir – apmēram trešā daļa no Latvijas, turklāt puse no tās (dienvidos) ir tuksnesīga. Urbanizācijas līmenis ir augsts, un 90 procenti Izraēlas iedzīvotāju mīt 10 procentos no tās teritorijas – Vidusjūras piekrastes joslā. Taču, kā mēdz teikt, “ar visu to” Izraēlā, kuras iedzīvotāju skaits sasniedzis 8,5 miljonus, blīvums ir 384 cilvēki uz vienu kvadrātkilometru. Vēl lielāks šis blīvums ir tikai Beļģijā, Nīderlandē un Dienvidkorejā.

Izraēlas iedzīvotāju skaits aug vidēji par 2% gadā, un, kaut gan lielas imigrantu masas jau labu laiku vairs neieplūst, tiek aplēsts, ka 2024. gadā Izraēlā būs 10 miljoni iedzīvotāju, bet 2050. gadā – 15 miljoni.

Protams, Izraēlā mītošajiem ir prieks par to, ka te vidēji katrā ģimenē ir trīs bērni. Ne velti teikts, ka bērni ir mūsu nākotne. Turklāt Izraēla pieder pie augsti attīstītajām valstīm, kurās vairumā dzimstība ir krietni mazāka. Bet gandarījumam par šo auglību un svētību jaucas klāt pamatotas bažas sakarā ar pilsētu saplūšanu milzu puduros, samazinot lauksaimniecībai piemērotu zemju platību. Arī šoseju tīkls, kas tik tikko spēj panest auto straumi, “apēd” zaļās joslas un apdraud ekoloģisko līdzsvaru.

Vecajā Derībā teikts: “Vairojieties un esiet auglīgi.” Tas ir ļoti jauki, “bet zeme ir pilna”, norāda profesors Alons Tals no Ben-Guriona universitātes. Viņaprāt, “te kaut kas ir jādara”, piemēram, samazinot subsīdijas daudzbērnu ģimenēm un vienlaikus finansiāli stimulējot ģimenes, kurās ir ne vairāk kā divi bērni.

Dieviņ tētīt, kaut Latvijai būtu tādas rūpes! Patiešām paradoksāls demogrāfijas aspekts.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Izraēlā kādi 20-25% ir palestīnieši, kuru ģimenēs ir 4-5 un vairāk bērnu un tas ceļ arī vidējo dzimstības līmeni valstī. Bet cik tad bērnu ir tieši šīs valsts ebreju ģimenēs, Gordona kungs?

 2. izraēla kaut cik turas uz bij. PSRS emigrantiem un āfrikas žīdiem , bet citi kas pieraduši ubagot asv ļautiuņu timpas nekam neder, kaut gan 6 milj jūdu diezgan labi sadzīvoio ar 2,2 milj. arābu izraēlā, iesk. arī okupetās teritõrijas, taču Palestīnas Arābu valsts ir daudz stabilāks veidojums,..,.un te nelīdzēs melšana ne par 40 toonu tomatu ražu, ne 15 000 litru izslaukumu no gotenes vai “dzelzs debesu vairogu” kas sen jau pārvērties par naudas zagšanas līdzekli no dumjākajiem jūdeļiem un kurio parasti panikā slēpjās aiz krievu, gruzīnu, ukraiņu vai citu algotņu muguram, jo cahala nīkoņi mēdz mukt barā no 1 arābu puišeļa ar akmeni rokā..

  • Pašu žīdu vēsture vēsta, ka žīdu ciltis nākušas no ziemeļiem un iekarojuši Kanaānu( tagadējo Jeruzalemes teritoriju). Apmēram par to atmiņā un rakstībā irpalikušas nedziedināmas atmiņas. Tā arī mums būs par Abreni….

 3. Latvija, problēma ir tāda ka vājš nacionālais gars ,rada vāju valsti. Pēc valsts atjaunošanas visos stāvos dominēja internacionālisms ,partijas nomenkalatūra taču auga bez nacionālā elementa ,bīstami ! Netiks pa kāpnītēm augšā ,tagad šie cilvēki ir labi uztvēruši Eiropas pseido vērtības.Lielā mērā tās neatšķiras no komunitu internacionāles ,nacionāla valsts ir nevēlams šķērslis. Latvija atrodasdziļā bedrē,kas zin labi vaii slikti. Skatam vēsturi … Ir jasāk Nacionālā līmenī risināt migrācijas problēmu,valsti katru gadu pamet 15.000 pilsoņu /nepilsoņu. 2016 gads-1,978.000 -protams Skaits nedrīkst būt Aritmētisks. Lai mainītu tendenci ir jaizmaina ekonomiskā vide , javienkāršo nodokļu sistēma , mazā uzņēmējdarbība veic sociālās stabilitātes funkciju ,bet ne valsts kases ieņēmumu papildināšnu. Tādejādi tiek novērsta migrācija un iespējams pagriests reversas plūsmas rats. Nacionāla valsts (Izrēlas vērtībām) nozīmē ,ka Izrēlā var dzīvot tikai izrēlis (jūds/žīds) , tāds ir pēc Mātes līnijas, saucamie bēgļi/migranti ir arestējami /uzturami dfiltrācijā un izgrūšami ,Nau nekādu vispārcilvēcisko ir tikai TAUTAS un konkrētu etnisko indivīdu suma ,valstis ir etnosa mājvieta(dzīvoklis)… Solidaritātes Palīdzība var izpausties ,finansē,materjālos un karēvjos ,palīdzēt nomainīt valdību ,palīdzēt administrēt (koloniāla sistēma) mazattīstītām ciltīmveidot ko līdzīgu.

 4. Interesants raksts, kā parasti. Blakus Gordona teiktajam, ir vēl pasaulē tāds fenomens kā demografiskais koloniālisms, kuram pašreiz ir pakļauta Humānisma apsēstā Eiropa. Diemžēl, demokratija un arvien lielākas “cilvēktiesības” nav atrisinājums visām pasaules problēmām. Izraēlā žīdi ir mērķtiecīgi un ļoti sekmīgi stiprinājuši un veidojuši savu valsti. Latvijā, par nožēlu, notiek pretējais. Mūsu valstī pie varas kopš 1991.gada nav bijuši Latvijas patrioti, bet tie paši vecie padomiskie oligarhi, kuriem mantrausība un vara ir bijušas galvenās prioritātes.

 5. Patiesībā, tur notiek tāda kā demogrāfiskā konkurence.
  Ebrejiem dzimstība 3, arābiem 3-5, kristiešiem 2 vai mazāk.
  Neskatoties uz aktīvi veicināto ebreju dzimstību, ebreju % Izraēlā samazinās un samazināsies vēl straujāk.
  Visapbrīnojamākā ir Gaza. Paši palestīnieši to sauc par getto. Saspiestībā, lielākā daļa noklāta ar graustveidīgām mājām, ekonomikas nekādas, vardarbība ikdienā, Hamaz. Taču dzimstība 5 bērni ģimenē.

 6. svarīgi ior lai tādi gordoni nevankšķ uz Krieviju un krieviem, mūsu brāļiem Rotšildmēslu(šo cūcīgo žīķdfašisteļu !) uzdevumā (par šekeli bieži vien jūdeļi gatavi uz daudzko:)) un atcerās kas paglāba nabaga ebrējiņus no vācu nacistiskajiem zemcilvēkiem, – slava mums !!!

 7. Ko var raudāt! Ebrejiem ir plāns apdzīvot Krievuiju , kur krievi – goji būs BATRAKI!

 8. Jāatprasa ēbreju autonomais apgabals Krievijas tālajos austrumos,kamēr visu nav savākuši ķīnieši.

Agris Liepiņš: Darvas karote – mūsu bailīgums (14)Krievija apmelo nacionālos partizānus – latvieši, kā jau tas ierasts, lepni norij krupi, baltiešu pašcieņu glābj lietuviešu žurnālists.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka: Man vēl viena riebeklība Latvijā jāpastrādā!

Tā saukto “oligarhu sarunu” publiskošanu žurnālā “Ir” esot pasūtījis Džordžs Soross, pārliecināts Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. “Tādi resursi tiek ieguldīti, lai tādām metodēm mani noņemtu no politiskās dienaskārtības, lai iebiedētu citus politiķus, lai viņi ar mani nesēž pie viena galda, nerunā,” preses konferencē apgalvoja Lembergs.

Vai Rīgas "Dinamo" jāpiedalās KHL?
Inguna Ebela: pret neziņotājiem vajadzīgas paraugprāvas (14)Mazā Ivana nāve Dubeņu mežā liek uzdot daudzus “kāpēc”. Zēna vecākiem, kaimiņiem, institūcijām, kuru pienākums palīdzēt nemīlētiem un neaprūpētiem bērniem, garāmgājējiem, autobusa
Vai Austrālijas latvieši aizmirsti? (11)Latvijas sūtniecību Kanberā!
"Nauda iztērēta, rezultāta nav". Kā jūs iespaidojis ģimenes ārstu streiks? (1)Bitīte Baune, Limbažu novads: “Mana ģimenes ārste streiko, bet tas mani īpaši nav iespaidojis, jo visus pakalpojumus, kas šobrīd vajadzīgi, saņemu vai
Draugiem Facebook Twitter Google+