×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

Ķekavā būvēs stadionu sporta un kultūras pasākumiem (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Noslēdzoties metu konkursam un izvēloties piemērotāko sporta būves projektētāju, Ķekavas novadā taps pirmais standartiem atbilstošs stadions, kuru varēs izmantot gan sporta vajadzībām, gan kultūras pasākumu rīkošanai, informē Ķekavas novada pašvaldībā.

“Ķekavas novada pašvaldība stadionu plāno uzbūvēt līdz 2018. gadam. Tā būs viena no pēdējā laikā vērienīgākajām jaunajām būvēm novadā,  jo mums šāds stadions, kas atbilstu visām sporta prasībām un standartiem,  ir ļoti nepieciešams, lai mūsu sportisti dažādos sporta veidos varētu vēl kvalitatīvāk  trenēties un ar labiem rezultātiem startēt sacensībās,” uzsver novada domes Sporta un kultūras komitejas priekšsēdētājs Aigars Vītols.

Sporta būvi projektēs metu un sarunu procedūru konkursā izvēlētais uzņēmums – SIA “5. iela”. Jaunais stadions atradīsies Ķekavā blakus sporta klubam, tādējādi veidojot vienotu un pārdomātu sporta infrastruktūru, kuru varēs izmantot ne tikai sportisti, skolēni, bet arī novada iedzīvotāji veselīga dzīvesveida uzturēšanai.

Sporta stadionā paredzēts izbūvēt sintētiskā seguma futbola-regbija laukumu. Šāds segums izvēlēts, lai, ņemot vērā klimatiskos apstākļus, laukumu varētu izmantot un noslogot pēc iespējas vairāk – sākot no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Stadions būs piemērots un plašāk izmantojams arī kultūras un izklaides pasākumu rīkošanai, piemēram, novada svētkiem un koncertiem.

Skatītāju tribīnes tiks veidotas funkcionāli izmantojamas, kur paredzētas ap 1500 skatītāju sēdvietas. Zem tribīnēm būs labiekārtotas ģērbtuves, vingrošanas, aerobikas un arī trenažieru zāle. Šīs tribīņu telpas plānots izveidot un iekārtot tā, lai tās būtu pielāgotas un izmantojamas dažādiem sporta veidiem un aktivitātēm, arī novadā populārajiem cīņu sporta veidiem, piemēram, boksam, kikboksam, brīvajai cīņai.

Stadionam pieguļošā teritorija tiks labiekārtota, ierīkojot autostāvvietu, gājēju celiņus un aktīvos bērnu spēļu laukumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Stadions, nu ok.. BET vai labāk sākumā nebūtu to ellišķīgo stadiona naudu investēt nu piemēram ķekavas galvenajos ceļos un ietvēs? ceļš no Nestes līdz Kultūras Namam ir SEN novecojis, to lāpīt ar akmentiņiem un piķi ir galīgi garām, vajag jaunu asvaltu. Tieši tāda pati situācija ir ceļam no Doles tautas nama līdz jaunajai sākumskolai un vēl tālāk gar privātmājām, totāli katastrofāls ceļš.

    Loģiski ka no projekta daļu naudas var savākt, bet nu, pašiem neriebj, pa tādiem ceļiem lauzt auto?

  2. Lai varētu ”ieraut” nopietnus līdzekļus jāīsteno lieli projekti…
    Tā tā nauda aiziet bezjēdzīgās būvēs nevis valsts attīstībai un darbavietu radīšanai!!!

    • Ir jābūt ļoti tuvredzīgam, lai noliegtu stadiona nepieciešamību. Tas ir ieguldījums Kekavas jauniešu veselībā (fiziskā un garīgā), tas ir ieguldījums Ķekaviešu kultūras dzīvē utt.. Ķekava nav izmirstoši lauki, kur jārūpējās tikai par pēdējiem palikušajiem pensionāriem..

  3. vajadzību pēc kvalitatīvām sporta u.c. būvēm, tomēr atkal sanāk ačgārni – to lietu sakārtošana, ko ikdienā izmanto vairākums Ķekavas iedzīvotāju un kas būtiski uzlabotu KATRA dzīves kvalitāti, nezin kādēļ pašvaldībai nešķiet būtiskas – ielas, ietves ir neapskaužamā stāvoklī vai to nav vispār, veloceliņi (kuri piesaistītu Ķekavai arī aktīvās atpūtas cienītājus no citām vietām) un tā varētu turpināt. Dzīvoju Ķekavā kopš 1984. gada un pa šo laiku, ja neskaita pāris jaunas vai atjaunotas celtnes, nekas nav mainījies…

  4. vien Ķekava būs Rīgas pilsētas rajons kā Imanta ,Āgenskalns u.t.t.,malači,ka sāk būvēties.

Draugiem Facebook Twitter Google+