×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

Ķerot blēžus, noķer mazos uzņēmējus (7)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

“LA” mākslinieks Indulis Martinsons valsts budžetu uzzīmēja kā torti (skat. oktobra numuru). Iekasētie nodokļi kā tortes kārtas, bet sagrieztie gabaliņi – nozarēm. “Kam tiek vislielākais gabaliņš?” – piektdien vaicāju “LA” diskusijas dalībniekiem Staburaga saieta namā. Gandrīz trešā daļa (no 70 diskusijas dalībniekiem) pacēla rokas, domājot, ka – aizsardzībai, ceturtā daļa – ka izglītībai, bet vien dažas rokas nobalsoja par sociālajām vajadzībām un veselības aprūpi.

Šie Jaunjelgavas novada iedzīvotāju priekšstati pilnībā apstiprināja “Baltic International Bank Latvijas barometra” pētījuma rezultātus. Tajā SKDS sociologi secināja, ka cilvēkiem izveidojies visai neprecīzs priekšstats par to, kur tiek tērēta valsts budžeta nauda, proti, 36% uzskata, ka visvairāk tiek izlietots aizsardzībai, kamēr sociālo aizsardzību un veselības aprūpi kā lielākās izmaksu pozīcijas minējuši vien attiecīgi 9% un 8% aptaujāto.

“Varam redzēt, kurai nozarei labākais mārketings,” joko finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Kaut jums šķiet, ka visvairāk tērējam aizsardzībai, tomēr visvairāk – divus miljardus – izlietojam sociālajai palīdzībai. Tad seko jūsu nenovērtētās nozares – veselība un izglītība,” skaidro ministre un izklāsta, kam nākamgad atvēlēts lielāks atbalsts nekā pašlaik.

Arī pašvaldību ieņēmumi palielināsies par 6,5 procentiem, un Jaunjelgavai tas nozīmē papildu 254 tūkstošus eiro, nākamā gada labumus piesaka ministre. Aprēķins balstās cerībā, ka tiks apgūti ES fondi un iekšzemes kopprodukts palielināsies par 3,5%. Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs, Latvijas Pašvaldību savienības Novadu apvienības valdes loceklis Guntis Libeks (“Vienotība”) jau aplēsis, ka palielinājumu aprīs minimālās algas un elektrības cenu pieaugums. “Visticamāk, šis palielinājums izkusīs jau pirmajā pusgadā,” viņš spriež pēc iepriekšējās pieredzes.

Diskusijā auditorija visvairāk uzkarsa par auto, mikrouzņēmumu un zemes nodokļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Esmu šonedēl savadījusi savā ekseļ blokā visus ciparus nākošajam gadam .Radās sajūtas, ka ministri ar savām algām nesaprot , kas notiek valstī.
  Grūti , bet izskatās , ka šis variants ir pēdējais piliens. Jo pareizi jautātāja minēja , pa pusgadu valstij būsi parādā 1700″))+ soda sankcijas augs progresīvi, tad tiks vērsta vid piedziņa, beigās viņiem ir atļauts ķerties klāt arī tam , kas tev pieder.
  Pēc jaunā gasa LV pametīs nevis 40 cilvēki dienā , bet krietni vairāk. Pajautājiet , ko ministrija zaudēs, ja aizbrauks 2 pieaugušie , kur viens bija savas sia vienīgais darbinieks , valstij katru mēnesi maksāja savus 400-600 pvn +100 soc. nekad neprasīja pabalstus , slimības lapasm, bezdarbnieka pab. otrs strādāja algotu darbu saņemot 700+ darba devējs maksāja visus nodokļus. Ar mums kopā aizbrauks 2 bērni, kur vienam jau pēc 6 gadiem būtu jāsāk strādāt kādā it jomas uzņ;emumā, otram 9 gadi skolas solā. Par mani , ta štrunts. Ja domājat, ka šie bērni atgriezīsies, Jūs smagi maldaties. JO LV arī bēc 20 nebūs nespēs iziet no krīzes, jo Jums ir par mazs cilvēku , palikušie ir pensionāri. Bet paaudzei, kurai tagad un nākošie 20 gadi jāstrādā ir aizbraukusi”))) Ar ministres algu var stumt mākoņus , bet ja nav cilvēku, un valsts iekasē no cilvēkiem to ko viņi nav vēl nopelnījuši, tad tas ved uz nekurieni. Tas ir tas pats, kā paprasīt mionistrei , ka Jums jāmaksā par Jūsu nedzimušajiem vēl bērniem skolas maksa, jo mēs pieņemam, ka kaut kad dzīvē Jums viņi būs.

 2. Kada man darisana, ka vinai Aug kontrobanda, lai Velk ara savu pakalu no siltiem kabinetiem un ker kontrabandistus! Nevis pardala slogu uz mums!

 3. Deputātu un valdīklu domāšana un saprašana ir tik tālu no cilvēku reālās dzīves problēmu izpratnes, cik aiznākamā galaktika no Piena Ceļa. Nožēlojami!

 4. nevajaga izlikties par idioti Atbildēt

  Ja es vienreiz gadā aizbraucu uz radu kapiem, tad man jāmaksā tik pat, cik tiem,kas brauc cauru gadu 8+ stundas katru dienu ???

 5. nevajaga izlikties par idioti Atbildēt

  Visus 25 gadus ceļiem paredzētā nauda aizgāja īdu banku rebēs !
  Tagad grib noplēst jau vienreiz samaksāto plus jaunos maksājumus !!!
  Ja es vienreiz gadā aizbraucu uz radu kapiem, tad man jāmaksā tik pat, cik tiem, kuri brauc katru dienu 8+ stundas ??

 6. tā tante ir kaitniece Atbildēt

  Visiem jāmaksā vienāds PROCENTS, un tad bagātie jau būs vairāk samaksājuši !!!
  Ar progresīvo nodokli visus taisa par vienādi NABAGIEM un negodīgiem !!!

 7. nauda kokos neaug ! Atbildēt

  Pašvaldībās samuhļīs nodokļus tā, ka pataisīs visus mazos in vidējos īpašniekus par parādniekiem(kā godmann pataisīja valsti par banku parādniekiem), ka nekas neatliks, kā atlikušajiem ar ņemt kājas pār pleciem…

Draugiem Facebook Twitter Google+