Pasaulē
Citur

Kijevā sadursmēs ar radikālajiem nacionālistiem ievainoti septiņi policisti0

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Sadursmēs ar radikāli noskaņotajiem nacionālistiem, kas protestēja pret Ukrainas varasiestāžu lēmumu izdot Maskavai kādu Krievijas pilsoni, kas tiek turēts aizdomās kā teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” kaujinieks, pirmdien Kijevā ievainoti septiņi policisti, ziņo policija.

Vairāki desmiti protestētāju, no kuriem vairums pārstāvēja galēji labējās organizācijas, bloķēja Ģenerālprokuratūras ieeju ar atkritumu tvertnēm, kam tika pielaista uguns. Pēc tam protestētāji mēģināja ielauzties ēkā, pieprasot ģenerālprokurora atkāpšanos, jo viņš parakstījis atļauju izdot Timuru Tumgojevu Krievijai.

Protestētāji izmantoja akmeņus un piparu gāzes aerosolus, lai ielauztos ēkā, taču policijai izdevās viņus no ieejas atspiest.

Tumgojevs ir ingušs, kas kopš 2017.gada novembra Ukrainas austrumos piedalījies cīņās pret Krievijas atbalstītajām un apbruņotajām teroristu bandām.

Tomēr Ukrainas varasiestādes apgalvo, ka to rīcībā neesot oficiālas informācijas par Tumgojeva piedalīšanos pretterorisma operācijā.

Tikmēr Krievijā viņš izsludināts meklēšanā kā “Islāma valsts” kaujinieks.

Tumgojevs divas reizes pieprasījis Ukrainā patvērumu, taču abi viņa lūgumi noraidīti.

LA.lv